Tatry Wysokie - 08-09.09.20

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1089
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Tatry Wysokie - 08-09.09.20

Post autor: soohy »

Dla odmiany wrzucam relację w ten dział. Pogodę obserwowałem, po deszczach nastały słoneczne, bezchmurne, ciepłe dni. Na spokojnie wyjechałem z Brzeska chwilę po 10.00, z Kuźnic wystartowałem o 14.05.

Trasa: Kuźnice - Dolina Jaworzynki - Hala Gąsienicowa - Kozia Dolinka - Kozia Przełęcz - Dolina 5 stawów (nocleg) - Świstowa Czuba - Morskie Oko - Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem - Palenica Parking.

Po lekkiej kontuzji nogi ponad miesiąc temu, noga bez zarzutu co mnie cieszy. Warto było się uspokoić i nie nadwyrężać :)

Wrzucam foty: (Proszę nie zwracać uwagi na syfy z matrycy, nie chciało mi się usuwać)

Obrazek

Obrazek

W stronę Koziej Przełęczy

Obrazek

Krótki fragment Orlej Perci żółtym i czerwonym szlakiem, schodząc do 5 stawów

Obrazek

Pusta Dolina o tej porze (godzinie) naprawdę jest pusta.

Obrazek

Obrazek

Przed schroniskiem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wschód słońca ze Świstówki

Obrazek

Odbicie Mnicha w Morskim Oku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

Obrazek

Obrazek


Do zobaczenia na szlaku 8-)
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Ha. Zdjęcia się nie otwierają :mrgreen:
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1089
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Kopek, fakt, jak się wyloguję z Google to mi się nie wyświetlają. Ale np. u kogoś innego się wyświetliły.

Ostatnie zdjęcia od dołu: https://photos.google.com/share/AF1QipO ... dZZ3Y0cy1R
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Piękna galeria.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1089
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Kopek pisze:Piękna galeria.
Dziękuję. Na pewno im niżej zjedziesz myszką, tym zauważalny jest progres w jakości zdjęć z czasem. ;) W tym albumie są wszystkie zdjęcia, które wrzucałem na bloga, kiedy go jeszcze prowadziłem, kto wie może nastąpi czas reaktywacji.
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Pięknie, zazdroszczę kondycji, ja niestety Tatry tylko raz w roku.
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1089
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

hycek pisze:Pięknie, zazdroszczę kondycji, ja niestety Tatry tylko raz w roku.
Dzięki, ale właśnie z kondycją u mnie całkiem słabo. To był pierwszy wypad od przeszło miesiąca gdzie się coś poruszałem pieszo. Bo oprócz tego to tylko treningi siłowe były i przejażdżki rowerem po 5-15 km. Przecież to Wataha ostatnio zrobiliście ze 40 km za dnia po Zachodnich, to ja Wam zazdroszczę.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

hycek pisze:Pięknie, zazdroszczę kondycji, ja niestety Tatry tylko raz w roku.
To i tak lepiej niż ja, odechciało mi się po tym jak zator się zrobił bo laskę ściągali z łańcuchów. Biedna nie w porę przypomniała sobie o lęku wysokości i zastygła tamując ruch. Chociaż góry naprawdę piękne co świetnie obrazują powyższe zdjęcia.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1089
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Dąb pisze:To i tak lepiej niż ja, odechciało mi się po tym jak zator się zrobił bo laskę ściągali z łańcuchów. Biedna nie w porę przypomniała sobie o lęku wysokości i zastygła tamując ruch. Chociaż góry naprawdę piękne co świetnie obrazują powyższe zdjęcia.
Nie powinieneś się zniechęcać po takim incydencie. Ja jestem świadom tłumów, dlatego wychodzę o takich porach, gdzie tych ludzi tyle nie ma. Oczywiście na niektórych odcinkach jak np. Morskie Oko - Czarny Staw jest to nieuniknione, ale już idąc w stronę Chłopka jest spokój. Chodzenie od 15-20 też powoduje, że ludzie już poschodzili z gór. No i środek tygodnia, mimo takiej pogody.
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

soohy pisze:
hycek pisze:Pięknie, zazdroszczę kondycji, ja niestety Tatry tylko raz w roku.
Dzięki, ale właśnie z kondycją u mnie całkiem słabo. To był pierwszy wypad od przeszło miesiąca gdzie się coś poruszałem pieszo. Bo oprócz tego to tylko treningi siłowe były i przejażdżki rowerem po 5-15 km. Przecież to Wataha ostatnio zrobiliście ze 40 km za dnia po Zachodnich, to ja Wam zazdroszczę.

dzięki,tylko że my raz w roku i potem tydzień zakwasów i nie do życia,może w przyszłym roku razem się wybierzemy ;-)


ps.pracuję nad wagą - trzymajcie kciuki
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”