Okolice Poznania - wolna dyskusja

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tomas
Posty: 19
Rejestracja: 27 mar 2014, 19:35
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Tomas »

Czołem :)
Na początku października (2-3-4), tuż przed zlotem forum planuję weekendowy wypad minimalistyczny w okolice Mosiny. Chciałbym wyruszyć w piątek, około godziny 15 (do uzgodnienia) i wrócić w niedzielę do godz. 15 (też do uzgodnienia). Założenie jest takie, że każdy zabiera ze sobą tylko 5 rzeczy ułatwiający mu pobyt, litr wody i 250 gram jedzenia. Wypad stacjonarny. Wstępnie teren mam upatrzony, jest to na południowy zachód od Mosiny, okolice miejscowości Pecna i Dymaczewa. Las w dużej części liściasty, płyną przez niego trzy kanały. Będzie można pozyskać wodę i zapewnić sobie jakieś „dzikie jedzenie”. Łatwy dojazd z Poznania, pociąg zatrzymuje się w Mosinie lub w miejscowości Pecna.
Byłby ktoś chętny na coś takiego? :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
rossi
Posty: 66
Rejestracja: 12 lip 2012, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: łubudubu,łubudubu
Płeć:

Post autor: rossi »

Tomas pisze:Czołem :)
Wypad stacjonarny. Wstępnie teren mam upatrzony, jest to na południowy zachód od Mosiny, okolice miejscowości Pecna i Dymaczewa. Las w dużej części liściasty, płyną przez niego trzy kanały. Będzie można pozyskać wodę i zapewnić sobie jakieś „dzikie jedzenie”. Łatwy dojazd z Poznania, pociąg zatrzymuje się w Mosinie lub w miejscowości Pecna.
Byłby ktoś chętny na coś takiego? :)
Pozdrawiam!
Chętny to ja jestem tylko jak w chacie usłyszą że tydzien po tygodniu zniknę na weekend to może byc różnie :D Ale będę próbował prowadzić negocjacje :D
Bushcraft, survival-sposób na życie
Awatar użytkownika
Tomas
Posty: 19
Rejestracja: 27 mar 2014, 19:35
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Tomas »

rossi pisze:Chętny to ja jestem tylko jak w chacie usłyszą że tydzien po tygodniu zniknę na weekend to może byc różnie :D Ale będę próbował prowadzić negocjacje :D
Hehe :D Rossi, to chociaż z soboty na niedzielę :) Podeślę współrzędne miejscówki jakby co.
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Tomas pisze:
rossi pisze:Chętny to ja jestem tylko jak w chacie usłyszą że tydzien po tygodniu zniknę na weekend to może byc różnie :D Ale będę próbował prowadzić negocjacje :D
Hehe :D Rossi, to chociaż z soboty na niedzielę :) Podeślę współrzędne miejscówki jakby co.
Z soboty na niedziele powiadasz? :-) Pomysle. Daleko w koncu nie mam. W okolicach Dymaczewa chodzilem zima w tym roku.

[ Dodano: 2015-11-09, 15:50 ]
Wczoraj z Weissmanem wybraliśmy się na małe rozruszanie w okolicy Poznania. Przeszliśmy trasę z Nekli do Biskupic Wielkopolskich (około 28 km) przez Lasy Czerniejewskie oraz Park Krajobrazowy Promno.

Relacja zdjęciowa pod linkiem:

http://konto.bydgoszcz.wsinf.edu.pl/~dl ... 5/NBW.html

Pogoda nienormalna jak na tą porę roku. Tempertaury ok 15-18 st.
Bardzo fajna trasa. Polecam ją Poznaniakom i nie tylko. Jest kilka fajnych miejsc po drodze gdzie da się przekinać noc.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Grzesiek
Posty: 65
Rejestracja: 01 paź 2013, 11:41
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Timbersport

Post autor: Grzesiek »

Hej!
W piątek w Poznaniu zaczynają się Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS® Series: http://www.stihl.pl/p/media/download/pl ... STS_PL.pdf
Ktoś się wybiera?

[ Dodano: 2016-08-19, 12:21 ]
Dobry
Dawno się tu nic nie działo, zatem gdyby ktoś chciał jutro dołączyć na nockę w Radojewie to zapraszamy. Czas nieco rozruszać ten rejon.
Zbrojownia
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2016, 15:24
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Zbrojownia »

Stowarzyszenie Zbrojownia zaprasza na strzelanie we wtorek 22 listopada na strzelnicy Magnum w Poznaniu przy ulicy Dojazd!

Dla członków Stowarzyszenia Zbrojownia z opłaconą składką wstęp jest bezpłatny.
Pozostali uczestnicy płacą za wstęp 50 zł.

Można wypełnić deklarację oraz zapłacić składkę roczną w wysokości 100 zł na miejscu (nie płacąc dodatkowo za wstęp) i od razu otrzymać zaświadczenie o członkostwie, potrzebne do pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich.
Po 3 miesiącach od przystąpienia można zdać na patent strzelecki, uzyskać licencję zawodniczą PZSS i ubiegać się o pozwolenie na broń do celów sportowych.

Każdy uczestnik wykupuje dowolną ilość żetonów po 15 zł. Za jeden żeton można oddać, do wyboru:
- 20 strzałów z broni kal. .22 LR
- 10 strzałów ze współczesnych pistoletów kal. 9 mm
- 8 strzałów z AK i Sa. vz. 58
- 6 strzałów ze strzelb, pistoletów kal. .45 i 7,62x25, rewolwerów
- 5 strzałów z karabinków kal. .223 Rem (Galil, Beryl, AR-15)
- 5 strzałów z Mosina
- 5 strzałów z pistoletów zabytkowych (Vis, P-08, Browning HP, P-38)
- 3 strzały z pozostałych karabinów i Desert Eagle

Strzelanie potrwa od 16:30 do 19:30, kasa będzie czynna do 19:15.

Do udziału nie są potrzebne żadne uprawnienia ani doświadczenie, organizatorzy wszystko wytłumaczą.


Puszczyk
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2017, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolskie
Płeć:

Post autor: Puszczyk »

Witajcie! Są tu jeszcze jacyś Poznaniacy i ludzie z okolicy?
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Tak, Tomku.
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: g0liath »

Zapracowani, ale jak najbardziej są ;-)
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Puszczyk
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2017, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolskie
Płeć:

Post autor: Puszczyk »

Cześć wam. Mam na imię Dawid nie Tomek :) Szukam chętnych osób na jakiś wypad do lasu w najbliższym czasie, jestem z Obornik mogę się dostosować do miejsca i czasu .
Grzesiek
Posty: 65
Rejestracja: 01 paź 2013, 11:41
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Grzesiek »

Etam zapracowani. Ja jestem w pobliskich zagajnikach średnio raz na tydzień, z czego nocki to tak ok raz na miesiąc.
Jak jesteś chętny to będę informował.
Puszczyk
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2017, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolskie
Płeć:

Post autor: Puszczyk »

Oczywiście, że jestem :) Czekam na info
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Poznaniacy są :-) i nawet latają po okolicznych lasach od czasu do czasu :-) :

http://konto.bydgoszcz.wsinf.edu.pl/~dl ... WPN04.html

Z tym czasem to różnie jest. Ja już przestałem wierzyć w to, że kiedykolwiek będę go miał pod dostatkiem ... no chyba że w grobie :-)
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Grzesiek
Posty: 65
Rejestracja: 01 paź 2013, 11:41
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Grzesiek »

Hiskiasz, fajnie jest takie samotne wędrowanie, ale może czasem warto się zintegrować? :)
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Grzesiek pisze:Hiskiasz, fajnie jest takie samotne wędrowanie, ale może czasem warto się zintegrować? :)
W sumie masz rację :-) Na razie jednak mam trochę problemów w robocie i będę musiał dłuższe wędrówki odłożyć nieco w czasie. Poza tym zrobiło się ciepło, czego strasznie nie lubię podczas wędrówek :-) Dla mnie najlepsze temperatury są poniżej 0 stC :-)
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Grzesiek
Posty: 65
Rejestracja: 01 paź 2013, 11:41
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Grzesiek »

Nie zawsze chodzi o długie wędrówki. Na to niestety i ja nieczęsto mogę sobie pozwolić. Jednak nocka w lesie przy ognisku zdarzyć się może częściej, bo też impakt na stosunki rodzinne jest minimalny. Zatem zaproponowałbym najbliższą sobotę lub piątek, czyli jutro. Okolice Radojewa żeby nie być zbyt oryginalnym ;)
Ktoś chętny?
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: g0liath »

Diabli, nie moge w ten weekend, mam rodzinmie zawalony caly piatek i sobote.
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Kurcze gmail wrzucił mi info o tym że pojawiła się odpowiedź do spamu i dopiero teraz odczytałem to że ktoś coś napisał w tym wątku.

W ten weekend niestety mi nie pasuje. Moja druga córka obchodzi 18-stkę i szykuje się impreza z tej okazji w chacie. Nocka w terenie jak najbardziej. Pomyślimy o jakimś terminie. Macie jakąś miejscówkę, gdzie nas ktoś nie przegoni za ognisko?
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Grzesiek
Posty: 65
Rejestracja: 01 paź 2013, 11:41
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Grzesiek »

Z miejscówką problemu nie ma, bardziej bym się martwił teraz zajętymi weekendami. Trzeba będzie improwizować w domu ;)
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Grzesiek pisze:Z miejscówką problemu nie ma, bardziej bym się martwił teraz zajętymi weekendami. Trzeba będzie improwizować w domu ;)
Zostawmy temat na wakacje. Ja za dwa tygodnie jadę z dziećmi na rajd (jak co roku):

http://lupaszko.pl/2017/01/26/xv-rajd-l ... ikat-nr-1/

Więc teraz i tak się nie wyrobię. Szczerze mówiąc to wolę chłodniejszą zdecydowanie porę roku na siedzenie w lesie. Teraz jest za gorąco. Ja się nadaję na Alaskę bardziej :-)
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Grzesiek
Posty: 65
Rejestracja: 01 paź 2013, 11:41
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Grzesiek »

Co racja, to racja. Też wolę jak jest chłodniej, bo żeby kleszczy i komarów nie karmić do lasu przecież trzeba iść w pełnym ubiorze, co latem nie jest ani przyjemne, ani relaksujące. Plusem jest to, że można się lepiej schować pośród liści.
Awatar użytkownika
martyna
Posty: 92
Rejestracja: 18 sty 2011, 13:33
Lokalizacja: Poznań/Swarzędz
Tytuł użytkownika: Weissfrau
Płeć:

Post autor: martyna »

Witam Panów i Panie :)
Jest sprawa wymagające przedyskutowania:
Zostaliśmy niecnie wywołani do tablicy w sprawie wiosennego zlotu przez naszych śledziowych przyjaciół (Apo i Agent).

Niektórzy pamiętają poprzedni zlot w WLKP i mimo heroicznej postawy Hiskiasza nie był wspominany z czułością. Może pora wreszcie zabłysnąć naszą ziemniaczaną gościnnością i załatwić kłody do siedzenia? ;)

Wstępnie myślałam już o miejscówce (okolice Bednar, z dostępem do jeziora, legalnie) i mogę podjąć się załatwienia sprawy, ale trochę obawiam się o sam przebieg zlotu. Poprzeczka została zawieszona wysoko i zastanawiam się nad atrakcjami. Są kajaki i szlak do przepłynięcia, ale po Wielkim Łuku Warty Kopka może wyjść blado :-/ Mistrzynią wędzarni i kulinarnego rozpasania ( w stylu Watachy) też nie jestem.

Reasumując: wypowiedzcie się na temat organizacji zlotu ( tylko poważne deklaracje w stylu Pomożecie? POMOŻEMY! :)) bo sama nie podejmę się organizacji całej imprezy.
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Czemu nie był wspominany z czułością? Hiskiasz jak najbardziej dał radę z organizacją.
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
martyna
Posty: 92
Rejestracja: 18 sty 2011, 13:33
Lokalizacja: Poznań/Swarzędz
Tytuł użytkownika: Weissfrau
Płeć:

Post autor: martyna »

Morgu, były tam przeróżne perypetie, ale ja również uważam, że Hiskiasz spisał się na medal!!
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Się wypowiedz lepiej w wątku dotyczącym zlotu :P -->wątek zlotowy wiosna 2018
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”