www.reconnet.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
waga szpeju na 2-4 dni od wiosny do jesieni
Autor Wiadomość
birken1 

Wysłany: 2021-03-29, 21:26   

hycek napisał/a:
chusteczki klasa
pamiętajcie tylko że te nawilżane to jest plastik. Bo podludzie śmiecą tym na potęgę :cry: Niektórzy "mądrale" wrzucają także do toalet. A higiena po nich jest lepsza ale tylko chwilowo po paru/parunastu godzinach capi się z podwójną mocą :P

Największą wadą BRSa jest jego trwałość. Lubi przestać działać ot tak bez zapowiedzi przepalając się w środku. Mój za 2 tygodnie 5 urodzinki będzie miał i jakoś działa ale ja często spirytusu używam. Lepszy klimat :-) , kiedyś taniej, a na 1-2 (gotowanie x2) nocki znacznie lżej.

soohy 

Wysłany: 2021-03-29, 22:14   

birken1 napisał/a:
pamiętajcie tylko że te nawilżane to jest plastik. Bo podludzie śmiecą tym na potęgę

To oczywiste, takie zużyte idą do zamkniętego woreczka strunowego i wędrują do pokrowca na śmieci.
birken1 napisał/a:
A higiena po nich jest lepsza ale tylko chwilowo po paru/parunastu godzinach capi się z podwójną mocą

Absolutnie się nie zgadzam, nie wiem skąd ta teoria? Używam jakichś bezzapachowych.

birken1 napisał/a:
Największą wadą BRSa jest jego trwałość. Lubi przestać działać ot tak bez zapowiedzi przepalając się w środku.

Spotkałem się z tą opinią, jednak mimo to zdecydowałem się na niego. Jeśli szlak byłby bez możliwości cywilizacji i z koniecznością gotowania na gazie, to wtedy zabrałbym ze sobą dwa takie małe palniki.

Na dwa śniadania 2x200ml i na dwie kolacje 2x500ml zużyłem 17g gazu, gotując w temp. około -1 stopień, także nie przejmuje się zużyciem gazu. A co do wagi, to w zależności od długości szlaku/wypadu biorę odpowiednio wypełniony kartusz.

hycek 
hycek

Wysłany: 2021-03-30, 08:30   

Sorki skrót myślowy.Chusteczki nawilżane, to podstawowe wyposażenie, powiem szczerze, ciężko bez nich. Można nabyć biodegradowalne.
Tak samo palnik tego typu. Brs oczywiście super i mam również. Poleciłem odkrycie z Ali. z uwagi na kulturę pracy i stabilność, cena też 3x niższa. Dlatego napisałem klasa. Jako pkt obowiązkowy te 2 pozycje.

hycek 
hycek

Wysłany: 2021-03-30, 14:45   

soohy napisał/a:
hycek, spoko, kumam.

W dobie powszechnego hejtu ciężko coś lub kogoś pochwalić w internecie,
wszędzie człowiek widzi ironię lub krytykę.

gaśnie

Thompheus 

Wysłany: 2021-07-08, 11:01   

Wiem złota łopata dla mnie. Ale co zabieracie w apteczkach?

hycek 
hycek

Wysłany: 2021-07-08, 12:35   

Thompheus napisał/a:
Wiem złota łopata dla mnie. Ale co zabieracie w apteczkach?

Poniżej moja apteczka po kilku modyfikacjach w ostatnich latach.

Bandaż jałowy 2sz,plaster jałowy duży,można mniejsze odcinać. Sól fizjologiczna fiolka plastikowa,
Bandaż elastyczny, stoperan, węgiel, ibuprom, 2-3tabletki mocniejszych środków przeciwbólowych(na wypadek złamania lub innego poważnego urazu, przy braku zasięgu tel.) Maska mała jednorazowa do sztucznego oddychania.Plastry na odciski typu sztuczna skóra(polecam Compeed) Folia nrc 2szt.Noszę też w apteczce zapalniczkę, trytytki, sznurek mocny 5m.

Odpowiedz do tematu