Pomocy!!! - modem LTE USB

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Pomocy!!! - modem LTE USB

Post autor: SmileOn »

Sytuacja zmusza mnie do zakupu modemu LTE, zupełnie nie siedzę w temacie, przejrzałem trochę stronek, modeli od groma, nie wiem co wybrać, jedyne co wychwyciłem to dobrze żeby miał dwa wejścia antenowe. Może ktoś jest zorientowany co warto wybrać ewentualnie może polecić konkretną stronkę z informacjami. Fajnie jak by się mieścił cenowo w 200zł.
Wszelkie sugestie mile widziane.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Żółty
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2016, 16:20
Lokalizacja: Wrocław/ Pęgów
Płeć:

Post autor: Żółty »

SmileOn, po tytule wnioskuję że chodzi ci o modem mobilny. Ja mam modem Huawei E5573 . Jest wyposażony w dwa wyjścia antenowe z których nie korzystam. Zaopatruje mi w internet 6 urządzeń w tym drukarkę i nie mam z nim żadnego problemu. Polecam ci go z czystym sumieniem!

PS
Zapomniałem dodać że mieszkam w domu ze ścianami grubości około 30 - 40cm i na drugim piętrze mam jeszcze sygnał...
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Jeśli przez nazwę mobilny masz na myśli taki kwadracik bądź prostokącik wielkości smartfona i z własną baterią to nie - nie o to mi chodzi. Chodzi mi o taki mały modemik wielkości pendrive-a wtykany do portu USB w laptopie.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Chyba nie ma większego znaczenie model takiego urządzenia. O ile zasięg sieci jakiej będziesz używał jest ok, to zewnętrzne anteny też nie mają sensu.
Od biedy można pójść do sklepu z takim sprzętem, zagaic, poprosić żebyś mógł sprawdzić czy Ci zadziała. Zostawisz kasę jak będzie ok to wrócisz po paragon, jak nie to zapakujesz jak najbliżej oryginału i oddasz.
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 140
Rejestracja: 16 cze 2014, 20:45
Lokalizacja: Mazury
Płeć:

Post autor: mar_kow »

Najszybciej kupisz modem Huawei E3372h LTE z kartą SIM w salonie Play - koszt zestawu to 169zł. Modem standardowo jest bez simlocka więc użyjesz każdej karty z Aero2 włącznie. Na Alle można wyczaić nawet taniej ale dochodzą koszty przesyłki. Jeśli chodzi o wejścia antenowe (a faktycznie jedno jest uplink'iem a drugie down) to jeżeli nie będziesz używał profesjonalnych anten zewnętrznych na kablu nisko stratnym to zwykłe magnetyczne prętówki niewiele dadzą...
Warto rozpatrzeć kupno routera mi-fi z własnym zasilaniem. Na wi-fi obsłuży od 6 do 10 urządzeń w zależności od modelu. Można używać też na USB bezpośrednio wpiętym do portu. Modele LTE Advanced (integracja pasm) dadzą transfer rzędu 80Mb/s (technicznie mogą do 300Mb/s te zwykłe LTE do 150Mb/s). Ale to już zależy od operatora w danej lokalizacji.
Jeżeli chcesz więcej porad - link na forum:
http://www.bez-kabli.pl/index.php
Awatar użytkownika
Sikor
Posty: 209
Rejestracja: 29 wrz 2014, 07:38
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Post autor: Sikor »

A nie lepiej użyć po prostu telefonu z LTE?
Krótko i na temat.
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 140
Rejestracja: 16 cze 2014, 20:45
Lokalizacja: Mazury
Płeć:

Post autor: mar_kow »

Sikor pisze:A nie lepiej użyć po prostu telefonu z LTE?
Trzeba mieć rozsądny pakiet na transfer danych. Zakładając że używasz tego telefonu i nie masz innego. Wyjściem są telefony z dual sim. A w Play na kartę za 45zł/mies masz nielimitowany dostęp do sieci. Podobno zakładają lejek po 100GB ale ciężko tak duży pakiet wykorzystać.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Kwestia na dzień dzisiejszy wygląda tak, że mam już wykupiony abonament w Play i obecnie korzystam z internetu udostępnionego z telefonu ale mam też od operatora kartę sim typowo do modemów/routerów, chciałem zainwestować w coś co da mi większą przepustowość. Skłaniałem się do opcji kupienia modemu na usb a w przyszłości routera (takiego dużego, domowego) z możliwością wpięcia tego modemu. Powiedz mar_kow, czy takie rozwiązanie nie było by lepsze niż mobilny router? Ewentualnie w czym wg Ciebie lepszy był by mobilny router od modemu na usb?
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Żółty
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2016, 16:20
Lokalizacja: Wrocław/ Pęgów
Płeć:

Post autor: Żółty »

Ja dotychczas miałem kilka routerów na usb i wszystkie miały jedna podstawową wadę, nie miały wi-fi. Router który ci opisałem ma możliwość podpięcia kabla usb a ponadto rozsiewa wi-fi.
Moja mama służyła w Comando Foki Boys, ale ją wywalili, bo spała na łodzi podwodnej podczas służby przy otwartym oknie...
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Ale po co mi Wi-Fi, w telefonie mam internet, a gdybym wyjątkowo musiał udostępnić innym to ustawiam punkt dostępowy w laptopie i dziękuje. Ten argument z Wi-Fi na razie mnie nie przekonuje. Owszem docelowo myślę o routerze (prawdopodobnie w technologii AC), ale na razie Wi-Fi nie jest mi niezbędne. Bardziej chodzi mi o dobry sygnał.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Ruter wi fi ma swoje zalety które dostrzega się z czasem. Mam TP-LINK M7350 włączam ruter wrzucam w plecak i nie martwię się że coś mi z laptopa wystaje, zwłaszcza w pociągu łatwo uszkodzić. Nie bawię się w tworzenie punktu dostępu bo to kolejna niepotrzebna operacja którą musiał bym wykonać, nie muszę też włączać laptopa żeby kogoś netem poczęstować. Jedyny mankament mojego rutera jest brak wyjścia antenowego nad czym ubolewam...
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 140
Rejestracja: 16 cze 2014, 20:45
Lokalizacja: Mazury
Płeć:

Post autor: mar_kow »

SmileOn pisze:Kwestia na dzień dzisiejszy wygląda tak, że mam już wykupiony abonament w Play i obecnie korzystam z internetu udostępnionego z telefonu ale mam też od operatora kartę sim typowo do modemów/routerów, chciałem zainwestować w coś co da mi większą przepustowość. Skłaniałem się do opcji kupienia modemu na usb a w przyszłości routera (takiego dużego, domowego) z możliwością wpięcia tego modemu. Powiedz mar_kow, czy takie rozwiązanie nie było by lepsze niż mobilny router? Ewentualnie w czym wg Ciebie lepszy był by mobilny router od modemu na usb?
Jest cala gama "zwykłych" routerów z wejściem na USB które umożliwiają podłączenie modemu LTE i "rozsiewaniu" dostępu do sieci. Kupując trzeba tylko sprawdzić w opcjach czy dany typ modemu jest obsługiwany. Zazwyczaj w większości modemy Huawei są obsługiwane. Żeby uzyskać dobre prędkości trzeba wybierać routery z systemem anten MIMO (zazwyczaj jest ich więcej). Innym rozwiązaniem (trochę droższym) jest kupno typowego routera GSM. Wkładasz kartę SIM i masz Internet w całym domu. Dodatkowo 4 porty RJ-45, USB na podpięcie dysku HDD i udostępnienia w sieci domowej. Z dysku mogą korzystać wszyscy domownicy - oczywiście należy go zabezpieczyć... Mam taki E5186s-22 LTE Advanced do 300Mb/s. BTS Play'a w pobliżu mojego miejsca zamieszkania obsługuje agregację pasm więc praktycznie mam 80 Mb/s. Neostrada daje mi tylko 10 Mb/s bo nie mam światłowodu tylko kable... Kupując mobilny router to też jest warto się skusić już na ten szybszy LTE Advanced. Technologia będzie stopniowo wchodziła w użytkowanie. Oczywiście do możliwości technicznych ciężko będzie dobić (300Mb/s) ale na pewno będzie szybszy od zwykłego LTE. Poza tym nie będzie się przycinał bo korzysta (o ile BTS obsługuje) z kilku pasm częstotliwości 900MHz, 1800MHz i 2600MHz. Nawet gdy któraś z częstotliwości jest przeciążona to pozostałe dwie dadzą całkiem przyzwoita prędkość. Poza tym, gdy ktoś gra w FPS'y to PING jest zawsze niższy i stabilniejszy...
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Na LTE-A na razie sobie nie pozwolę (ceny trochę nie te jakie zakładałem), ale chyba skłaniam się do routera mobilnego, powiedzcie mi jeszcze czy jest możliwość przesyłu danych poprzez kabel usb czy tylko poprzez Wi-Fi i czy w terenie da się podładować taki mobilny router z powerbank-a i czy do takiego routera też można podpiąć dysk i zrobić z niego sieciówkę?
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Balkon
Posty: 87
Rejestracja: 09 lip 2011, 01:05
Lokalizacja: Bytów
Gadu Gadu: 12477511
Tytuł użytkownika: Błotny Łazęga
Płeć:

Post autor: Balkon »

Powerbank`iem na bank podładujesz. Ja tak swój przenośny router ładuje.

Jeżeli chodzi o przesył to wydaje mi się, że tylko przez wi-fi ale ręki nie dam sobie uciąć.
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Coś dobrego i spełnia wszystkie kryteria.
MODEM - MIFI router 3G M-LIFE
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 140
Rejestracja: 16 cze 2014, 20:45
Lokalizacja: Mazury
Płeć:

Post autor: mar_kow »

SmileOn pisze:Na LTE-A na razie sobie nie pozwolę (ceny trochę nie te jakie zakładałem), ale chyba skłaniam się do routera mobilnego, powiedzcie mi jeszcze czy jest możliwość przesyłu danych poprzez kabel usb czy tylko poprzez Wi-Fi i czy w terenie da się podładować taki mobilny router z powerbank-a i czy do takiego routera też można podpiąć dysk i zrobić z niego sieciówkę?
Poprzez USB po prostu podłączasz, komputer wykrywa i instaluje oprogramowanie przez które łączysz się z netem. Pełnowymiarowego dysku nie podepniesz ale jest wejście na kartę micro sd - w ten sposób można udostępniać dane. Ładowanie awaryjne poprzez powerbanki - najlepiej z wydajnego źródła 2A, te droższe mają.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Widzę wady i zalety obu zastosowań, mam zagwozdkę, chyba wczytam się dokładniej w forum "bez kabli" - na pewno nie zaszkodzi posiąść trochę wiedzy z tego tematu.
A chwilowo żyję obietnicą darmowego łącza z UPC, w przyszłym tygodniu dowiem się czy będę musiał inwestować w LTE czy nie.

Tak czy inaczej - wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

ZDECYDOWANIE router. Np. polecony już w tym wątku wcześniej Huawei E5573.

Zalety:
- nic nie wystaje z laptoka
- wzmacnianie zasięgu - włazisz na drzewo, wieszasz go na sznurku, masz lepszy zasięg/szybszy net
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
EmilK55
Posty: 0
Rejestracja: 20 mar 2017, 11:05
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: EmilK55 »

Miałem wcześniej router wpinany do USB w laptopie, ale marnie łapał zasięg. Aktualnie używam router WiFi i jestem zadowolony.
Dla rodziny...szybkie pożyczki online, na co chcesz.
MGrodka
Posty: 0
Rejestracja: 09 sie 2017, 13:51
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: MGrodka »

mar_kow pisze:
Sikor pisze:A nie lepiej użyć po prostu telefonu z LTE?
Trzeba mieć rozsądny pakiet na transfer danych. Zakładając że używasz tego telefonu i nie masz innego. Wyjściem są telefony z dual sim. A w Play na kartę za 45zł/mies masz nielimitowany dostęp do sieci. Podobno zakładają lejek po 100GB ale ciężko tak duży pakiet wykorzystać.
Posiadam internet mobilny w Play i jestem zadowolony. Aktualnie mam modem/router wifi bo, gdy miałem taki podobny do pendrive to mnie denerwowało to, że go często pykałem dłonią i rozłączał się internet.
Jesien - Zima czapka na drutach się przyda
Stteffan
Posty: 0
Rejestracja: 18 wrz 2017, 11:24
Lokalizacja: Żnin
Płeć:

Post autor: Stteffan »

Posiadam modem/router firmy Alcatel OneTouch i póki co, działa.
Na co Ci pożyczki online. Zdradź swój plan.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

W zasadzie to od pewnego czasu użytkuję router domowy LTE na kartę SIM huawei b593s-12 i jestem bardzo zadowolony. Karta sim w PLAY Internet śmiga aż miło, nie ma problemu nawe z filmamit w full HD. Upload mam szybszy niż w UPC na kablu.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
ODPOWIEDZ