Przejściówka kuchenka/palnik gazowy - kartusz gazowy 'sprej'

Dział z recenzjami sprzętu, sprawozdaniami z testów itp.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Kupiłem i jakiś czas temu dostałem paczuszki z Ali z podstawką do palnika i przejściówką na wkręcany kartusz (jeszcze czekam na maleństwo do napełniania kartuszy, opisze jak przyjdzie).

Tak wygląda zestaw który przyszedł:
Obrazek
Podobnie jak u Tanto nóżki podstawki mają różną długość więc będę musiał przeprofilować, na jakość wykonania nie mogę narzekać, wszystko ładnie spiłowane, żadnych ostrych krawędzi czy "haczących" gwintów. Z kartuszami z butanem i z moim palnikiem Primus Express Stove działa wprost wyśmienicie, żadnego "plucia" ogniem czy dławienia się. Trochę gorzej jest przy założeniu przejściówki i kartusza z propan butanem - tutaj możliwość stabilnej pracy tylko na lekko rozkręconym palniku, przy rozkręceniu powyżej połowy mocy zaczyna pracować nierównomiernie, "bucha" ogniem i płomień z niebieskiego zmienia się na żółty. Poza tym to bardzo fajna opcja bo można podpiąć coś niestandardowego jak np. taki większy kartusz:
Obrazek
Obrazek
Podstawkę jak i przejściówkę dało by się pewnie trochę odchudzić robiąc dodatkowe nawierty, jak coś ruszę w tym kierunku to dam znać.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

SmileOn pisze:Trochę gorzej jest przy założeniu przejściówki i kartusza z propan butanem - tutaj możliwość stabilnej pracy tylko na lekko rozkręconym palniku, przy rozkręceniu powyżej połowy mocy zaczyna pracować nierównomiernie, "bucha" ogniem i płomień z niebieskiego zmienia się na żółty.
U mnie na podobne objawy pomogła regulacja śrubą znajdującą na dole podstawki. Możliwe że dla różnych mieszanek potrzebuje różnych ustawień
Szkoda że jak kupowałem to nie było w zestawie przejściówki na kartusze wkręcane, czasami standardowych kartuszach brakuje mi stabilności jaką daje ta podstawka.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Możesz dokupić samą przejściówkę, występuje pod nazwami stove connector lub stove adaptor, zarówno na Ali jak i gearbest czy ebay, widziałem po ok 2 dolce.
Spróbuję tą dolną śrubą się pobawić w wolnym czasie.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
ODPOWIEDZ