Pytanie do buszujący po aliexpresie gazowników

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Pytanie do buszujący po aliexpresie gazowników

Post autor: kermitttt »

Witam, szukam przejściówki/ adaptera, żeby podłączyć kartusz tupu "dezodorant" pod przewód gazowy z gwintem na małą butlę turystyczną.
Mam grill gazowy i chodzi mi o to, że gdyby w razie skończenia się gazu awaryjnie użyć dezodorantów, które mam w domu, bo używam ich do małego palnika. Sporo tego na ali, ale ze zdjęć to ciężko wywnioskować.
Awaryjnie może być allegro oczywiście, tylko nie lubię płacić za rzecz tyle co za przesyłkę.
Znalazłem coś takiego:
https://www.aliexpress.com/item/2019-Ou ... 0763a1aa4d
czy też
https://allegro.pl/oferta/adapter-gazu- ... 7767497771
i nie wiem, czy tego właśnie szukam:) Coś mi się ten gwint za mały wydaje, to chyba też do kuchenek "plecakowych"
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Dobrze się rozumiemy? To jest ten sam gwint, co na butli 2 kg??
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

kermitttt pisze:Dobrze się rozumiemy? To jest ten sam gwint, co na butli 2 kg??
Skok jest inny,ale to nie problem,ja używam króćca i kawałka węża gumowego ok10cm.
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 81
Rejestracja: 08 wrz 2009, 11:47
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 6831592
Tytuł użytkownika: Wilczy Pasterz
Płeć:

Post autor: Volo »

To nie jest ten zawór!
Ta przejściówka służy do zasilania palników nakręcanych na butle EN 417, kiedy chcemy je zasilić kartuszem typu dezodorantowego.
Ty potrzebujesz na tą nakręcić jeszcze redukcję 7/16" x 3/8"LH i nakręcić wąż z gwintem "małej" butli.
Ale przy grillu to momentalnie ci kartusze zje, bo tam spore zużycie gazu.
Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo.
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Volo pisze:To nie jest ten zawór!
Ta przejściówka służy do zasilania palników nakręcanych na butle EN 417, kiedy chcemy je zasilić kartuszem typu dezodorantowego.
Ty potrzebujesz na tą nakręcić jeszcze redukcję 7/16" x 3/8"LH i nakręcić wąż z gwintem "małej" butli.
Ale przy grillu to momentalnie ci kartusze zje, bo tam spore zużycie gazu.
O to chodziło,to nie ma być żaden zawór tylko właśnie adapter żeby można było na tanich butlach palić.Z redukcją będzie ciężko szukałem i szukałem,no chyba że ktoś ma znajomego tokarza,jak rozmiar pasuje to skok inny lub na odwrót.Jak ktoś znajdzie taką redukcję to poproszę o link.


Mam dokładnie taką kuchenkę

https://s.click.aliexpress.com/e/bX3w8Vo9

I szukam połączenia z adapterem

Jest drogi sposób na zdobycie takiego na przewodu, kupić na Ali palnik z takim przewodem, widziałem u Konradku takie coś, było w zestawie z kuchenką.
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 81
Rejestracja: 08 wrz 2009, 11:47
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 6831592
Tytuł użytkownika: Wilczy Pasterz
Płeć:

Post autor: Volo »

Hycek odpowiadałem kermittttowi.
Do twojej kuchenki, widzę że ma wejście gazowe chyba azjatyckie trzeba szukać gniazda albo ja bym wykręcił ten króciec i wymienił na "bardziej przyjazny" np butlowy 11kg albo na małą butle albo króciec na wąż i podłączam co chce.
Ale na Ali są sprzedawcy którzy mają po kilkanaście redukcji do wyboru, może da się coś spasować, albo napisać do "majfrenda" że taką potrzeba.
Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo.
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Właśnie problem jest w tym że to nie jest zwykłe 7/16'' na tym adapterze...
zmienić potem na dowolną końcówkę to nie problem np:na taką jak Kermit potrzebuje czy ja.
W tych adapterach gwint to dziwoląg z dziurą,przynajmniej w tym moim.Kupiłem oryginalny wąż na ali 7/16 i nie leciał gaz z niego.


ps.nie znam się na przejściówkach,jeśli można poproszę o link
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 81
Rejestracja: 08 wrz 2009, 11:47
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 6831592
Tytuł użytkownika: Wilczy Pasterz
Płeć:

Post autor: Volo »

Ciężko ze zdjęcia coś wywróżyć, ja bym wymienił ten zawór jeśli tyle z nim problemów.
Tu masz przykład przejściówek z Ali, albo wykręć zawór i udaj się do sklepu dla gazowników (spawaczy) i zakupić coś z normą EU, a najlepiej założyć zawór na butlę turystyczną 3/8' albo 11kg i po problemie, potem tylko przejściówka i kartusze podpinać.

https://pl.aliexpress.com/item/Kanister ... 2.130320.0
Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo.
ODPOWIEDZ