Hamak DIY

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Online
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Jakub_P pisze:A co do przecierania to na linke w tunelu hamaka załóż taśmę rurową,
myslałem o tym jak whoopie chciałem robić ale bym kupować w innym miejscu musiał. Natomiast zamiast twojej wersji hard (którą tez gdzieś tam pod uwagę brałem) miałem w planach wersję soft z termokurczką wstępnie uformowaną na np. szyjce butelki.
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Ja mam Takie wspinać czy zjeżdżać bym się nie odważył na nich ale do hamaka idealne
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1112
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Widziałem je właśnie na aliku. Chyba też kupie. Jeśli mają te 12kn to na 2 zwaletowanych można by się bezpiecznie ewakuować :D Tyle tylko, że chińczyk możę wszystko napisać.

Ale, widziałem testy chińskich karabinków xinda i były tak wytrzymałe jak opisane. A nawet bardziej.

Obrazek
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

W tych karabinkach problem nie leży w wytrzymałości tylko w kontroli jakości.W UE aby uzyskać certyfikat na sprzęt wspinaczkowy musisz spełnić szereg wymogów zarówno w trakcie produkcji jak i po wyprodukowaniu.Stąd wysoka cena.Używając 2 naraz myślę że będą ok ale tylko awaryjnie.




ps.fajny test
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1112
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Jasne. Nie kupiłbym do lin. Tylko awaryjnie.

[ Dodano: 2021-05-14, 22:31 ]
A jak przejzysz kanal tp gościu zrobil jeszcze kilka fajnych testów. Np wytrzymałość hmsow nowych i starych. Zadbanych i poobijanych. Stare liny po 20 latach wyciągnięte z jaskin. To daje fajny obraz sytuacji na faktyczny wplyw czasu na sprzęt. Chociaż Osman.. no ale jego przyklad to chyba wiecej składowych
Obrazek
Online
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Zaryzykowalibyście? Dodam że rozwieszam się nad skrajem betonowych schodów czasem :-P Pasowało by nie złamać kręgosłupa https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... web201603_
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

birken1 pisze:Zaryzykowalibyście? Dodam że rozwieszam się nad skrajem betonowych schodów czasem :-P Pasowało by nie złamać kręgosłupa https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... web201603_
Tak jak pisaliśmy z Witkiem,

W miejscach niebezpiecznych daj podwójnie i tak nic nie będą ważyć (w porównaniu do tego co opisałeś). Jak bezpiecznie to jeden na spokojnie wystarczy.
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1112
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Myślę, że na spokojnie cię utrzymają. Zwłaszcza, że ciężar rozkłada się na 2. no i możesz przecież sprawdzić, jeden gdzieś podpiąć w niego pętle i stanąć sam, a najlepiej z kimś.

Dla lepszego samopoczucia i niezaprzeczalnie większego bezpieczeństwa daj po 2 na stronę.

Choć ja przeprowadził bym testy i jak by wyszło ok to do hamaka bym nie dublował. Co innego jak miałbym ich użyć do jakiegoś zjazdu awaryjnego czy coś.
Obrazek
ODPOWIEDZ