Kartusz 190g

mniam, mniam...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
roisz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2016, 09:21
Lokalizacja: Elbląg/Olsztyn
Płeć:
Kontakt:

Kartusz 190g

Post autor: roisz »

Dobry wieczór, kupiłem najtańszy produkt z allegro w pogotowiu, gdybym nie mógł podgrzać jedzenia czy wody nad ogniskiem, tylko mam problem, jak przebić kartusz 190g żeby cały nie uciekł na zewnątrz. Czy szanowna brać mogła by pomóc w tak podstawowej sytuacji?
Czołem :)
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

używając palnika przeznaczonego do tych kartuszy np. taki campingaz:

Obrazek
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 81
Rejestracja: 08 wrz 2009, 11:47
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 6831592
Tytuł użytkownika: Wilczy Pasterz
Płeć:

Post autor: Volo »

Ten przebijalny to tylko do systemów jak na powyższej foto, a jaki masz palnik?
Wielorazowy to tylko z zaworem, nakręcany.
Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo.
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Jeśli masz odpowiednią kuchenkę to kartusz sam się przebije, gdy go dokręcasz. Pamiętaj, że później musisz już go użyć do końca.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Używam podobnego zestawu co Zirkau, polecam :)

Obrazek
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 81
Rejestracja: 08 wrz 2009, 11:47
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 6831592
Tytuł użytkownika: Wilczy Pasterz
Płeć:

Post autor: Volo »

Zirkau ma kartusz przebijalny, yaktra u ciebie przecież jest wkręcany.
Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

przepraszam. ja nie mam przebijanego. Zastosowałem zdjęcie typu PIRATZNETA w celu zobrazowania rozwiązania problemu u kolegi.

Sam używam benzynowe i gazowe nakręcane palników.
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 81
Rejestracja: 08 wrz 2009, 11:47
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 6831592
Tytuł użytkownika: Wilczy Pasterz
Płeć:

Post autor: Volo »

Ja też używam nakręcanych, w samochodzie wożę kuchenkę na kartusz (tankowany lpg) a sentymentalnie szmela na bene.
Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo.
Awatar użytkownika
roisz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2016, 09:21
Lokalizacja: Elbląg/Olsztyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: roisz »

Przepraszam, za kłopot i dziękuję za odpowiedzi. Moje nierozgarnięcie spowodowało uciekanie gazu. Już wszystko pod kontrolą :)
Czołem :)
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

tej, to może opiszesz co żeś zrobił że Ci uciekało? Bo temat oszczędnie zapodałeś że pierwsza myśl, to nie wiesz jak użyć tego kartusza z palnikiem. A Ty piszesz teraz o nieszczelności w kuchence....
Pies
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2024, 14:11
Płeć:

Re: Kartusz 190g

Post autor: Pies »

A ciężko się domyślić? Młody chciał go zapewne odłączyć od kuchenki. Wspomniał o nierozgarnięciu, a nie probl. technicznym.
W 2017 r były już przebijane kartusze z systemem : GAS STOP. Które można odłączać mimo że przebijane. W miejscu nakłucia jest właściwe oznakowanie. Od 2-3 lat dostępne nawet na targowiskach.
Nie pytać o cenę, bo mam nakręcane i takie mnie nie interesują (choć posiadam przejściówkę! A HGW co będzie, jak Wowie do końca odwali), przynajmniej na dzień dzisiejszy.
Z innej beczki, podobne problemy miewali użytkownicy benzynowych "kostek" znanych jako Breżniewki, czyli tzw. "granaty". Wtedy to dopiero była histeria i panika. Wiadomo, wielki płomień & zielony użytkownik = panika i wszystko co z tym związane. Ostrzeżenia aby odpalać, uruchamiać poza namiotem były ignorowane z "efektami". Ostrzeżeni i dbający o sprzęt tego nie mieli, zwłaszcza ci którzy przed konkretnym wyjazdem sprawdzali i testowali (po zimie? długim nieużywaniu, 1 odpalanie w ogóle).
Konstrukcja zerżnięta z bardzo drogiego modelu Optimusa, a kto rusowi zabroni? Dzięki temu i ja mam takoje ustrojstwo, choć cena benzyny ekstrakcyjnej nie zachęca do eksploatowania.
Jadę równo na gazie, gdy brak ogniska i rozsądek podpowiada użycie gdy jest ognisko.
Jeszcze wrócę do systemu "przebijanego", DLA MNIE za drogi, bo posiadam wiedzę jak bezpiecznie korzystać z kartuszy z gwintem wielokrotnie, mimo napisu: NO REFILING.
BHP, myślenie, wiedza - nie chwaląc się. Nie można działać na pałę bez gruntownego przestudiowania tematu, bo to przecież materiał łatwopalny. Kilkukrotnie byłem świadkiem braku myślenia przy kartuszach i gazie. Nie byli to sami bardzo młodzi, początkujący adepci. Może to odstraszy niektórych BEZMYŚLNYCH "kombinatorów". Nie wiem, to pytam tych co robili naprawdę i są w stanie szczegółowo wyjaśnić tzw. myki.
Osobiście, gdy widzę nierozgarniętego, to jak go lubię, stracę czas i nabiję mu za cenę gazu zamiast wysłuchiwać, że jego brak myślenia to "moja niby wina". Tak naprawdę, lepiej oddalić się w przeciwnym kierunku, kilkukrotnie zmieniając ścieżki. Na wszelakij pażarnyj słuczaj. A nuż, durny polezie i o kłopoty przyprawi. W środowisku nazywamy delikwentów: oszołom
Z wiekiem robi się na nich uczulenie (przeczulenie) bo potrafią nieźle wkręcić.
A błędy nie wyłączając mnie popełnia każdy, istotne w jakim stylu.
ODPOWIEDZ