Wisport Reindeer 55

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Ventura, u mnie bez problemu zapniesz i z przodu i z boku i pod i nad klapą. jak jest w reinderze nie wiem. Co do tych różnych cordur sami się do tego przyznają i nie ukrywają przed klientem więc nie widzę problemu.

birken1, może by i wytrzymała tylko kwestia jakiego użytkowania.
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Ventura
Posty: 17
Rejestracja: 22 kwie 2012, 18:26
Lokalizacja: Otulina KPN
Płeć:

Post autor: Ventura »

Z reguły staram się dbać o sprzęt, mimo to, zapas wytrzymałości jaki daje cordura, jest dla mnie istotny - nawet kosztem wagi.

Powrócę do troczenia (uparłem się, co... :-P). Według wisporta, jest możliwość troczenia w pionie, na przodzie plecaka :-/ - stara reguła się potwierdza, teoria-teorią, a praktyka- praktyką...
Kamilx
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2009, 20:23
Lokalizacja: Przemyśl/Kraków
Płeć:

Post autor: Kamilx »

Wydaje mi się że zaniżanie litrażu o które jest oskarżana firmę Wisport zależy od modelu. Sam posiadam sprrowa 20 i quarka 40 którego wielkością byłem wręcz zaskoczony po zakupie przez internet, ponieważ jest większy niż się spodziewałem. Zarówno w modelu Quark jak i Reindeer można też troczyć ze wszystkich stron (ja osobiście preferuje karimatę pod plecakiem), a Reindeer ma do tego kieszenie boczne którymi można dodać lub odjąć kilka litrów. Dopłacanie do wersji special z grubszą cordurą to według mnie nie potrzebny wydatek i wzrost wagi.

Podczepię się z pytaniem ponieważ chciałbym kupić duży plecak od Wisporta o pojemności około 70 litrów, czy ktoś miał okazje porównać systemy FAS Ergonomic i FAS Plus Evolution? Czy dla przenoszenia tych 15-20 kg warto dopłacić i wziąć plecak z FAS Plus z szerszym pasem biodrowym i dodatkowymi poduszkami na plecach, czy jest różnica w komforcie noszenia?
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Kamilx, zawsze warto dopłacić za szerszy pas biodrowy (nie licząc poduszek pod plecy) - teraz Ci może się to nie przyda, ale plecak kupuje się na lata, więc jak przyjdzie Ci dorzucić w przyszłości sprzęt "dla dwojga" to docenisz szeroki pas. Inną sprawą jest zwyczajne starzenie się użytkującego - w przyszłości karimata średnio wystarcza, człowiek szuka czegoś wygodniejszego, a za wygode płaci się w wadze (samopompa, materac dmuchany). Więc zawsze warto mieć szeroki pas nośny, bo zawsze przyjdzie czas kiedy będzie przydatny.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
ODPOWIEDZ