Osłona kuchenki od wiatru w 5 min

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Osłona kuchenki od wiatru w 5 min

Post autor: Dąb »

Potrzebowałem zrobić osłonę palnika na dyktę, był czwartek wieczór a w piątek był wyjazd. Więc szykowała się robota jaką lubię, szybko na odpierd... aby działało 8-) . Odwiedziłem Kaufland aby coś znaleźć i wpadła mi w ręce tacka z grubej folii aluminiowej
Obrazek
koszt całe 6.99 za dwie. Jak się okazało na długość idealnie pasuje do litrowego kubka.
Przy pomocy nożyczek i butelki po "oranżadzie" nadałem odpowiednią formę, przy tym od góry i z dołu zrobiłem zakładkę aby usztywnić całość. Wysokość dobrałem taką aby można było schować do środka kubka. chroni przed wiatrem oraz odbija ciepło przyspieszając gotowanie.
Obrazek
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

ooo panie, przepłaciłeś ;-)
...a ten kubeczek to 0.8 L?
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Wiem do dzisiaj mnie serce boli jak sobie pomyślę ile pieniędzy wydałem , były by 2 litry wachy do pasata ;)
Kubek na full ma pojemność 1litr
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

rozglądam się właśnie za podobnym kubkiem, kiedyś kupiłem kilka w jakiejś hurtowni z 'gratami' z Chin ale się rozeszły i brakuje mi kubka o pojemności około litra. Kurcze, fajne były i po ok. 3 zł ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 140
Rejestracja: 16 cze 2014, 20:45
Lokalizacja: Mazury
Płeć:

Post autor: mar_kow »

Polecam taki:
Obrazek
Może nie 3 zł ale 179zł na popularnym portalu. 1100ml w chińskim tytanie - daje radę...
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

ja to jednak jestem minimalistą, czyli jak najwięcej za jak najniższą cenę ...a jak pomyślę że kubek za taką cenę mógłby rozejść się równie szybko jak te które miałem, to tym bardziej ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Tanto pisze:.a jak pomyślę że kubek za taką cenę mógłby rozejść się równie szybko jak te które miałem, to tym bardziej
To byś zostawiał go w domu icon_twisted
Odwiedziłem miejsce gdzie kupowałem mój i niestety źródełko wyschło.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

trzeba będzie w Chinach poszukać
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Pies
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2024, 14:11
Płeć:

Re: Osłona kuchenki od wiatru w 5 min

Post autor: Pies »

Temat z osłony przeszedł na garnek więc 2w1.
1 Takie tacki alu zostają po grillujących syfiarzach. Wywalam resztki węgla, zaginam na pół i mam materiał na osłonkę gratis. Jak trzeba używa się 2 szt.
2 Chińskie garnki/kubki, jeśli brak w sklepach z tandetą PRC, to na targowiskach całej Najjaśniejszej III RP z pewnością da się znaleźć. Stękając przed kompem z pewnością nie.
To nic złego jeśli ktoś ma takie tytanowe "cudo" za prawie 2 stówy, i używa a nie trzyma w sanktuarium. Ale dla mnie totalny bezsens, bo za tą kasę sporo sprzętu można jeszcze dokupić, o piwie za gospodarność (w nagrodę) nie zapomniawszy!
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Re: Osłona kuchenki od wiatru w 5 min

Post autor: Dąb »

Jak już odkopany, to wrzucę swoje dwa grosze odnośnie kubków. Najtańsze chińskie kubki z papierowej blachy, które są super lekkie, po jakimś czasie zaczynają cieknąć przy dole rączki w miejscach zgrzewu. W obydwu które miałem , ta sama sytuacja. Mam też jeden z ciut grubszej blachy i tam się nic nie dzieje.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Re: Osłona kuchenki od wiatru w 5 min

Post autor: birken1 »

Dąb pisze: 10 mar 2024, 21:05 Jak już odkopany, to wrzucę swoje dwa grosze odnośnie kubków. Najtańsze chińskie kubki z papierowej blachy, które są super lekkie, po jakimś czasie zaczynają cieknąć przy dole rączki w miejscach zgrzewu. W obydwu które miałem , ta sama sytuacja. Mam też jeden z ciut grubszej blachy i tam się nic nie dzieje.
Nigdy mi nic nie pociekło a mam kilka. Jeden z takiej cieniutkiej blachy kupiłem w 2017 roku w delegacje i do dziś służy mi jako JEDYNY garnek. Używany niejednokrotnie i 5 razy dnia. Tak, użytkuję w kuchni na co dzień tylko ten jeden duży (11x11) cieniutki stalowy kubek i patelnię. Nie potrzeba mi więcej nic. Większości tych dzisiejszych urywają się uchwyty i z moim głównym również tak było. Możliwe że ci cieknie bo urwał się za późno tj. zanim się uchwyt urwał to siły działające na uchwyt wyrobiły materiał. To spora dźwignia jest.
Moja recepta jest taka by kupić i od razu upierdzielić, wyrównać ostrości i mieć kubek na lata za grosze. Ja w kuchni najczęściej pomagam sobie chwytakiem (dziwka) Primusa ale nawet i dzień po dniu daję rade bez tego bo mi się nie chce. Szybki ruch i zawartość przelana albo kubek przestawiony. Albo się przyzwyczaiłem do gorąca albo osiągnąłem tak wysokie umiejętności :-P
Mam "tytanowy" ale drogiego kubka w teren już więcej nie kupię bo tam gotuję tylko wodę a że ją ciężko przypalić to i cienka blacha nie przeszkadza dając niemałe profity. Ten co mam kupiłem dla uchwytu które coraz rzadziej się spotyka. Tytanu chińskiego choćby znanych firm absolutnie nie polecam bo się okazuje że to blisko 90% aluminium i tytanowych jakże wspaniałych właściwości już nie posiada. Nie wiem czy da się obecnie poniżej 3 stów "pure titan" kupić. Nie to żeby tytan wad nie posiadał ojjj nie...

A tak antyofftopowo bo temat o kubki jedynie zahacza u mnie za osłonę od wiatru robi blacha z dwóch puszek po piwie. Spięte razem zszywaczem do papieru. W planach zrobienie czegoś o lepszym i funkcjonalniejszym kształcie żeby mnie momentami nie drażniła. Plan ma 12 lat :oops:
Jak powszechnie wiadomo jutro to najbardziej pracowity dzień w historii.
Pies
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2024, 14:11
Płeć:

Re: Osłona kuchenki od wiatru w 5 min

Post autor: Pies »

No proszę, ja też doceniłem cienką alu blachę puszki i jak się tylko upowszechniły w RP, natychmiast zacząłem z pozyskanej blachy robić "wynalazki", była i osłona kuchenki przed wiatrem.
Co do wymienionego kubka z bardzo cienkiej blachy, to jeszcze nie trafiłem na taki lub mam i o tym nie wiem, że taki cienki.
Widziałem na własne oczy uchwyt ze skóry na kubek (bardzo sprytny), wytwarzany przez rzemieślnika, ale facet niemiłosiernie zdziera. Życzy sobie 50 żł/szt. Robi tylko z własnych materiałów, nie robi z powierzonego.
Przetestowałem wszystkie możliwe warianty współpracy (moje propozycje).
Wnioski : uparty 2 X traci, bo go nie zareklamuję i nie zarobi!

Jak trzeba, prowizoryczną osłoną jest karton byle pudła, przycięty na wymiar, na koniec można go spalić lub stosować pod 4 litery, a co D też się należy.
ODPOWIEDZ