Zacząłem nagrywać wypady.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

KJ Outdoorowo
Posty: 0
Rejestracja: 25 sty 2022, 20:27
Lokalizacja: Częstochowa
Tytuł użytkownika: KJ Outdoorowo
Płeć:

Zacząłem nagrywać wypady.

Post autor: KJ Outdoorowo »

Witam wszystkich, od 20 stu lat chodzę po lasach 😀 Ostatnio zacząłem nagrywać swoje wypady, Jeśli macie ochotę obejrzeć link poniżej.
Napiszcie co o tym sądzicie?🤔


KJ Outdoorowo
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

cześć, 1:05 ;-) już jesteś dla mnie bushcraftowcem roku 2022 :lol:


Nie zrażaj się takimi wpisami,trenujcie i rozwijajcie kanał.
Zapraszamy do działu
viewforum.php?f=42






ps.na początek lepiej usunąć ''od 20 lat chodzę po lasach'' i ''to nasz setny biwak''najlepiej na pierwsze 20 lat i 97 biwaków
sorki musiałem icon_twisted
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Nie znam się to się wypowiem ;-)
Film ma jedną dość poważną bolączkę - drętwe dialogi, tu jest podobna sytuacja jak w moich termowizyjnych filmach z rykowiska - co z tego że są mniej lub bardziej ciekawe ujęcia jeżeli nie słychać ryczących jeleni? Jeśli brak kadry na stanowisko lektora to niech pojawią się napisy opisujące co i dlaczego się dzieje. Jest 'dziołcha', chyba ze Szwecji, która robi filmy w podobnej konwencji, tzn. obrazki bez słowa mówionego, ale na jej kanał wracałem dla miłych dla oka widoków ;-) W Twoim przypadku... no nie da się, nie ta płeć. Powinieneś jakoś zachęcić do powrotu na kanał, a bez interakcji z widzem będzie ciężko to zrobić.

Skoro Hycek sobie pozwolił na 'konstruktywną krytykę' to też do rzucę trzy grosze od siebie - do tej pory szukam odpowiedzi na pytanie: po co kopać zimą dołek w zmarzniętej ziemi?
Druga rzecz - bagnet w kuchni zalatuje masochizmem, wiem da się jakoś pokroić produkty, podobnie jak dobrze zaostrzoną siekierą, ale są ostrza którymi robi się to przyjemniej. ...o, i tu masz kontent, możesz wytłumaczyć co takiego ma w sobie bagnet że nie chce Ci się zabrać ze sobą mory lub czegoś podobnego do pracy w kuchni.
...i nie wyżera się końcówek krojonej kiełbasy bo dla innych będzie za mało :mrgreen:
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
KJ Outdoorowo
Posty: 0
Rejestracja: 25 sty 2022, 20:27
Lokalizacja: Częstochowa
Tytuł użytkownika: KJ Outdoorowo
Płeć:

Post autor: KJ Outdoorowo »

A kiełbasa była dobra, czy musi być myśliwska????🤔🤔🤔
KJ Outdoorowo
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

KJ Outdoorowo pisze:A kiełbasa była dobra, czy musi być myśliwska????🤔🤔🤔

Spokojnie, nie mieliśmy złych intencji. Kopanie zmarzliny nas urzekło poprostu, uwagi o luzie tylko i wyłącznie
dla zwiększenia oglądalności. Oczywiście możesz się nie zgodzić, czasem warto jednak wziąć pod uwagę wskazówki.
Zamysł projektu fajny,znam przykłady osób bardzo doświadczonych w bushcrafcie i filmowaniu które przez spinę mają po kilkaset wyświetleń a spokojnie filmy mogłyby mieć po kilkaset tysięcy.
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
KJ Outdoorowo
Posty: 0
Rejestracja: 25 sty 2022, 20:27
Lokalizacja: Częstochowa
Tytuł użytkownika: KJ Outdoorowo
Płeć:

Post autor: KJ Outdoorowo »

Spokojnie... nie prosiłem o receptę na ilość wyświetleń filmu😏.
Dzięki za cenne wskazówki.... I literacka formę odpowiedzi😉!
KJ Outdoorowo
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Jeżeli chodzi o samo bushcraftowanie to oczywiście na plus. Ale filmy są za długie. Zwłaszcza tak jak pisał Tanto bez komentarza. Czasem sam coś zmontuje i wiem, że nawet koledzy z forum tego nie obejrzą. A staram się robić, krótkie relacje.

Kanały na yt poszły mocno w komerchę. Wszystko jest fit, kul, lajt :roll: Dla ludzi, których bushcraftowanie kończy się na ekranie komputera. Jeżeli taki kanał komuś pasuje to nie ma problemu. Ale musi mieć miłe i ładne dla oka opakowanie. Muzyczka, ujęcia, nieskazitelna dykcja lektora itd.

Osobiście co jakiś czas wracam na kanał survivalpictures Prosta forma i treść. Nie przeszkadza mi też jakość obrazu. Szkoda, że gość zaprzestał nagrywania.

Pomimo ciężkiego głosu lubię też kanał Tracker Camp Tylko, że ja chodzę w teren i eksperymentuje. Czasami samemu sobie mówię sprawdzam. I wiem kiedy ktoś ściemnia i upiększa rzeczywistość.

Pierwszy okres Bushcraftowego był super. Dalej to już nie dla mnie. To tylko oczywiście moje zdanie.

Uwielbiam wrzuty prof. Łukasza Łuczaja. Idealna forma. Wraca z grzybobrania, wyciąga żuka z prawdziwka. Wrzuca go na głęboki tłuszcz i zjada. Wszystko nagrywa telefonem z ręki w kilka minut. Samo sedno. Albo podczas spaceru natrafia na trzy najpospolitsze bylice i krótko objaśnia co i jak.

KJ Outdoorowo Częstochowa nie daleko to może się kiedyś spotkamy. W zarabianiu na yt nie ma nic złego i życzę szczęścia. Pomyśl o jakimś produkcie, który dzięki tym filmom będziesz mógł promować. A jeżeli kręcisz dla grupki przyjaciół to też fajnie.

Serdecznie pozdrawiam i witam na forum
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
KJ Outdoorowo
Posty: 0
Rejestracja: 25 sty 2022, 20:27
Lokalizacja: Częstochowa
Tytuł użytkownika: KJ Outdoorowo
Płeć:

Post autor: KJ Outdoorowo »

Dzięki za konkretną odpowiedź☺️
Chodziło mi właśnie o ogólne wrażenie filmiku, a nie o szczegółową analizę dziury w śniegu i kiełbasy...
Zgadzam się z Tobą, w większości kanały tego typu, to czysta komercja, ładne zdjęcia, pasujące elementy, reklamy dziwnych rzeczy, porady pseudoekspertów oraz teksty typu "tylko ta mata", to śmieszne. To jest oczywiście moje zdanie...
Dlatego nagrałem filmik w taki sposób.
Pozdrawiam☺️
KJ Outdoorowo
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

KJ Outdoorowo pisze:Spokojnie... nie prosiłem o receptę na ilość wyświetleń filmu😏.
Dzięki za cenne wskazówki.... I literacka formę odpowiedzi😉!
Sądząc po reżyserce,właśnie widać że na wyświetleniach Wam zależy,nie ma w tym nic złego i nie musisz udawać że nie o to chodzi.
Co do konkretnej odpowiedzi.Nie zgodzę się z Kopkiem.Ten film to typowe pajacowanie pod publikę.Właśnie dziura w zmarzlinie i teksty typu ''postójmy tu trochę'',dają słabą atmosferę filmu.
Nie są to jedyne przykłady,sztucznego zachowania.



ps.
sam wrzuciłeś film do oceny,także oceniam,wskazówek już nie udzielam
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Sam bym pobiwakował w takiej miejscówce nad jeziorem. Jako osoba, która robi trochę zdjęć przyczepię się, w wielu ujęciach zbyt ciasne kadry :) A czepianie się rozkopywania zmarzniętej ziemi. :roll: nie widzę w tym żadnej przesady. Mam nadzieję, że z taką samą starannością maskujesz ślady swojej obecności :)
KJ Outdoorowo
Posty: 0
Rejestracja: 25 sty 2022, 20:27
Lokalizacja: Częstochowa
Tytuł użytkownika: KJ Outdoorowo
Płeć:

Post autor: KJ Outdoorowo »

Macie rację co do zdjęć ,nie są najlepsze..😏
KJ Outdoorowo
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Opinacze :D
Obrazek
ODPOWIEDZ