Śląsko-Dąbrowskie spotkania w lesie

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

Jakie Kasie? 8-)


no dobra, tak półserio to ..."jamnika i Kasie" - w jednym zdaniu spod Twoich palców - no dzięki. Zostałam zrównana do parteru :P

A całkiem serio - fakt. Jamnik akurat cieknie, a do tego krótkie łapy ma i nie lubi upałów, przez co możliwości wyjazdowe mamy chwilowo ograniczone bardziej niż zwykle. Ale posiedzieć i popichcić zawsze można. Dlatego pewnie i tak wbijamy, a jakby ktoś miał ochotę ubogacić swoją osobą nasze kameralne spotkanko to tylko milej :-)
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Do kiedy siedzicie ? Do niedzieli ?
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Si, jak dobrze pójdzie to jutro od przedpołudnia.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Kurcze jak mi się uda to może jutro po pracy dołączę. Ale nic nie obiecuje.
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

Brzmisz rozsądnie :)

[ Dodano: 2017-07-24, 10:55 ]
Jak zwykle cieszę się, że mogliśmy się spotkać w tak fajnych okolicznościach przyrody. Było kameralnie, spokojnie i na luzie, pełen relaks przy ognisku i w wodzie. Idealnie.

zdjęcia

Za tydzień powtarzamy, najprawdopodobniej już w nieco większym gronie :)
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Oooo Kasia - nie mówiłaś o tych pniakach na plaży. Szkoda bo byśmy wykorzystali.
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

A to w niedzielę jak spacerek zrobiłam po wyspie to je widziałam. To za wiele byśmy się z nich już nie na korzystali. Ale jak jeszcze będą w ten weekend to nie widzę przeszkód żeby je przyszarpać, chyba że będą zajęte ;) Krystianowi je pokazywałam na zdjęciach jakeśmy byli.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Fotki ode mnie https://www.flickr.com/photos/145847035 ... 4264091671

[ Dodano: 2017-07-30, 11:51 ]
No zaliczylim kolejne wyspowanie. Było fajnie, lecz tym razem mieliśmy wizytę funkcjonariuszy Policji :(
Skończyło się mandatami 2x 50 zł dla każdego. Za niszczenie roślinności i za nieostrożne obchodzenie się z ogniem.
Panowie byli nienegocjowalni i na nic zdały się tłumaczenia, że ognisko jest obłożone kamolami i nie jest bez nadzoru.

Fotki foty proszę https://www.flickr.com/photos/145847035 ... 4334305461
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

Choć klimat nam się na wyspie nieco zepsuł w związku z wspomnianymi mandatami, było... no naprawdę, kurczę, super. :) Dziękuję Panowie!

P.S.Pochwała należy się też psom, że choć raz zachowały się godnie... i nie zaatakowały panów policjantów 8-) Inaczej odwiedziny mogłyby się zakończyć jeszcze mniej przyjemnie.

Reasumując - to były najdroższe kłody (z martwego drzewa + takiego ściętego przez bobry), trójnóg, pieczone na ogniu: królik, schabowe, kaszanki, kiełbaski oraz schnące w cieple ogniska beef jerky , jakimi przyszło nam się cieszyć i korzystać. :lol:
Awatar użytkownika
freeman
Posty: 38
Rejestracja: 04 lut 2017, 21:34
Lokalizacja: zagłębie
Płeć:

Post autor: freeman »

Również dziękuję za zacny wypad :) Znacząco poprawiliśmy panom statystyki.
Ryszard
Posty: 25
Rejestracja: 22 maja 2013, 13:38
Lokalizacja: Zalistowie
Tytuł użytkownika: Powsinoga
Płeć:

Post autor: Ryszard »

A ten kamper w jeziorze to wasza sprawka? :-)
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

I jak tu w takiej sytuacji nie pomyśleć sobie - Chwała Wam Dzielni Policjanci!?

Zero logicznego myślenia, tylko system 01.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

...Takie zerojedynkowe myślenie potrafi nawet doprowadzić człowieka do wniosku, że drzewo jest i tak ścięte przez człowieka, chociaż od tej cieńszej strony pnia - bo przecież od grubszej, gdy jeszcze stało, poradziły sobie z nim bobry :roll: .

Ale nie przeżywajmy.

Było fajnie. Było? Było.
Smacznie było? Było (królik się uwędził a chciałam soczyste pieczone :-/).
Słonecznie? Słonecznie.
Mokro w wodzie, sucho na lądzie? A jak.
Komary nie cięły? Nie.
Meszki żarły tylko mnie? Tak.
Psy się miały czym zająć? Tak, Nitka Gackiem i na odwrót, jeszcze o 180 stopni i tak w kółko.
Sielaaanka. Jakby za dużo dobrego było to aż źle by się wspominało :->

Ryszard - masz na myśli jacht ciągnący tratwę z przyczepą kempingową na poprzednim wyspowaniu? :-D No żałuję, ale nie nasz pomysł i fundusze, ale no zacnie no :-)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

niszka pisze: Smacznie było? Było (królik się uwędził a chciałam soczyste pieczone :-/).
To był królik? Oglądałem zdjęcia i byłem przekonany że to jeden z 'piesów' ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

Prawda, że podobny? ;)
Ryszard
Posty: 25
Rejestracja: 22 maja 2013, 13:38
Lokalizacja: Zalistowie
Tytuł użytkownika: Powsinoga
Płeć:

Post autor: Ryszard »

Tak :-) . Muszę się tam do was kiedyś wybrać, to coś zmajstrujemy. 8-)
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Tanto pisze:
niszka pisze: Smacznie było? Było (królik się uwędził a chciałam soczyste pieczone :-/).
To był królik? Oglądałem zdjęcia i byłem przekonany że to jeden z 'piesów' ;-)


pAN pOLICNJANT też tak myślał i chyba dopiero opakowanie po owym go przekonało.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

Po owym psie. :-P


EDIT: dorzucam zdjęcia od siebie :) -> LINK
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Ale ładny obóz został :)
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

Taaak... Niech nam go jeszcze spalą ;)

Gdyby nie to, że poprzednie kłody ktoś nam spalił, a funkcjonujący całe ostatnie lata trójnóg nie zbutwiał całkiem, to nie "niszczylibyśmy roślinności" ścinając zdroworozsądkowo to co martwe, bliźniacze albo nie zabierali bobrom tego, co nacięły sobie same.

Obóz niemal zawsze zostawiamy ładniejszy niż zastajemy. Zawsze się jakiegoś śmiecia znajdzie i podniesie, palenisko poprawi i zabezpieczy... Co się chłopaki nowych kamieni z drugiego brzegu naspławiali a potem nanosili, bo poprzednie poszły w drobny żwir, to ich. Pozrywana kora z drzew czy bezmyślne wycinki nieodmiennie nas zasmucały i bolały. Śmiem twierdzić, że nasza ostatnia częsta obecność na Wyspie była swego rodzaju formą prewencji przed bezmyślnymi zachowaniami co bardziej przypadkowych i niewychowanych bywalców...
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Niestety wyspa w tym sezonie zrobiła się duzo bardziej popularna i potem mamy takie efekty.

Jak byli ludzie z PA na wyspie to też posypały się mandaty (choć tak naprawdę mandatu można nie przyjąć - droga sądowa to naprawdę ciężkie przeżycie dla funkcjonariusza, łatwiej znaleźć kogoś kto po prostu mandat przyjmie. Zwłaszcza, jak powód mandatu jest taki śliski)

Oglądałem zdjęcia z imprezy PA i jak się zbierali to kłody jeszcze były. Tak więc prawdopodobnie zarówno wizyty mundurowych jak i inne straty są spowodowane innymi ekipami, które niestety już nie potrafią zachować umiaru.

Szkoda tylko miejscówki, choć mam głęboką nadzieje, że do jesieni się uspokoi;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
taternik1971
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2010, 11:40
Lokalizacja: ostrężnica
Tytuł użytkownika: taternik
Płeć:

Post autor: taternik1971 »

Z tego co wiem to od marca 2017 wszystkie wyspy na tym akwenie załapały się pod ,,Obszar Natura 2000".
Od tego momentu jest całkowity wejścia na nie.
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

taternik1971 pisze:Z tego co wiem to od marca 2017 wszystkie wyspy na tym akwenie załapały się pod ,,Obszar Natura 2000".
Od tego momentu jest całkowity wejścia na nie.
O, to ciekawe, policjant właśnie ubolewał nad tym, że póki co nie ma żadnych przepisów regulujących w jakikolwiek sposób dostępność wysp na akwenie dla pospołu. Nawet jeśli takie przepisy faktycznie weszły w życie, to nie na ich bazie dostaliśmy mandaty. Temat ciekawy, poszukam czegoś więcej w wolnej chwili żeby się upewnić co i jak.
Awatar użytkownika
freeman
Posty: 38
Rejestracja: 04 lut 2017, 21:34
Lokalizacja: zagłębie
Płeć:

Post autor: freeman »

niszka pisze:
taternik1971 pisze:Z tego co wiem to od marca 2017 wszystkie wyspy na tym akwenie załapały się pod ,,Obszar Natura 2000".
Od tego momentu jest całkowity wejścia na nie.
O, to ciekawe, policjant właśnie ubolewał nad tym, że póki co nie ma żadnych przepisów regulujących w jakikolwiek sposób dostępność wysp na akwenie dla pospołu. Nawet jeśli takie przepisy faktycznie weszły w życie, to nie na ich bazie dostaliśmy mandaty. Temat ciekawy, poszukam czegoś więcej w wolnej chwili żeby się upewnić co i jak.
"spijcie tu mieszkajcie jak chcecie pić też można ale palenia bezbronnych drzew nie daruję" :) czy jakoś tak
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

taternik1971 pisze:Z tego co wiem to od marca 2017 wszystkie wyspy na tym akwenie załapały się pod ,,Obszar Natura 2000".
Od tego momentu jest całkowity wejścia na nie.
Od kiedy to obowiązuje zakaz wstępu na tereny objęte 'Naturą 2000'? Gdyby tak było, to mieli byśmy wyłączoną z użytku 'połowę' Polski.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”