Dolnośląskie Biforki

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Precel
Posty: 205
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:29
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć:

Post autor: Precel »

Dźwiedź pisze:ale tych nalewek Piotra co to je dziś zabrał, to już nie spróbuję ... każda jest inna i nie powtarzalna.
I tak było tym razem. Zeszło do zera. :D
Co nas nie zabije... to wzmocni nasze drinki.
Awatar użytkownika
Żółty
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2016, 16:20
Lokalizacja: Wrocław/ Pęgów
Płeć:

Post autor: Żółty »

Został tydzień do kolejnej wyprawy. Może określmy dokładnie gdzie się spotykamy i o której. Ostatnio padła propozycja aby zebrać się na dworcu głównym PKP... ok wszystko jest jasne ale gdzie na dworcu i o której? Pytam bo są to dość istotne dla mnie informacje tym bardziej, że w obecnym tygodniu pracuję na drugą zmianę i muszę się zamienić z kolegą a nawet i wyjść wcześniej z pierwszej zmiany. Ciemno robi się już o 16 a wolałbym nie rozbijać obozu w całkowitych ciemnościach. Jest jeszcze opcja dojazdu na miejsce przeznaczenia samochodem. Tak jak już wcześniej wam wspomniałem będę jechał od strony Obornik Śląskich więc i tak będę musiał przejechać przez połowę miasta a że jedzie nas chyba 5 osób to spokojnie się wszyscy zmieścimy do jednego auta. Wyraźcie swoje opinie bo muszę się dogadać w pracy a czym prędzej tym lepiej ;-)
Moja mama służyła w Comando Foki Boys, ale ją wywalili, bo spała na łodzi podwodnej podczas służby przy otwartym oknie...
Awatar użytkownika
włóczęga
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2014, 15:51
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: włóczęga »

Jeśli piątek, to ja nie dam rady wcześniej niż koło 17:00 bo w pracy jestem do 16:00. Ale zawsze mogę dołączyć później, jakoś się znajdziemy :)
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj."
M. Twain
www.poteganatury.blogspot.com
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Co do piątku to akurat dziś zakończyliśmy robotę i tym-samym mam piąteczek wolny od rana, więc się dopasuję do reszty szanownego grona.

Szczerze mówiąc chodzi mi po głowie by się samotnie wypuścić dzień wcześniej i nacieszyć lasem - mam straszny głód leśnych ognisk... jeszcze się zobaczy.

włóczęga, - jak by co to sprawdź pociągi i się po ciebie wyjdzie 'na przeciw'. Choć Ludki ze ślunska chyba też później dojadą, więc będziesz i tak miała obstawę że dziki będą wam z drogi zwiewać. :lol:

Hycek - o której planujesz ściągnąć?

Żółty - w Kotowicach nie bardzo jest gdzie zostawić autko. Jak ja się wybierałem czterokołowcem to zostawiałem go na osiedlu w Siechnicach ( droga może ze trzy kilometry dłuższa ale o autko się nie martwisz)

I tak ogólnie - nie wiem kto co planuje, ale moja skromna propozycja to zabrać po plandece (ja biorę cienką budowlaną 3x4) i zrobić tipi z ogniskiem w środku.
Tak właśnie bytowaliśmy w tamtej okolicy jakieś 2-3 lata temu (też w grudniu). Jako że rzeka niedaleko to i trzcin na posłanie było dużo, więc mieliśmy miło i ciepło.
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Dźwiedź pisze:

Hycek - o której planujesz ściągnąć?

.

z Kofim w sb ok 18:00
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
Żółty
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2016, 16:20
Lokalizacja: Wrocław/ Pęgów
Płeć:

Post autor: Żółty »

włóczęga, to może wybierzemy się razem? Mamy pociąg o 16.54, następny dopiero o 18.04. Ktoś jeszcze się dołączy?


Dźwiedź pisze:I tak ogólnie - nie wiem kto co planuje, ale moja skromna propozycja to zabrać po plandece (ja biorę cienką budowlaną 3x4) i zrobić tipi z ogniskiem w środku.
No ja jestem za takim rozwiązaniem. Mam tylko plandeczkę 2x3 ale jedna do drugiej i jest kawał poszycia.
Awatar użytkownika
TAURO
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2016, 17:01
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: TAURO »

Ja dołączę między 17 a 18 będę jechał samochodem z wrócą
Istota wolna nie użala się nad sobą
Awatar użytkownika
Precel
Posty: 205
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:29
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć:

Post autor: Precel »

Będąc w miniony weekend trafiliśmy z Piotrkiem na postawione już tipi tuż nad samą wodą. Niestety nie zdołaliśmy do niego dotrzeć bo dzielił nas kanał i ryzyko że nie zdążymy na ciapąga.
Co nas nie zabije... to wzmocni nasze drinki.
Awatar użytkownika
Żółty
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2016, 16:20
Lokalizacja: Wrocław/ Pęgów
Płeć:

Post autor: Żółty »

Może ktoś zaznaczyć na mapie obszar na którym będziemy obozować? Wolałbym mieć choć odrobinę wiedzy gdzie mam was szukać.
Moja mama służyła w Comando Foki Boys, ale ją wywalili, bo spała na łodzi podwodnej podczas służby przy otwartym oknie...
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Żółty, - strzeżonego magnum strzeże - podeślij mi na priv maila do siebie, to wyślę Ci mapkę z planowanym rejonem biwaku i telefonem do siebie byśmy mogli złapać się awaryjnie 'jak by co' (to samo dotyczy pozostałych zainteresowanych).

I jeszcze co do żarełka (by zadość stała się tradycjom Reconowym) - propozycja od leśnego kucharza Dźwiedzia : gęś po staropolsku pieczona z ziemniaczkami - to na sobotni wieczór. Osobiście zadbam o ingrdiencje, jak i wykonanie. :mrgreen:

Hycek - spoko - poczekamy z konsumpcją do waszego przybycia.

Tauro - wpisujesz się w plandekowego tipi czy hamakujesz?
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
TAURO
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2016, 17:01
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: TAURO »

Ja raczej w swoim namiocie ale jakaś plandeki wezmę w razie w
Istota wolna nie użala się nad sobą
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Dźwiedź pisze:
I jeszcze co do żarełka (by zadość stała się tradycjom Reconowym) - propozycja od leśnego kucharza Dźwiedzia : gęś po staropolsku pieczona z ziemniaczkami - to na sobotni wieczór. Osobiście zadbam o ingrdiencje, jak i wykonanie. :mrgreen:
Jak się uda donieść to krzynkę przywieziemy pod gąskę.

Obrazek

[ Dodano: 2017-03-12, 11:56 ]
Hamaczki w lasach Dolnego Śląska w przyszły weekend z 18.03 - 19.03

Zapraszam Siostry i Braci.


Otwieram listę.

1. hycek
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
Żółty
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2016, 16:20
Lokalizacja: Wrocław/ Pęgów
Płeć:

Post autor: Żółty »

1. Hycek
2. Żółty

Bede jechał przez Wrocław wiec służę transportem.
Awatar użytkownika
Żorż
Posty: 13
Rejestracja: 20 gru 2016, 20:03
Lokalizacja: dolnośląskie
Płeć:

Post autor: Żorż »

Z przyjemnością się z Wami spotkam. Mogę być w sobotę nawet już od 12.00, do późnych godzin nocnych. Nie mogę nocować, bo w niedziele mam urodziny córki w Bobolandii, więc forma musi być. Będę jechał z okolic Jelcza-Laskowic, jak ktoś ma ochotę się zabrać.

Prześlijcie mi proszę jednak jakieś współrzędne GPS, abym mógł Was znaleźć, lub jak będę pierwszy, abym w dobrym miejscu zbierał drewno na opał.

Składamy się na wspólna paszę, czy przywozimy każdy swoje i do wspólnego kotła ?
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

1.Hycek
2.Żółty
3.Żorż




wysyłam dane i inne na prv
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
TAURO
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2016, 17:01
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: TAURO »

hycek pisze:1.Hycek
2.Żółty
3.Żorż
4 TAURO
Istota wolna nie użala się nad sobą
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Wygląda na to że mamy replay :-) z 25 na 26.03.2017.
Hamaki,miejsce sprawdzone,może ktoś się przyłączy?
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Mr.Bogus
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:49
Lokalizacja: inąd
Płeć:

Post autor: Mr.Bogus »

A tymczasem w Kotowickim Lesie zagościły wilki.
http://www.strefaagro.gazetawroclawska. ... y-w-panike
W tym tygodniu odbyłem całodniowy spacerek - klimaty jak zwykle piękne.
Sarny, lisy były. Wilka niestety żadnego nie zoczyłem. :cry:
Druh
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2017, 21:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Płeć:

Post autor: Druh »

Słyszałem. Ciekawe czy to rzeczywiście wilk. Wybiorę się w wolnym czasie w tę okolicę na rowerku ;-)
Nothing Is Impossible
Mr.Bogus
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:49
Lokalizacja: inąd
Płeć:

Post autor: Mr.Bogus »

Wybierz się WYŁĄCZNIE w słoneczny i najlepiej wietrzny dzień - jak będzie po deszczu, czy nawet pochmurno to Cię krwiopijce zjedzą. icon_twisted
I żadna chemia nie pomoże ....
Druh
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2017, 21:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Płeć:

Post autor: Druh »

dzięki za radę :), choć tydzień temu jadąc przez las do jelcza już doświadczyłem ilości krwiopijców, lepiej było się nie zatrzymywać bo od razu po kilka tych małych skurw. siadało na mnie :evil:
Nothing Is Impossible
Mr.Bogus
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:49
Lokalizacja: inąd
Płeć:

Post autor: Mr.Bogus »

W Kotowicach teraz atakują tysiącami.

W pochmurny dzień jak się zatrzymasz się to jesteś cały oblepiony komarami, miejsce w miejsce.
Jak idziesz to się opędzasz, a wokół Ciebie krąży czarna chmura i wpieprzają cię bez przerwy.
Nawet z samochodu się nie da wysiąść.

Jedynie intensywne słońce je powstrzymuje - jak się schowa z chmurę, to już cię kilka zaczyna wpieprzać.
Awatar użytkownika
włóczęga
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2014, 15:51
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: włóczęga »

Panowie/panie, może by tak zmontować coś w lesie... trochę mi się przesyciło siedzenie w mieście.. jakieś nowe miejscówki koło Wrocławia chętnie poznam :) Górkami też nie pogardzę :) a kawę w lesie przy ogniu z przyjemnością wypiję :)
... ktoś coś?
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj."
M. Twain
www.poteganatury.blogspot.com
Druh
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2017, 21:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Płeć:

Post autor: Druh »

Chętnie się przyłącze i poznam ludzi :)
Nothing Is Impossible
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Ja też bym się wyrwał na weekend czy coś ;]
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”