www.reconnet.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki termos?
Autor Wiadomość
hycek 
hycek

Wysłany: 2020-01-12, 09:30   

Sprawdzę to, narazie byłbym ostrożny w opinii, bo skoro Stanley tak zaleca to uważam że sprawdzili to.
Co do wrzątku w terenie to mi nie brakuje. Na pustynię nie jeżdżę. Jedno jest pewne, nie każdego stać na porządny termos.

SmileOn 
the violinist

Wysłany: 2020-01-12, 11:05   

soohy napisał/a:
hycek napisał/a:
Ja również dziękuję SmileOn,z ciekawości zgłębiłem temat termosów i na stronie Stanley znalazłem prosty patent.
Przed użyciem termos napełnić wrzątkiem i dopiero potem szybko herbaty nalać lub co kto chce.

Słyszałem o tym od forumowego kolegi wilowa, jednak nigdy tego nie robiłem bo różnica wydaje mi się marginalna. Porządny termos zawsze wystarczająco trzyma :) W terenie nikt tak robił nie będzie, ale w domu jak najbardziej mając nadmiar wrzątku :)

Opcja z rozgrzewaniem wstępnym wydawała mi się tak oczywista, że o nie nie wspomniałem.

Soohy - termos może i trzymać 'dobrze' ale jak każdy materiał ma swoją pojemność cieplną i im jest zimniej tym ta metoda ma więcej sensu bo jeśli sam termos ma np -15stC to po nalaniu do niego wrzątku stal będzie musiala ogrzać się odbierając część energi z wrzątku tym samym go schładzając a im mniejsza różnica temperatur tym mniej energi zostanie pobrane z docelowej herbatki i mniej zostanie już na wstępie schłodzona.
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."

soohy 

Wysłany: 2020-01-12, 13:08   

Rozumiem zasadę działania, ale fakt nie pomyślałem o tym, że im zimniej tym bardziej się to opłaca. Następnym razem jak na Jungli będzie -30 to spróbujemy :)

SmileOn 
the violinist

Wysłany: 2020-01-12, 16:39   

soohy napisał/a:
Rozumiem zasadę działania, ale fakt nie pomyślałem o tym, że im zimniej tym bardziej się to opłaca. Następnym razem jak na Jungli będzie -30 to spróbujemy :)

Czyli przy obecnym trędzie coraz cieplejszych zim - możliwe że nie prędko.
Bo zawsze się dochodzi

Kopek 
TRAMPek łikendowy

Wysłany: 2020-01-12, 17:53   

Jeżeli chodzi o termos, w którym herbata gorąca jest jeszcze po 48. godzinach, to mnie stać. Termos z IKEA 'I. Jeżeli chodzi o wstępne rozgrzanie termosu czysta logika. Po wlaniu plłynu temperatura się bilansuje. Ja co rano przepłukuję termos gorącą wodą z kranu.

www.kopsegrob.blogspot.com

GawroN 
Szczupły blondyn

Wysłany: 2020-01-12, 20:15   

Ja zrezygnowałem z wstępnego rozgrzewania termosu jak wiem, że płyn wypiję w 24 godziny. Jak wiem, że będzie potrzeby dłużej niż 24h to rozgrzewam termos. Używam ESBITA - ale ten polecany przez SmileOn z tą gumową ochronką mi się podoba (oprócz ceny :) )

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: https://www.facebook.com/groups/160111940703089/

Co trzeba zrobić aby przyłączyć się do naszej grupy na FB - OPIS

SmileOn 
the violinist

Wysłany: 2020-01-13, 18:48   

GawroN napisał/a:
Ja zrezygnowałem z wstępnego rozgrzewania termosu jak wiem, że płyn wypiję w 24 godziny. Jak wiem, że będzie potrzeby dłużej niż 24h to rozgrzewam termos. Używam ESBITA - ale ten polecany przez SmileOn z tą gumową ochronką mi się podoba (oprócz ceny :) )

Ten allegrowicz miewa fajne sprzęty w super cenach (między innymi termos który polecałem) i od niego kupowałem swój egzemplarz, wszystko nówki sztuki.
https://allegro.pl/uzytkownik/adventuresquad?bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-1-1127

Osobiście mam go dodanego do obserwowanych i stale obserwuje co wrzuca.
Bo zawsze się dochodzi

GawroN 
Szczupły blondyn

Wysłany: 2020-01-14, 09:04   

Tez tak zrobiłem - zobaczymy :)

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: https://www.facebook.com/groups/160111940703089/

Co trzeba zrobić aby przyłączyć się do naszej grupy na FB - OPIS

kermitttt 

Wysłany: 2020-01-14, 17:11   

Kilka lat mam już Esbita i polecam. Trzyma długo, jest mega ergonomiczny( 2 kubki, 2 korki do wyboru, powierzchnia chropowata). Po kilku latach nie zalatuje, ani nie widać na nim specjalnie zużycia. Polecam

Odpowiedz do tematu