Nasze EDC - Nasz sprzęt codzienny

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Dzięki. Właśnie coś małego bym wolał, wymyśliłem, że będą tam skany potrzebnych mi dokumentów,nr kont itd. taki kieszonkowy pen oczywiście ciągle mi towarzyszy, ale ten to taki do wszystkiego
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Apo pisze:(...) każde "przegięcie" powoduje niepokojące trzaski. Radziłabym raczej wyłamać to, co ważne a resztę wywalić (tak, jak radzi MlKl.
(...)
Co tam trzaska ;-) ? Serio pytam, nie złośliwie. Mnie nic nie trzaska, nawet jak się (mocno) wygina. Może w innej technioliogii robione.
W dodatku mam tam fajną dziewczynkę narysowaną, od której go dostałem, to go żal nie nosić.


I tak każdy pendrive działa aż do momentu aż się zepsuje. Najmniej oczekiwanym momencie.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Jak to wyginam w te i wewte to mam wrażenie, że zaraz pęknie (i słychać wtedy trzaski :P ). Pen dostałam od przedstawiciela, więc może to jakaś mega lipa ;)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Valdi pisze:....wymyśliłem, że będą tam skany potrzebnych mi dokumentów,nr kont itd. ...
Masz jakiś wypróbowany program do zakodowania zawartości takiej pamięci?
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Ja polecam Kingston DTSE9 i Patriot TAB. Ten drugi w technologii USB 3.0. Oba posiadam i u mnie się sprawdzają.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Tanto, nie, nie mam takiego nic, jak coś podpowiesz, będę wdzięczny
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Sam też szukam :-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

jak znajdziesz-podziel się!
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Może analogowo?
Obrazek
srq
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2015, 20:30
Lokalizacja: silesia

Post autor: srq »

EDC: Klucze,chinski scyzoryk przypiety do nich, dlugopis, telefon sony erikson, dokumenty glownie uzytkowane tylko do komunikacji miejskiej. Chusteczki bardzo rzadko brane, jesli w ogole.
Lista rzeczy nie bedacych na zdjeciu:
- Zapalniczka (biedronkowska za dwa zlote jest idealna bo dajac na fulla jest spory plomien)
- Latarka (taka lampka biurowa, brane tylko podczas zwiedzania tuneli)


W sumie nie mam rozgraniczenia na dom-praca i wypady bo po co mi cos wiecej na weekendowe wypady...

Jestem minimalista i nie biore niczego ponad podstawowe potrzeby. Wode wale z kranowy, jedzenie mam w stolowce, w weekend czasami wezme drobne, ale znalezionym kartoflem znalezionym na ziemi nie pogardze (czasem dochodze do krypto-kloszarda pod tym wzgledem) i ugotuje sobie nad ogniem, lub puszeczce, albo po prostu w domu, zeby niepottzebnie nature niszczyc. Mysle nad kupnem menazki, mam co prawda metalowy czajnik ktory mozna postawic nad ogniem ale byl to prezent na gwiazdke.

Jeszcze nie robilem dluzszych wypadow, ktore docelowo mialbym robic w wakacje dopiero..
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

No to spiesz się, bo się wakacje skończą ;)
Ps. menażka do zestawu EDC? Lampka biurowa? Poważnie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Slaq - dopadłem taką diodową lampkę biurkową na akumulator wbudowany kilka miesięcy temu. Chopie! ile to światła daje, a swieci 2 dni non stop prawie na ładowaniu. Do tego kosztowała chyba 25 czy 30 pln. no i składa się do wielkości 2 paczek papierosów (ułożonych wzdłuż)
Pies
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2024, 14:11
Płeć:

Re: Nasze EDC - Nasz sprzęt codzienny

Post autor: Pies »

Dopiero mozolnie przebijam się przez to forum (to dla info)
Ucieszył mnie ten temat, bo lubię podpatrywać i porównywać co noszą inni, czasem testować.

EDC noszę (nie pamiętam od kiedy) od dobrych paru lat i ulega on ciągłym modyfikacjom.

Nie znam tu nikogo i nikt u mnie nie ma specjalnych forów, ale porównując stwierdzam: wszystkich położyła na łopatki damska torebka!
Jestem jednak lekko zawiedziony, bo nie stwierdziłem w spisie, czołgu!

Moim zdaniem : klucze i dokumenty to nie EDC, babcia wychodzi z domu, też zabiera.

Teraz na mnie kolej: (jestem minimalistą)

- viktorinox Spartan (na 2 mm repie kevlar) do szlufki spodni
- zapalniczka (nie pale)
- latarka 3 LED na 3xAg13 (zaczep rozłączny) do szlufki spodni
- multitool płaski (6 funkcji) przy kluczach, (na repie 2 mm kevlar) do szlufki spodni
- pojemnik hermetyczny na 5 tabletek polopiryny (kilka razy uratował innym D)
- survivalowa karta wielofunkcyjna (w portfelu)
- telefon Nokia
- bateria zapasowa do telefonu (w portfelu)

Dawniej nosiłem jeszcze w portfelu:
pilniczek, agrafki, plaster 1 szt.na rany (przydał się! Muszę uzupełnić) oraz mały skrócony grzebyk

Lista EDC nigdy nie jest zamknięta, jak coś podpatrzę u innych czasem testuję.
EDC jedzie ze mną na wyjazdy, bo to EDC!

Apo podała jeszcze terenowe EDC, to nie EDC, bo tylko na wyjazd (więc nie codziennie)
Też nam, 2 wodoszczelne pojemniczki: 1. Przybornik, 2. najcenniejszy papier*
W przyborniku ciasno upakowany zestaw przyborów do szycia+zapalniczka+pilniczek+agrafki+ parę innych

* dla biegających ze scyzorykiem w ręku: Służy do tego czym Ja na pewno nie myślę!
ODPOWIEDZ