Zwierzęta w kadrze

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Kilka zwyczajnych zdjęć, bez szaleństw...

Oswojony bóbr...

Obrazek

Nie pamiętam nazwy, nad Bałtykiem...

Obrazek

Z balkonu, często tu przesiadują różne ptaszyska. Ogniskowa 90mm

Obrazek

Modraszek ikar

Obrazek

Kwiczoł

Obrazek



A to sprzed miesiąca. Podchodzi pod schronisko, ma na imię Fernando. Takie poroże wykształcił w cztery miesiące czasu. Tak mi się wydaję.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Młody byczek, ciekawe czy nadal będzie trzymał się tego miejsca, za kilka lat był by niemałą atrakcją.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

W lesie

Obrazek

Wiewiórki

Obrazek

Żerują

Obrazek

więcej na blogu
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

soohy pisze:więcej na blogu
Tylko na blogu, zdjęć nie widać :(

Nam trafił się taki diabełek na sam koniec rykowiska, chłyst, jak mówią.
Ale z dwojga złego, bo fota marna, choć tyle, że na ostoję trafiliśmy :)



Obrazek

Chłyst z przed dwóch tygodni.

Ale jeszcze lepszy numer wywaliłem, na ostatnich foto czatach Ciemnica totalna a w tle wysokiego podszytu coś się porusza powoli w naszym kierunku. Kilka ujęć na ISO 6400 nic nie daje, albo rozjechane albo AF zupełnie jej nie widzi, czasy 1/ 20. Nie ma już czasu aby rozstawić statyw. Jest tak blisko, że ujmuje totalnie ogniskowej na 154 mm. Łania wyczuwa, że coś w terenie jest nie tak. Kamuflaże z sorgo i moskitiery na twarzach to trochę słabe rozwiązanie kiedy w leśnym chaosie ukryta jest ona a nie my. Za plecami puste pole więc mam obawy czy aby nie czmychnie. W ostatniej chwili, kiedy łania nerwowo zaczyna truchtać w miejscu i wyłazi poza paprocie decyduję się użyć flesza. Szkoda tylko, że nie zjechałem z ISO. Wyszło jak wyszło, dokument jest… :)


Obrazek
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Wyszło przyzwoicie, gdybyś zjechał z iso mogło by się okazać że mimo wszystko flesz dał za mało światła przy tej odległości. Ostatnimi czasy też coraz częściej chodzi mi po głowie porzucenie nawyków i używanie sztucznego oświetlenia zarówno do fotografowania jak i obserwacji. Gdybym podpiął lampę do aparatu to pewnie mógłbym teraz pokazać wam byka który stał ok. 5 m przede mną i patrząc mi w oczy tłumaczył że te łanie są jego, a ja powinienem spadać na swoje podwórko ;-) Ciemno było na tyle że widziałem tylko jego sylwetkę, a szczegóły dopiero w lornetce. Swoją drogą to niezłe uczucie jak się patrzy na łeb jelenia, a ten się w 'kadrze' nie mieści.

Yaktra, operujesz w podobnych rejonach - nie masz wrażenia że rykowisko w tym roku było słabsze niż w poprzednim? Rozmawiałem z leśnikiem z Czaplinka i tam też rewelacji nie było.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Tanto pisze:Wyszło przyzwoicie, gdybyś zjechał z iso mogło by się okazać że mimo wszystko flesz dał za mało światła przy tej odległości.
Wiesz co Tanto, to było raptem 154mm stąd moje wrażenie, że mogłem zaryzykować niżej, obraz byłby znacznie lepszy.
Tanto pisze:Ostatnimi czasy też coraz częściej chodzi mi po głowie porzucenie nawyków i używanie sztucznego oświetlenia zarówno do fotografowania jak i obserwacji
Znam gościa który używa lamp studyjnych, całkiem przyzwoicie to wychodzi.
Tanto pisze:Yaktra, operujesz w podobnych rejonach
Zależy o jakich rejonach mowa. Takim jakby „flagowym” miejscem w zachodniopomorskim jest Reptowo które większość dobrych fotografów zna i myślę, że to żadna tajemnica.. W tym sezonie wynik jest taki, że grubo było. Może do tej odpowiedzi „podepnie” się nasz forumowy Tomek13, zagadnę typa :) na fejsie niech coś doda od siebie. Ja od ubiegłego roku „rzeźbię” tereny bliżej siebie. Problem w tym, że pokusiłem się o wyjazd w okolice Choszczna. Był to moment szczytowego czasu rykowiska. Gość okazał się nie lada cieniasem, na dokładkę znajomi myśliwi uczulali mnie na niego, na całe to biuro polowań, ble ble. Zrobiłem to jednak i pogoniliśmy auto ponad 100 km w owe rejony. Tomek13 był z nami więc jeśli pokusi się o odpowiedź to pewnie wspomni o tym wyjeździe. Następną niedzielę byliśmy już tu u siebie. Fajnie się zapowiadało, jeden z byków przeszedł przed nami w odległości około 25 m. Obliczyliśmy odległość kiedy się rozwidniło, po tropie. Kiedy dochodziliśmy na miejscówkę przecięło nam drogę dwóch myśliwych, nasz prowadził dewizowca (francuza). Krótka grzecznościowa wymiana zdań i każde poszło w swoją stronę. Byki grały z kilku stron, pięknie grały. Tyle tylko, że pół godziny później padły dwa strzały w odstępie 10 min po sobie. Myślę, że złośliwie, nie sądzę aby po upolowaniu byka za jakiś czas nie byłoby słychać podjeżdżającego samochodu, przecież nikt nie będzie nosił tuszy na garbie. No chyba, że to były pudła. Byki ryczały jeszcze ale już bardzo daleko od nas, ryczały prawie do ósmej. Fakt, był moment około siódmej kiedy wyszedł na nas byk. Problem był taki, że ja wstałem by założyć dodatkowy polar bo było zimno. Zlokalizował mnie i się wyniósł. Kolejna niedziela (bo wolne mam tylko niedziele) było już po rykowisku…
Czaplinek powiadasz??? słabo znam te rejony. Wiem np., że 100 km od Czaplinka w Człuchowie w ogóle się nie fotografuje rykowisk, podobno słabo tam jest.
Właśnie z Człuchowa na rykowisko do Reptowa przyjeżdża kolega i tu wali takie zdjęcia, że masakra, właśnie on bawi się w nocne foty. Kolejny z Jabłonowa pomorskiego jeździ gdzieś w nasze okolice, okolice Kołbacz – Żelewo, generalnie gdzieś w okolice jeź. Miedwie.
W swoim rejonie wyczaiłem w tym sezonie ostoję, stąd właśnie ostatnie zapodane foty. Myślę też, że gdyby było słabo nikt nie prowadzał by dewizowca. Żałuję tego wypadu pod Choszczno, straciliśmy ten kulminacyjny szczyt rykowiska :( Z mojej wiedzy wynika, że ubiegły sezon był gorszy.

Taka "edzia"

Dostałem od kolegi zgodę na dodanie jego nocnych zdjęć . Nic nie opiszę bo nie mam stosownej wiedzy jak on dokładnie to robi.

Autor zdjęć Paweł Wróblewski


KLIK

KLIK

KLIK
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Tomek13
Posty: 79
Rejestracja: 12 kwie 2010, 18:48
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 12122541
Tytuł użytkownika: Tomek Sobecki
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Tomek13 »

yaktra pisze:Zależy o jakich rejonach mowa. Takim jakby „flagowym” miejscem w zachodniopomorskim jest Reptowo które większość dobrych fotografów zna i myślę, że to żadna tajemnica.. W tym sezonie wynik jest taki, że grubo było.
A no było grubo ale nie tak jak rok temu. Ciężko powiedzieć dlaczego może to przez pogode(ulewne deszcze, wysoki poziom wody na łąkach) albo było mało rujnych łań. Tegoroczne rykowisko rozpoczęło się też pózniej i trwało krócej. Byki szybko kończyły ryczeć(w ubiegłym roku w tym samym miejscu ryczały do 9 a w tym o 6:30 już cisza....) W tym roku zaliczyłem mało wypadów ale coś się udało ustrzelić :)
yaktra pisze:Tomek13 był z nami więc jeśli pokusi się o odpowiedź to pewnie wspomni o tym wyjeździe.
Szkoda pisać :-P
yaktra pisze: Z mojej wiedzy wynika, że ubiegły sezon był gorszy.
Chyba lepszy i to dużo lepszy :-)
Kilka fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tu rykowiskowy bonus. Po tym podchodzie musiałem wylewać wodę z kaloszy ale warto było :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Tomek13 pisze:Chyba lepszy i to dużo lepszy
No to zdania są mocno podzielone, jak wszędzie zresztą.
Tomek13 pisze:Po tym podchodzie musiałem wylewać wodę z kaloszy
Teraz wiem dlaczego Twoje kalosze przestały śmierdzieć :P

Tak na serio;
odnośnie zdjęć Pawła Wróblewskiego;

Odległości na zdjęciach od obiektywu to 15 do 50 cm więc to fajna sprawa. No jednak na moje oko wolę kontakt, przeżycie chwili. Oczywiście ktoś kto tworzy takie prace może się pobawić w takie zdjęcia i robi to „na grubo”
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

yaktra pisze: Odległości na zdjęciach od obiektywu to 15 do 50 cm więc to fajna sprawa.
hmm, jednostki Ci się nie pomyliły?
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Tanto pisze:coraz częściej chodzi mi po głowie porzucenie nawyków i używanie sztucznego oświetlenia zarówno do fotografowania jak i obserwacji.
Tak pod warunkiem że używasz dwu lub więcej lamp, w przeciwnym razie plastyka obrazu jest płaska jak naleśnik. Ja mam z kolei problem z robieniem zdjęć z ambon myśliwskich. Perspektywa marna :cry:
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Zirkau pisze:hmm, jednostki Ci się nie pomyliły?
Może źle się wyraziłem, obiekt podchodzi do obiektywu na odległość od 15 do 50 cm.
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

aaa, a które to zdjecia są? Bo sugerowałem się bykami Tomka, twoimi koziołkiem i rozbójnikiem Borsukiem i dlatego coś mi nie pasowało.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

yaktra pisze: Taka "edzia"

Dostałem od kolegi zgodę na dodanie jego nocnych zdjęć . Nic nie opiszę bo nie mam stosownej wiedzy jak on dokładnie to robi.

Autor zdjęć Paweł Wróblewski
yaktra, autor na forum fotoprzyroda opisał w jaki sposób przygotowywał się do tego kadru i ile czasu mu zajęło zanim zrobił takie zdjęcie i jaki dodatkowy sprzęt musiał dokupić. Mam na myśli zdjęcie z gwiazdami przy bodajże 16mm
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

yaktra pisze:Autor zdjęć Paweł Wróblewski
Szacuneczek dla tego pana, zdjęcia ciekawie wyglądają ...i lis pewnie wytresowany ;-)

Na jego zdjęciach widać że 400 mm ze światłem 2,8 robi dobrą robotę. Szkoda że pewnie nigdy się takiego nie dorobię, a wiele razy by się przydał.

W okolicach Reptowa byłem przelotem pod koniec sierpnia i nawet planowałem poświęcić trochę czasu na ganianie byków ale 'wywiad' przekazał informację że jeszcze cisza i nędza. Może kiedyś się skuszę na odwiedzenie w dogodniejszym terminie.

Tomek zwrócił uwagę na jedną rzecz o której rozmawiałem też z zaprzyjaźnionym myśliwym - mało łań. Jakiś czas temu zmieniły się proporcje strzelanych łań w stosunku do byków. Jest od dawna uznawany optymalny stosunek ilościowy, ale ktoś stwierdził że zna się lepiej i wyniku tego łań ubyło. W moich terenach 'łowieckich' na ilość byków miał też pewnie wpływ brak ćwiczen wojskowych na poligonie drawskim, strzelania skutecznie zachęcają je do migrowania w spokojniejsze rejony.

Muszę w końcu się zmobilizować i ogarnąć zdjęcia z tegorocznego rykowiska...
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Tanto pisze:Szacuneczek dla tego pana, zdjęcia ciekawie wyglądają ...i lis pewnie wytresowany
Zdjęcia powstały na 100% z foto pułapki. Mam kolegę który bawi się w takie rzeczy, Trzeba mieć czujnik ruchu podłączony pod lustrzankę i dwie lampy ustawione w pewnej odległości od apartu po dwu stronach kadru (analogicznie jak w studio). Stąd genialna plastyka obrazu.
Też bym się pobawił... ale jakoś ciężko mi się zebrać żeby lustrzankę za 6 tys i dwie lampy po 1,5 tys każda zostawić samopas w lesie :P
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

lukasz_sp pisze:Zdjęcia powstały na 100% z foto pułapki.
Te które zapodałem dokładnie TAK. Natomiast ma tez inne np z Borsukiem albo Jenotem (nie pamiętam już) kiedy używa lamp, ale nie wyraził zgody na publikację, zaś te które linkowałem - pozwolił.
Tanto pisze:Na jego zdjęciach widać że 400 mm ze światłem 2,8 robi dobrą robotę
Ale też używa TC x 2 gość ma sprzęt z wysokiej półki canona. Zanim dostałem zgodę na publikacje linkowałem forum w tym temacie aby choć jedną stronę poczytał, nie ukrywam, liczyłem, że może się skusi na założenie konta, choćby dla informacji dotyczących bytowania w różnych warunkach pogodowych, chyba się pomyliłem. Tym bardziej, że facet nie należy do grona bufonów bo sprzęt za ładne parenaście koła.
soohy pisze:yaktra, autor na forum fotoprzyroda opisał w jaki sposób przygotowywał się do tego kadru
No to chyba właśnie on. :)

[ Dodano: 2017-10-28, 17:41 ]
Sam po sobie ale...
Odświeżę kotleta. Idzie zima więc czas szykować osprzęt i inne cudeńka na zimowe zasiadki na ptasią dziką drobnicę. Nowy projekt na karmnik powstał kilka dni temu, a tak naprawdę został podpatrzony u innych i w marketach gdzie coś tam sprzedają ale nigdy to co ja osobiście bym chciał. Za całe dwie dychy :) kupiłem co trzeba i dziś w 15 min powstał karmnik. Redukcja kanalizacyjna 160/ 110 do tego dodana złączka aby powiększyć pojemność. Na spód dekielek po płytkach CD z lekkim dystansem aby ptaki mogły pobierać karmę, na górze kolejny dekielek po płytkach CD jako zamknięcie przed dostaniem się opadów atmosferycznych. Pozostało zamontować tylko daszek aby opady nie spływały po ścianach karmnika :) tak to wygląda :)

Obrazek
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

te długie śruby na dole mają jakiś cel czy po prostu takie wpadły w rękę?
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Tanto pisze:te długie śruby na dole mają jakiś cel czy po prostu takie wpadły w rękę?
Rzeczywiście, nie pomyślałem żeby je skrócić. Ale dopiero 11. 11 zakładam karmnik więc zdążę skrócić, innych nie było pod ręką, fakt :)
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Oj, dawno mnie tu nie było :). Trzeba przejrzeć wątek. Przypomniało mi się przez yaktre, bo coś wrzucił na g+. U mnie ze zwierzakami szału nie ma, bo czasu mało.

[center]
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
[/center]


Znacznie bardziej mi w galerii obrodziło o inne kadry, ale postaram się nadrobić w najbliższym czasie :)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Niestety brak zdjęcia, ale mogę pochwalić się że odkryłem dziś nieznany (mi) gatunek ptaka - w centrum szczecina spotkałem samiczkę dzięciołka :-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

wrzesientomek pisze:Przypomniało mi się przez yaktre,
Dziwne, klikam na Twój link podany poniżej (z googli) a otwiera mi się moje konto :(

Przez ostatnie dwa miesiące nie wychodziliśmy w „dziki teren”. Żona miała nieco problemów z nogą, robiliśmy samochodowe krótkie wycieczki, tylko. Dopiero w poprzednią niedzielę ruszyliśmy w teren. Zamontowaliśmy karmnik w leśnej głuszy i postawiliśmy jedną ściankę szałasu. Jutro wczesnym rankiem ruszamy by dokończyć szałas a dwa dni Świąt mamy zamiar spędzić pod karmnikiem. Jeśli będzie efekt to dodamy i zdjęcia...

Obrazek
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

yaktra pisze:Dziwne, klikam na Twój link podany poniżej (z googli) a otwiera mi się moje konto :(
Już poprawione, na aktualne i działające :). Zapraszam szczególnie pod dwa pierwsze linki, albo ich odpowiedniki na facebook'u.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

wrzesientomek pisze:Zapraszam szczególnie pod dwa pierwsze linki
Chyba Cię zdyscyplinuję. Patrząc na galerię z linku „tomaszwrzesieńfoto” zastanawiam się po cóż w poście powyżej te zdjęcia. Owszem, robal ok, choć chyba pod słońce i Trznadel, choć ten również pod słońce jak mniemam. Odlot z rusztowania to pewnikiem Sowa, a sam kadr raczej do kitu. Bociek słabo raczej z ostrością. Kogut taki sobie i Sarna lub łania (patrząc na wielkość łyżek to raczej ta druga) niech będzie. Czemu to piszę? Ponieważ z linku jaki podałeś otworzyłem sobie galerię a z niej „przyroda”. Masz takie zaj***e zdjęcia, że masakra...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

yaktra pisze:
wrzesientomek pisze:Zapraszam szczególnie pod dwa pierwsze linki
Chyba Cię zdyscyplinuję. Patrząc na galerię z linku „tomaszwrzesieńfoto” zastanawiam się po cóż w poście powyżej te zdjęcia. Owszem, robal ok, choć chyba pod słońce i Trznadel, choć ten również pod słońce jak mniemam. Odlot z rusztowania to pewnikiem Sowa, a sam kadr raczej do kitu. Bociek słabo raczej z ostrością. Kogut taki sobie i Sarna lub łania (patrząc na wielkość łyżek to raczej ta druga) niech będzie. Czemu to piszę? Ponieważ z linku jaki podałeś otworzyłem sobie galerię a z niej „przyroda”. Masz takie zaj***e zdjęcia, że masakra...
A dzięki :), ale tak jak wspominałem nie obrodziło mi w tym roku. A poza tym ciężko z podejścia gdy szkła brakuje dłuższego. Brakuje trochę mnożnika x1.5 dla ogniskowej :).

Sowy będę bronił rękami i nogami. Zrób takie zdjęcie startującego ptaka w nocy to pogadamy :P

Trzeba będzie się wybrać kiedyś gdzieś w teren :), ale nie na zwierzynę, za mało czasu a ja za głośno i za dużo gadam, zwłaszcza jak mam do kogo :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzęta - tropienie, obserwacja, fotografowanie”