Taktyczny tablet

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Taktyczny tablet

Post autor: Kopek »

Potrzebuje tablet do roboty.

Zajmuje się głównie wycinką zieleni pod liniami elektroenergetycznymi. Moja praca polega na przejściu linii. Opisaniu co i jak w exelu. Potem Załatwienie wszelkich porozumień, zgód i decyzji. A następnie wycinka z ekipą i sprzętem.

Podczas oględzin biegam (tak to dobre słowo, bo nawet nie mam czasu nacieszyć się okolicą) z wydrukowanymi z geoportalu mapami, po których bazgrolę co rośnie na poszczególnych działkach. Potem ślęczę po nocach by to przyklepać to wszystko sensownie do exela. Wolałbym to od razu wpisywać jak trzeba. Później przy pracach wszystko muszę jeszcze raz otwierać i tłumaczyć ludziom co i jak uwzględniając etap zdobywania porozumień itd.

Pomyślałem, że dobrym rozwiązaniem byłby tablet. Ponieważ:
- obchodząc linie można wygodnie przeglądać wcześniej przygotowane mapy albo wręcz bezpośrednio korzystać z geoportalu,
- oględziny można na bieżąco wpisywać w exel'a, bez konieczności wieczornego ślęczenia nad notatkami z przed kilku godzin lub dni,
- w trakcie późniejszej pracy można powyższe również kontrolować z uwzględnieniem informacji po etapie "porozumień",
- pracując w ten sposób ograniczona zostanie ilość papierów do niezbędnych druków i wniosków co wpłynie na kompaktowość "terenowego ekwipunku". Kto pracuje w terenie ten wlot zrozumie.
- możliwość robienia zdjęć i natychmiastowe ich katalogowanie.

No i finał. Szef kazał mi zaproponować model i cenę. No i tu jak wiadomo schody. Bo to rasowy prywaciarz. W propozycji muszę uwzględnić wszystkie powyższe, warunki terenowe (oczywiście w na deszcz go nie wyciągnę) i mentalność mojego szefa. Proszę więc Was o jakieś podpowiedzi.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Domyślam się, że pracujesz na Windowsach? Mam tablet Dell na Windowsach ( obecnie win10), wydaje się, że to dobra opcja (jeżeli potrzebujesz win). Ma on też jedno wejście na USB
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

Ja mam Samsung Galxy tab 3.0 7'' mogę z niego dzwonić , mam nawigację z glonass , kompas itd. z apek do terenu to Trek Buddy i Geoportal Mobile , w tej chwili właśnie używam tego jako ruter do neta w domu , po usb bądź wi-fi , sprzęcik spoko.
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Kopek-bierz jakiegos samsunga 7" i kup jakis konkretny pokrowiec amortyzujacy wszystko do niego. No i zadaj to pytanie na tacticalu!
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

obawiam sie, że 7" to trochę maławo do zastosowań jak Kopek potrzebuje.
Miałem taką 7" i maławy trochę w teren mi się wydawał.
IMO Galaxy Tab 10" będzie spox.
Patrz aby miał jak najlepszą rozdziałkę i DPI
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Podlinkujcie coś proszę.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Chciałem to mam. Acer One10 z windows 10. Uczę się teraz co i jak. Potrzebuje jeszcze jakichś porad jak to cuś przystosować do jazdy autem jako nawigacja bo ta systemowa aplikacja Mapy to !@##$%%^^&.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Kopek, jeśli do zwykłej nawigacji to najprostszą drogą jest Automapa, lub coś podobnego np. bezpłatnego. Jeśli do nawigacji off-roadowej (buty, rower, moto, samochód - na ile baterii wystarczy), to polecam Ozi Explorer i odpowiednie mapy.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

Ja w Samsungu Tab 3.0 mam apkę Geoportal Mobile no i oczywiście Trek Buddy z przyzwyczajenia gdyż używam w Solidzie :idea: Mam też Lokusa ale jeszcze nie używałem go do nawigowania w samochodzie , gdyż nie było takiej potrzeby.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

A ja wciąż czekam na Earl'a. Naprawdę nie rozumiem dlaczego taka nisza nie jest zapełniona co najmniej kilkoma modelami.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Z darmowych navi - Here maps polecam.
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
ODPOWIEDZ