Nasze nowe zabaweczki :D cz. 2

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 236
Rejestracja: 09 gru 2010, 00:38
Lokalizacja: Osiek k. Oświęcimia
Gadu Gadu: 5676422
Tytuł użytkownika: Gadget Man
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kosa »

A ja sobie dzisiaj kupiłem komplecik termoaktywny :D
SPAIO Thermo Line roz. M z włókien niepalnych DRYARN :P

Fotki nie będzie, swoim pięknym szczupłym ciałkiem nie będę się chwalił :P ( Bo ni mom cycków :P )

No i przelazłem z cukru na Stewię ( w płynie z firmy Steviola z niemiec 18,5zł na allegro buteleczka 125ml co odpowiada słodkością ok. 5-6kg cukru)
| 4HEAT | Sadowski Knives |
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Kosa pisze:buteleczka 125ml co odpowiada słodkością ok. 5-6kg cukru)
Ciekawe ile wspólnego ma z Aspartamem :p
Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 236
Rejestracja: 09 gru 2010, 00:38
Lokalizacja: Osiek k. Oświęcimia
Gadu Gadu: 5676422
Tytuł użytkownika: Gadget Man
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kosa »

Nie ma nic wspólnego z Aspartamem, gdyż stewia jest naturalna...
| 4HEAT | Sadowski Knives |
Awatar użytkownika
Grigor
Posty: 167
Rejestracja: 25 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Łask- Łódzkie
Płeć:

Post autor: Grigor »

Moja dziewczyna dziś w ramach umawiania się na wypad w góry stwierdziła, że można by oszczędzić na żarciu w schroniskach i robić swoje na jakiejś kuchence, tylko pytała się czy mogę załatwić od kogoś, bo ma chyba jakąś starą benzynową kupioną kiedyś przez mamę w czasach młodości, stwierdziła że "pewnie nie będzie się opłacało jej brać". Poprosiłem o zdjęcia... znalazła w piwnicy podobnie jak u Ursmara breżniewkę w stanie nie noszącym śladów używania, tylko że w ilości sztuk = 2 :!: Tyle wygrać :mrgreen:
Prawdziwą porażką jest nie przegrać, lecz w ogóle nie podjąć walki.
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Grigor dziadu! pożycz tego dziewczęcia jak takie skarby znajduje! :P
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Ja od jednej Blondyny dostałem 5, 3 kostki, 2 szmele, a i kilka innych zabawków.

Panie się zgadały czy co? :-/

Kosa, Bubel - A nie wolicie Stewii w doniczce trzymać? U mnie się ładnie hodują.
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

mi tam do stewii daleko. Wolę pocukrzyć jak człowiek ;] przynajmniej jakieś kalorie ma, a ja od głodówki u Marshalla jakis wymizernowany chodzę.... ;)
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Grigor pisze:że można by oszczędzić na żarciu w schroniskach i robić swoje na jakiejś kuchence
Grigorze. Zwróć uwagę na fakt, że w wielu schroniskach (jeśli nie we wszystkich) jest zakaz używania kuchenek wszelkiego rodzaju. Mam na myśli oczywiście gotowanie w schronisku, nie poza budynkiem. Ale w zimie to słabo widzę...
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 236
Rejestracja: 09 gru 2010, 00:38
Lokalizacja: Osiek k. Oświęcimia
Gadu Gadu: 5676422
Tytuł użytkownika: Gadget Man
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kosa »

W moim przypadku przejście na Stewię pomogło.

Stewię będę hodował, ale tak by mieć przy sobie, wolę w płynie.
| 4HEAT | Sadowski Knives |
Awatar użytkownika
Grigor
Posty: 167
Rejestracja: 25 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Łask- Łódzkie
Płeć:

Post autor: Grigor »

Bubel pisze:Grigor dziadu! pożycz tego dziewczęcia jak takie skarby znajduje! :P
Podobno ostatnio gustujesz w paniach ok lat 30, więc generalnie idź pan w ... litewski chamie, mogę Ci co najwyżej za rok wypomnieć że chciałeś mi pannę ukraść :-P
tre33 pisze:Ja od jednej Blondyny dostałem 5, 3 kostki, 2 szmele, a i kilka innych zabawków.

Panie się zgadały czy co? :-/
tre33 ale to chyba nie powód do smutków, co? Masz więcej niż ja a kręcisz nosem jak ten Złoczewiak :mrgreen:
puchalsw pisze:
Grigor pisze:że można by oszczędzić na żarciu w schroniskach i robić swoje na jakiejś kuchence
Grigorze. Zwróć uwagę na fakt, że w wielu schroniskach (jeśli nie we wszystkich) jest zakaz używania kuchenek wszelkiego rodzaju. Mam na myśli oczywiście gotowanie w schronisku, nie poza budynkiem. Ale w zimie to słabo widzę...
Dzięki Puchal za cenną radę, bo w sumie pierwszy raz się będę (jeśli się uda) uskuteczniał takie wycieczkie. Tak czy siak najpierw trzeba sprawdzić czy działają, więc po przeglądzie uszczelek choćby ze względów bezpieczeństwa wypadało by robić to na dworze. Jeśli któraś zatańczy jak jej zagram to się sprawdzi cierpliwość przy szykowaniu jakiejś potrawy, którą będziemy chcieli uwzględnić w swoim menu. Myślę że w ten weekend się to sprawdzi.
Prawdziwą porażką jest nie przegrać, lecz w ogóle nie podjąć walki.
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Grigor, Jakbym Ci powiedział ile jeszcze mam kuchenków (stąd dostałem te, bo hobbista;] ) to by dopiero było smutno :mrgreen:

W schroniskach, zwłaszcza tych zacnych i kultywujących starą tradycję PTTK jest wrzątek za darmo (nawet na polach namiotowych), lub dostęp do kuchni "turystycznej".
Nie warto zakazów kuchenkowych łamać np grzałką, bo to generuje duże koszty dla schronisk, a i instalacje mają często wadliwe i serio grożące pożarem po podłączeniu 500W grzałki.

Ale bywają i takie gdzie kubek wrzątku 0,5zł, a nawet 1zł kosztuje. Warto wcześniej sprawdzić planując trasy i dłuższe pobyty.

Generalnie bez
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Się wtrącę co do wrzątku, coraz więcej schronisk w których był on płatny jeszcze rok temu teraz jest za free i nie chodzi mi tu o sezon zimowy. To miłe zaskoczenie. Znaczna większość schronisk w których jednak wrzątek jest płatny, wywaliła cennik i postawiła świnkę do której wrzuca się "co łaska" :) Tak to wygląda w Beskidzie Żywieckim i Małym. W Śląskim niestety zmienia się tylko na gorsze.
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Grigor pisze:
Bubel pisze:Grigor dziadu! pożycz tego dziewczęcia jak takie skarby znajduje! :P
Podobno ostatnio gustujesz w paniach ok lat 30, więc generalnie idź pan w ... litewski chamie, mogę Ci co najwyżej za rok wypomnieć że chciałeś mi pannę ukraść :-P
tre33 pisze:Ja od jednej Blondyny dostałem 5, 3 kostki, 2 szmele, a i kilka innych zabawków.

Panie się zgadały czy co? :-/
tre33 ale to chyba nie powód do smutków, co? Masz więcej niż ja a kręcisz nosem jak ten Złoczewiak :mrgreen:
Te! CWANIAK! Bo po uszach dostaniesz :P ja gustuję w paniach kalibru 19-27 na ten czas, a ta ostatnia to był wypadek przy pracy... (no i nie 30 a prawie 40, ale to się pominie. W życiu bym nie poznał.)
Co do kuchenek to nie kręcę nosem - po prostu mam ino gazową maszynkę a ona w porównaniu do breżniewki ma tyle uroku co ja ogłady i kultury osobistej w porównaniu do każdego stadardowego użytkownika tego forum :P
Awatar użytkownika
Grigor
Posty: 167
Rejestracja: 25 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Łask- Łódzkie
Płeć:

Post autor: Grigor »

Bubel pisze: Te! CWANIAK! Bo po uszach dostaniesz :P ja gustuję w paniach kalibru 19-27 na ten czas, a ta ostatnia to był wypadek przy pracy... (no i nie 30 a prawie 40, ale to się pominie. W życiu bym nie poznał.)
Co do kuchenek to nie kręcę nosem - po prostu mam ino gazową maszynkę a ona w porównaniu do breżniewki ma tyle uroku co ja ogłady i kultury osobistej w porównaniu do każdego stadardowego użytkownika tego forum :P

Już już, spokojnie, urodziny Ojca się skończyły, zlot za pasem ;-) Uee no to nie mam się czego obawiać, nie łapie się w przedział :-P
Powiem Ci stary poleciałeś grubo z tematem, szukam jakiegoś dobrego określenia na tą sytuację, ale Wiciowe "raz nie pedał" tutaj ni cholery nie pasuje :mrgreen:
Co do kostki, to tre33 może Ci odstąpi, nie wiem, nie znam się.
Prawdziwą porażką jest nie przegrać, lecz w ogóle nie podjąć walki.
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Tydzień temu dotarło Bivy Armii Belgijskiej, z Armyworldu. Zobaczymy jak się sprawdzi :)
Obrazek
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Miałem Tarp w Belgijskim camo, teraz ma go Odyn. Bardzo fajny i naprawdę nieźle się kamufluje w lasach liściastych. Albo na ściółce w iglastym lesie. Na zdjęciu to wiesz co sobie można porównać :)
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

kamykus pisze: Albo na ściółce w iglastym lesie
Poproszę o zdjęcie :mrgreen:
Odyn
Posty: 84
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:41
Lokalizacja: Zabrze
Gadu Gadu: 10698762
Tytuł użytkownika: Odyn
Płeć:

Post autor: Odyn »

Victory Or Victory
Rudyhipis
Posty: 20
Rejestracja: 11 lut 2013, 13:13
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: Rudyhipis »

Jakie są wymiary tarpa?
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

240x240cm
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

A to dla niedowiarków którzy twierdzą że Belgijskie camo jest brzydkie, oczojebne i w ogóle do dupy i widać go z 5km...

Obrazek Obrazek
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

boshmen pisze:dzie jest te camo bo nic nie widać
Obrazek
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Helikon-Tex Level 7 od E-Militaria.pl
Obrazek
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
siux
Posty: 374
Rejestracja: 19 gru 2010, 17:27
Lokalizacja: ŚNIEŻYCOWY JAR, Wlkp
Tytuł użytkownika: Karol
Płeć:

Post autor: siux »

KAMYKUS czy dobrze widzę, że to kurteczka za prawie 6 stówek?
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
https://picasaweb.google.com/traper.w
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Kopia kurtki :)
ODPOWIEDZ