Zimowa Survival Mania 2018 - 26-28.01.2018.

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Zimowa Survival Mania 2018 - 26-28.01.2018.

Post autor: Marshall »

Obrazek

Zimowa Survival Mania 2018!

Data imprezy:
26-28.01.2018.

Miejsce imprezy:
Ośrodek Grabskie Sioło, Budy Grabskie

GPS:
52°00'42.9"N 20°12'36.4"E
52.011919, 20.210114


Atrakcje:
Pokazy, szkolenia, prelekcje - wszystko w klimatach okołosurwiwalowych! Ognisko 24h, żarcie, śmiechy, zabawa!

Goście specjalni zimowej Survival Manii: Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki

Na zimowej Survival Manii spotkacie, posłuchacie i podejrzycie działania m. in. Kasi Mikulskej (leśna kuchnia), Wilsona (bushcraft), Dawida Króla (Predator, spacery po Puszczy Bolimowskiej), Konrada Buszę (fotografia outdoorowa)... jeszcze parę innych osób - jeszcze trwają ustalenia... No i oczywiście mnie (cuda-wianki).


Miło byłoby spotkać na tej imprezie towarzystwo z Reconnet.pl!!

Więcej informacji tutaj: Survival Mania 2018

[ Dodano: 2018-01-05, 12:18 ]
KOLEJNE INFO

Katarzyna Mikulska i Artur Bokła
ZIMOWE SMAKOŁYKI NA SURVIVAL MANII 2018


SOBOTA 27.01.2018 GODZINA 10.00-12.00
Podczas zimowej edycji Survival Mania 2018 zaprezentujemy dostępne dzikie rośliny jadalne i nie tylko. Na krótkim spacerze zobaczycie, że pod śniegiem, też można znaleźć coś do jedzenia. Rośliny omawiane będą pod kontem kulinarnym i zdrowotnym. Oczywiście będziecie mieli możliwość skosztowania dzikich smakołyków wcześniej przygotowanych.
Degustacja:
Konfitury- czarny bez, czarna porzeczka, rdestowiec marynowany, grzyby marynowane z sosną, syrop z podbiału, konfitura z sosny.
Chleby: pokrzywowy, oreganowy
Pasty: z pokrzywy, z czosnku niedźwiedziego, z cieciorki, z twarogu i sosny
Smalce: tradycyjny, z kiszoną kapustą

[center]Obrazek[/center]

KATARZYNA MIKULSKA – zielarka, człowiek lasu, animatorka kultury, absolwentka UŁ. Właścicielka firmy W Miejskiej Kniei, gdzie zajmuje się organizowaniem i prowadzeniem kursów, warsztatów i szkoleń z zakresu zielarstwa, zdrowego odżywiania, zielonej kuchni, survivalu, bushcraftu, historycznej kuchni i ekologii. W grudniu 2015 roku wraz z Arturem Bokłą ( Mr. Wilson bushcraft) rozpoczęli projekt pt. Szkoła Rzemiosła Survivalowego gdzie odbywają się warsztaty i kursy z szeroko rozumianego survivalu, bushcraftu i prepperingu. Pełna energii, współautorka (napisała ją razem z Arturem Bokłą) książki w dwóch częściach pt. Kuchnia Survivalowa bez ekwipunku. Gotowanie w terenie. Cz. 1 i 2.

ARTUR BOKŁA – znany jako Mr Wilson, od ponad 20 lat zajmuje się archeologią doświadczalną (współpracuje z oddziałem Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym – Grodzisko Żmijowiska), survivalem i bushcraftem. Można go spotkać na pokazach historycznych od epoki kamienia do wczesnego średniowiecza, gdzie prezentuje prymitywne techniki ogniowe. Zdobywał cenne doświadczenie w leśnym gotowaniu podczas niezliczonych wypraw w dzicz. Najbardziej ceni sobie samotne wyprawy bez ekwipunku, które dają mu poczucie wolności. W 2015 roku pokonał trasę 300 km pieszo przez 10 dni, nie mając przy sobie nic poza dowodem osobistym i folią NRC. Prowadzi bloga bushcraftwilson.blogspot.com, na którym można przeczytać o jego przygodach, kulinarnych eksperymentach i bushcraftowych patentach. Jest współzałożycielem Szkoły Rzemiosła Survivalowego, gdzie prowadzi warsztaty z życia w lesie. Napisał razem z Katarzyną Mikulską książkę w dwóch częściach: Kuchnia Survivalowa bez ekwipunku. Gotowanie w terenie cz. 1 i cz. 2.
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

I znów muszę powiedzieć "może za rok"... :cry:
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
ArsonNDM
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:47
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Tytuł użytkownika: Początki
Płeć:

Post autor: ArsonNDM »

Witam czy jeśli bym miał chęć wpaść w ciągu dnia i zobaczyć impreze chwile pośledzić to jest taka morzliwość? I ile to by kosztowało?
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Tak, zadzwoń wcześniej, daj znać. Koszt niewielki.

[ Dodano: 2018-01-18, 10:00 ]
Fundacja Aktywnego Kształcenia i Rekreacji SALIX na Survival Manii!

[center]Obrazek[/center]

zajęcia:
Prymitywny Łowca. Przez wieki przed wynalezieniem broni palnej i białej ludzie posługiwali się lekką bronią miotającą i miotaną. Od oszczepów, po proce i bolasy. Poznacie trochę ich historii, budowy i sposoby używania.

prowadzący:

Bartłomiej "Mojrzesz" Janik - survivalowiec, sozolog, od niedawna pasjonat łucznictwa. Trzeci rok prowadzi Grupę Regionalną "Centrum - Łódź" Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu.


[center]Obrazek[/center]


zajęcia:

Spójrz na zegarek i popatrz na Słońce. Jak określić jego dokładne położenie nawet w pochmurny dzień?
Nawigacja przed epoką GPS-u. Nieświadome zastosowanie praw fizyki w średniowiecznych sposobach wyznaczania kursu.

prowadzący:
Łukasz "Docent" Janiszewski - instruktor survivalu. Z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania wojażer (nie mylić z komiwojażerem). Przypadkowo prawie nauczyciel.


Więcej informacji tutaj - Zimowa Survival Mania 2018, 26-28 stycznia.


Dawid Król – Przyrodniczo-Historyczny spacer po Puszczy Bolimowskiej

[center]Obrazek[/center]

Dawid Król zaprasza na przyrodniczo-historyczny spacer dzikimi zakątkami Puszczy Bolimowskiej. Spacer pozwoli spojrzeć nie tylko na zimową przyrodę, ale też pomoże wyobrazić sobie, jak ludzie przed dziesiątkami czy setkami lat korzystali z dobrodziejstw lasu. Dawid Król – pasjonat natury, pieszych wędrówek i wodnych przygód, odkrywający na nowo zapomniane miejsca i ludzkie historie. Jednocześnie wszechstronny poszukiwacz praktycznych rozwiązań eksperymentujący na co dzień w wielu dziedzinach. Koordynator Grupy Regionalnej Mazovia w Stowarzyszeniu Polska Szkoła Survivalu. Autor bloga ludzkietropy.pl i twórca sklepu internetowego HobbyHouse.pl, nawiązującego do jego zainteresowań i pasji.

UWAGA - Przy sprzyjających, zimowych warunkach spacer odbędzie się na nartach biegowych, które dostępne będą dla zainteresowanych!



Prymitywne bronie miotające

Grigor - leśny dziad z centralnej polski lubujący się w podróżach z plecakiem, obserwacją przyrody oraz po jednym z konwentów survivalowych prymitywną bronią miotającą wykonaną przy użyciu współczesnych materiałów i niewielkim nakładzie finansowym.

Podczas warsztatów zaprezentuje zasadę działania łuku, dmuchawki, miotacza oszczepów atl-atl oraz starożytnej procy. Po części teoretycznej uczestnicy będą mogli sami przekonać się jak skutecznymi narzędziami do polowania i walki na odległość dysponowali ludzie w dawnych czasach. Zainteresowane osoby będą mogły dowiedzieć się również nieco o szczegółach samodzielnego wytworzenia konkretnych rodzajów prezentowanych urządzeń.

[center]Obrazek[/center]



ABC Broni Czarnoprochowej oraz Jak palić, żeby było ciepło, Tomasz Hejtyniety Śliwiński\

[center]Obrazek[/center]

ABC Broni Czarnoprochowej – czyli wszystko co potrzebujesz żeby zacząć przygodę ze strzelectwem czarnoprochowym – bronią na którą w Polce nie jest wymagane pozwolenie. Wykład obejmuje wszystkie najważniejsze aspekty posiadania i użytkowania tych wspaniałych narzędzi. Statut prawny, różnice konstrukcyjne pomiędzy poszczególnymi modelami, omówienie potrzebnych akcesoriów oraz przebiegu ładowania i strzału. Doskonała propozycja dla każdego kto chce zacząć przygodę z czarnoprochowcami ale nie wie od czego zacząć.

Jak palić żeby było ciepło – warsztaty o tym jak palić czysto, łatwo i oszczędnie. Wiedza przydatna nie tylko w lesie ale wszędzie tam gdzie musimy przekształcić paliwa stałe w ciepło. Omówione będą podstawowe reakcje podczas procesu spalania, zwrócimy uwagę dlaczego często mimo dużego ognia dalej jest zimno i co zrobić żeby temu zapobiec. Jednym zdaniem wszystko co należy wiedzieć kiedy ogrzewamy się drewnem, węglem czy dowolnym innym paliwem stałym.


Fotografia Przyrodnicza i Outdorowa
- Konrad i Andrzej Busza


Buszmeni zawitają na Survival Manii i przeprowadzą warsztaty z fotografii przyrodniczej, outdoorowej, będzie o sprzęcie, ustawieniach i nieco o zasadach tropienia!

[center]Obrazek[/center]


Więcej tutaj: http://survivalskierniewice.cba.pl/?page_id=2754
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Fajna impreza. Żałuję, że nie mogę wziąć udziału.
Byłem raz na Surwiwal Mani (letniej) i polecam miejsce, organizatorów i prelegentów
Awatar użytkownika
Pan Dziedzic
Posty: 34
Rejestracja: 15 paź 2017, 17:48
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Pan Dziedzic »

My byliśmy, było wyśmienicie :mrgreen:
Teraz szykujemy sie na Wiosenny Zlot Recona :-)
Awatar użytkownika
Precel
Posty: 205
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:29
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć:

Post autor: Precel »

Pan Dziedzic pisze:My byliśmy, było wyśmienicie :mrgreen:
Teraz szykujemy sie na Wiosenny Zlot Recona :-)
Mam tak samo jak Ty!!! :)
Co nas nie zabije... to wzmocni nasze drinki.
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Potwierdzam, rewelacyjna atmosfera. Choć nieco się zdziwiłem podczas przygotowywania noclegu, gdy zamiast tarpa DD wyciągnąłem hamak tejże firmy (pokrowce mają identyczne, opisy inne, a pakowanie tradycyjnie na wariata). Spania w hamaku z całego serca nienawidzę, więc rozkminiałem powoli temat zadaszenia. W aucie jakieś ponczo zawsze jest na stanie, miałem holenderską norkę, ostatecznie mogłem spać w samochodzie. Z pomocą przyszedł mi życzliwy kolega i pożyczył "niebiewską" plandekę w rozmiarze XXL. Tymże sposobem miałem prawdziwy wersal.
Uczestniczyłem w wielu ciekawych zajęciach - czarnoprochowce, dzikie rośliny jadalne oraz tworzenie łuku z pcv. Inne zajęcia albo przespałem, albo nie mogłem w nich uczestniczyć z powodu kontuzji. Jak zwykle bezkonkurencyjne były nocne Polaków rozmowy. Poznałem wielu ciekawych, nieszablonowych ludzi. Podziękowania dla Organizatorów!
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
konradraku
Posty: 137
Rejestracja: 02 lis 2017, 12:34
Lokalizacja: Żyrardów/Warszawa
Tytuł użytkownika: Leśny MacGyver
Płeć:

Post autor: konradraku »

Parthagas, a co masz za hamak DD? Frontline czy bivy?
Mowa jest srebrem, a milczenie jest owiec :)
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Frontline, ale każdy mi nie leży. Ewentualnie w upalny dzień poleżeć w cieniu bez przykrycia. Syn z niego korzysta.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Sikor
Posty: 209
Rejestracja: 29 wrz 2014, 07:38
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Post autor: Sikor »

Również poleca, zacna impreza.

Obrazek

Obrazek

:mrgreen: :-) :mrgreen:
Krótko i na temat.
Awatar użytkownika
Pan Dziedzic
Posty: 34
Rejestracja: 15 paź 2017, 17:48
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Pan Dziedzic »

Apo pisze:
Pan Dziedzic pisze:My byliśmy, było wyśmienicie :mrgreen:
Teraz szykujemy sie na Wiosenny Zlot Recona :-)
Wooow, patrząc na avatar to chyba różaniec od babci pożyczę, bo jezusa to jeszcze na zlocie nie było... 8-)

gaśnie
:mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”