Omega powerbank

Dział z recenzjami sprzętu, sprawozdaniami z testów itp.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Omega powerbank

Post autor: kermitttt »

Czyli mała awaryjna ładowarka akumulatorowa.
Urządzenie ma pojemność 2200 mAh, akumulator Li-ion. Waga bez końcowek 72 gramy. Sprzedawany w twardym pudełeczku z pleksiglasu (przyda się). Cena prawie 70 zł. W zestawie kabelek i końcówki mico/mini USB, do telefonów Nokia, Samsung i do Galaxytabów. Mały minus za lakoniczny opis. Niby o czym tu czytać, ale nawet nie napisano, jak urządzenie sygnalizuje np. pelne naładowanie. Po sprawdzeniu wiem, że są tam 3 diody, naciskamy przycisk i gdy świecą się 3 to bank pełny, połowa to 2, jedna prawie siedzi. Zdecydowałem się na to urządzonko ze wględu na niewielkie wymiary właśnie. Są oczywiscie takie ustrojstwa o znacznie większej pojemności, ale ja szukałem czegoś, aby raz można było podładować telefonik. Na zdjęciu jest pokrowiec na aparat, który zaadpotowałem do akumulatorka. W zestawie brak jakiejkolwiek "skarpety". Mozna by to nosić w oryginalnym pudełku, ale jest one zbyt duże moim zdaniem.
Obrazek
Mój telefon ma aku 1350 mAh. Celowo rozładowałem go do zera i ładowałem z nabitego do pełna banku. Urządzonko rozładowało się całkowicie na rzecz telefonu ładując go do 83%. Albo gdzieś są spore straty, albo akumulator jako nowy nie uzyskał jeszcze pełnej pojemności. Czas ładowania nie różnił się od ładowania telefonu z gniazdka.
Czy warto kupić coś takiego? Odpowiedź brzmi tak tylko w wypadku, gdy mamy kilka urzadzeń, które mogą paść. Wówczas warto chyba pomyśleć jednak o czymś z większą pojemnością. Jeśli szukamy czegoś tylko do telefonu to raczej rozsądniej i chyba taniej kupić po prostu baterię na wymianę.
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

A ile V daje na wyjściu normalnie bateria z tego ustrojstwa. Pytam bo możesz mieć baterię o poj 2200 mAh a dającą niski woltaż i co za tym idzie zamontowaną dużą przetwornice. Sprawność takiego układu będzie dużo słabsza niż wartości podane przez producenta.
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Wg danych z opakowania bateria wytwarza 3,7 V, a na wyjściu urządzenia jest 5. Faktycznie masz rację z tego wniosek.
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Do samego telefonu lepiej chyba zabrać zapasową baterię, zgadzam się w 100%.

Poza pojemnością nominalną jest jeszcze efektywność, straty przy ładowaniu akumulatorów są bardzo duże. Tak jest ten świat urządzony, niewiele da się z tym zrobić. Poza tym, kiedy akumulator się ładował, sam telefon też pewnie coś pożarł.

Napięcie na sucho i przy obciążeniu może być różne.
Awatar użytkownika
drawa
Posty: 83
Rejestracja: 29 lip 2012, 13:50
Lokalizacja: zdwola
Płeć:

Post autor: drawa »

Uważam że ta ładowarkę przenośną MOTOROLA P-790 warta jest rozważenia http://forum.kanu.pl/viewtopic.php?t=729 a tą ESYLUX ładowarka solarna z aku 1200mAh USB moge polecić- http://forum.kanu.pl/viewtopic.php?t=791
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Drawa, no bez jaj... Cytat z Twojego zalinkowanego postu o motoroli:
drawa pisze:Przenośny i potężny - na tyle mała, że pasuje do kieszeni w torebce lub aktówce. Schować go w swoim samochodzie, aby zapewnić sobie władzę, gdy jej potrzebujesz najbardziej (...) Intuicyjny łatwy w użyciu formantów z świecące czerwono-zielono-żółte światło wskaźnika
:mrgreen: :566: :lol:
To co to jest u licha? Bomba, czy jakieś inne terrorystyczne ustrojstwo?

Ilość nad jakość w Twych słowach, ilość nad jakość... :roll:

EDIT dół: Kermitttt, to oczywiste, że te bzdury pochodzą od automatycznego tłumacza. Ale z szacunku dla adresatów posta wypadałoby go przeredagować tak, aby miał przynajmniej sens, a nie był bełkotem jak powyżej.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 23:16 przez thrackan, łącznie zmieniany 2 razy.
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

To wina tłumacza google raczej:) Chyba chodziło o zapewnienie energii ( power), a nie władzy. Ogólnie tekst skopiowany z jakiegoś opisu reklamującego produkt, stąd też patetyzm:) BTW, ta Motorolka ma jeszcze mniejsze aku niż moja zabaweczka.
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Drawa... Wybacz ale mimo kwiecistych opisów urządzenia które "reklamujesz" w moim przekonaniu oba to buble. Ani to super wydajne ani mega tanie. Zrozumiał bym gdybyś tak chwalił urządzenie które sam zrobiłeś np z 4 paluszków AA, ale coś co nawet raz porządnie tel nie naładuje...
Snajp
Posty: 38
Rejestracja: 28 gru 2008, 11:37
Lokalizacja: Janów Lubelski
Płeć:

Post autor: Snajp »

Odgrzeje kotleta.
Dla mnie jedyny i słuszny powerbank to Xiaomi Power Bank 10400mah, tylko trzeba uważać by nie kupić podróbki, bo pełno tego w sieci. Mam i używam, sprawdza się rewelacyjnie.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, 14:28 przez Snajp, łącznie zmieniany 1 raz.
dominoonek
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:38
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Tytuł użytkownika: dominoonek
Płeć:

Post autor: dominoonek »

Ostatnio w Lidlu był w sprzedaży Power Bank SilverCrest
3.6v/2600mAh za niecałe 40 zł. Czy warto zawracać sobie
głowę tym sprzętem?
Awatar użytkownika
DOM
Posty: 32
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:14
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Płeć:
Kontakt:

Post autor: DOM »

Ze swojej strony mogę polecić power bank PQI i-Power 7800mAh. Koszt około 100zł. Mojego smartfona ładuje w podobnym czasie jak z ładowarki sieciowej (około 3 godz.). Pojemność tego PB zapewnia mi ładowanie telefonu trzy i pół raza. Mam go ponad rok i na każdą wyprawę zabieram.
ODPOWIEDZ