Nasze nowe zabaweczki :D cz. 2

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

teoretycznie rozmiar wypada bliżej 42 niż 43, pamiętaj że wkładka uwzględnia luz jaki powinna mieć stopa
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Feuerhand Baby 276 w Olive green
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
konradraku
Posty: 137
Rejestracja: 02 lis 2017, 12:34
Lokalizacja: Żyrardów/Warszawa
Tytuł użytkownika: Leśny MacGyver
Płeć:

Post autor: konradraku »

Wygląda świetnie, bardzo klimatyczne źródło światła. Zakupiona w Polsce u jakiegoś dystrybutora? Czy wysyłka z Niemiec od producenta?
Mowa jest srebrem, a milczenie jest owiec :)
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Zakupiona od Marshalla, kolegi z forum, ma taki fajny sklepik bushcraftpl.com/sklep . Linkować nie będę by nie uznano tego za reklamę, na allegro tez znajdziesz. Masz wybór kolorów.
Awatar użytkownika
konradraku
Posty: 137
Rejestracja: 02 lis 2017, 12:34
Lokalizacja: Żyrardów/Warszawa
Tytuł użytkownika: Leśny MacGyver
Płeć:

Post autor: konradraku »

Znam zarówno Marshalla jak i jego sklep, ale oferty nie śledzę codziennie, więc dobrze wiedzieć.
Co ciekawe lampa jest dostępna po lepszej cenie niż na stronie producenta :!:
Mowa jest srebrem, a milczenie jest owiec :)
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Lampki naftowe mają klimat. Mam jakąś zwykłą, tani a i też niezawodnie działa. Tylko kopci, trzeba raczej delikatnie wysuwać knot. Chcąc mieć dużo dużo światła zaraz mamy okopcony klosz.

A jak tutaj?
Obrazek
Jakub_P
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:24
Lokalizacja: Dolny śląsk
Płeć:

Post autor: Jakub_P »

Jeśli okapca klosz, i nie jesteś do niej specjalnie przywiązany to dorób/zwiększ otwory wentylacyjne. Ja wywierciłem w marketowej ,,kopciłce" kilka dziur fi 6 i klosz nawet przy knocie wysuniętym na pół centymetra jest w miarę czysty.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

mwitek pisze:Lampki naftowe mają klimat. Mam jakąś zwykłą, tani a i też niezawodnie działa. Tylko kopci, trzeba raczej delikatnie wysuwać knot. Chcąc mieć dużo dużo światła zaraz mamy okopcony klosz.

A jak tutaj?
tutaj tego nie ma. Można naprawdę mocno wysunąć knot i pięknie świeci. Ponadto świeci stabilnym światłem (podobnie jak inna Petromax HL1 która mam). Ten przepływ dobrze stabilizuje płomień (naprawdę działa). Możesz też spróbować zrobić jak kolega proponuje., rozwiercając kilka otworów. Ja mogę tylko potwierdzić, ze ten Feuerhand jest naprawdę dobrze jakościowo zrobiony.
Obrazek

Ba, chyba mogę odważyć się nawet do porównania, że rozkręcona na max świeci podobnie jak mała lampa gazowa, tylko cieplejszym światłem
Obrazek
Oczywiscie do większych lamp gazowych czy ciśnieniowych benzynówek i naftówek nie ma co równaż, bo te potrafią dać dużo więcej światła, ale kosztem zużycia paliwa i często hałasu (szumu).
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Jakub_P pisze:Jeśli okapca klosz, i nie jesteś do niej specjalnie przywiązany to dorób/zwiększ otwory wentylacyjne. Ja wywierciłem w marketowej ,,kopciłce" kilka dziur fi 6 i klosz nawet przy knocie wysuniętym na pół centymetra jest w miarę czysty.
Poka foto :D

W sumie przywiązany jakoś mocno nie jestem więc mógłbym spróbować ją zmodyfikować
Obrazek
Jakub_P
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:24
Lokalizacja: Dolny śląsk
Płeć:

Post autor: Jakub_P »

Foty pokażę jak na działcę będę, do lasu nie widzę sensu jej targać bo śmierdzi i kopci, jak już to bym ją zostawił w obozie. Na działce też nie leży ,,dla klimatu" tylko dla tego bo prądu nie ma a latarka świeci zbyt punktowo i nie oświetla tak ładnie altanki .
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Jakub_P pisze: Ja wywierciłem w marketowej ,,kopciłce" kilka dziur fi 6 i klosz nawet przy knocie wysuniętym na pół centymetra jest w miarę czysty.
Jakub_P pisze:do lasu nie widzę sensu jej targać bo śmierdzi i kopci, .
eee, to jak, rozwiercenie działa czy nie ? :D To chyba jednak wole Petromaxa/Feuerhanda
Jakub_P
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:24
Lokalizacja: Dolny śląsk
Płeć:

Post autor: Jakub_P »

O choroba,co ja piszę :shock: śmierdzi w znaczeniu że naftą wali a kopci to jakoś odruchowo napisałem :mrgreen: . Działa, działa może nie idealnie ale dostaje więcej tlenu i klosz jest zauważalnie mniej usyfiony niż bywał ;-) . A swoją drogą petromax nie wykupił feuerhanda?
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Poczekam na fotki, albo jak Ci się chce to zaznacz plz na zdjęciu jakiejś lampy nawet w paincie gdzieś te otwory powiercił :D

Domyślam się, że nad kloszem
Obrazek
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

raczej pod kloszem..... od dołu przepływ jest bardzo upośledzony w mojej "chince", więc u Ciebie czy u niego pewnie też...

Obrazek

prawy górny róg, te otworki do rozwiercenia... - wg mnie.
Jakub_P
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:24
Lokalizacja: Dolny śląsk
Płeć:

Post autor: Jakub_P »

Dokładnie te, u góry wentylacja jest rozwiązana wystarczająco. Gorące gazy porzez konwekcję uchodzą górą, ale przez otworki na dole nie nadąża dochodzić świeże powietrze, nafta spala się z ograniczonym dostępem tlenu i zaczyna kopcić. Mwitek po zdjęciu kolegi Zirkau chyba w paincie nie muszę rysować, ale przy okazji zdjęcia ci cyknę.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

z drguiej strony, to powietrze nie tyle co tymi otworkami po rozgrzaniu ma lecieć, co przez rączki cyrkulacja ma je dostarczać. I tutaj coś nie halo też w tych tanich.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Ok, czyli te otworki pod. Obejrzę te moją będę modował.
Obrazek
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

piecyk namiotowo/turystyczny

Obrazek
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
pocieszny
Posty: 185
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:37
Lokalizacja: Jordanów
Płeć:

Post autor: pocieszny »

jaka waga? :mrgreen: nie żeby negował sens, bo fajnie mieć ciepło w namiocie, ale trocche to gabarytowo duże chyba,
bez sanek to chyba kiepsko się nosi
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

pocieszny pisze:jaka waga? :mrgreen: nie żeby negował sens, bo fajnie mieć ciepło w namiocie, ale trocche to gabarytowo duże chyba,
bez sanek to chyba kiepsko się nosi
Waga 9kg z kominem.Gabarytowo spokojnie wchodzi do plecaka polskiej armii.(specjalnie położyłem słomkę do picia na piecu a piec na podkładce do jedzenia żeby było widać wymiary)
Jak dla mnie bomba,po płaskim i w lekkie góry.W zimię jeżdżę na nocki w zasadzie częściej niż w lato.
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
pocieszny
Posty: 185
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:37
Lokalizacja: Jordanów
Płeć:

Post autor: pocieszny »

9 kilo nawet do przeżycia, rozumiem że jeszcze nie próbowałeś odpalać?
jaki masz namiot? płótno impregnowane?
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Paliłem już w tym piecyku i efekt super,mało''pali'',temp pieca 267st na małym ogniu,martwi mnie temp komina dochodzi do 212st na dole,może jakiś szyber wymyślę bo boję się o rury kominowe(drogie paskudztwo)

Namiot planuję zrobić na pół z Tauro pomieści ok 4 osób,Tauro zrobił już zarąbisty projekt,materiał z pałatek wojskowych z doszytym materiałem od spodu by wyżej było(zużyjemy 6szt)
Będziemy szyć ręcznie,na wiosnę wypad i w plenerze będziemy się bawić w krawców.
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Bushcraftowy pokazywal zdaje sie taki z 2 pałątek z dosztytm spodem. Wygląda to ciekawie i funkcjonalnie względem piecyka
Obrazek
Awatar użytkownika
pocieszny
Posty: 185
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:37
Lokalizacja: Jordanów
Płeć:

Post autor: pocieszny »

pałątki robią nawet nie bez doszywanych cudów, tylko jedna wada że 1 osobowa się robi ;)
ale ogólnie polskie pałatki są całkiem popularne na świecie włąśnie do takich celów ;-)

co do tem komina zawsze można zużyć stary koc gaśniczy i obszyć nim wyjście komina z namiotu te materiały wytrzymują takie temperatury
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

pocieszny pisze:jaka waga? :mrgreen: nie żeby negował sens, bo fajnie mieć ciepło w namiocie, ale trocche to gabarytowo duże chyba,
bez sanek to chyba kiepsko się nosi
Zawsze można podróżować jak 'odkrywcy' afryki - bierzesz kilku tubylców, dajesz im butelkę chleba, a oni z wdzięczności targają twoje graty ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
ODPOWIEDZ