Menażki WP vs BW

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

karol12221
Posty: 67
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:25
Lokalizacja: Rybnik
Gadu Gadu: 24764099
Płeć:
Kontakt:

Post autor: karol12221 »

Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

karol12221, już drugi rok poluję na taką puszkę i upolować nie mogę. Co za zło :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Michal N pisze:już drugi rok poluję na taką puszkę i upolować nie mogę. Co za zło :)


witaj w klubie :mrgreen: ale w końcu miara się przebrała i przerobiłem gary helikona i wyszło coś takiego https://picasaweb.google.com/Driver197882/20110126#
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Fajnie to wygląda Driver.

Ja puki co odpuszczam sobie kupno. Może i wszystko z demobilu tanie, ale po ostatnim "apgrejdzie" sprzętu na moim koncie zostało 1,30 zł :-)

Na całe szczęście mam już w domu menażkę WP. Jeszcze raz dzięki slaq :-)

Co do pojemności Polki:
-w większej części zmieściłem 1,5 l max (do samej krawędzi, niby żeby można było gotować trzeba sporo odlać, ale pojemność podaje maksymalną)
-w mniejszej 0,6 l max

Waga: 480 gram (moja wędkarska waga niekoniecznie jest dokładna)
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Driver pisze:witaj w klubie
Wy tak poważnie z tą puszką??? Przecie to w każdym Tesco jest, opisane jako puszka na kawę...
wrzesientomek pisze:Waga: 480 gram (moja wędkarska waga niekoniecznie jest dokładna)
moja kuchenna podaje 465 wiec raczej dobrze (albo odkuj nagar :-P )
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

birken1 pisze:moja kuchenna podaje 465 wiec raczej dobrze (albo odkuj nagar :-P )
Jest czyściutka, więc nagar odpada.

A może twoja się skurczyła? Albo szorowałeś za mocno i wytarłeś 15 gram :-P
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

wrzesientomek pisze:A może twoja się skurczyła? Albo szorowałeś za mocno i wytarłeś 15 gram
Nieeeee..... ta jest jeszcze nie używana :-)
Skiba
Posty: 102
Rejestracja: 16 sty 2011, 13:12
Lokalizacja: Radoszyce
Gadu Gadu: 11567778
Płeć:

Post autor: Skiba »

Dobra, waga może się różnić ale funkcjonalność ta sama przecież :lol:
Obrazek
karol12221
Posty: 67
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:25
Lokalizacja: Rybnik
Gadu Gadu: 24764099
Płeć:
Kontakt:

Post autor: karol12221 »

Jakby były dwa rozmiary tej puszki to by można sobie zrobić taką podwójną menażkę o dowolnej pojemności 8-) :-D
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Z tego co się orientuję, to menażka WP była w dwóch rodzajach pojemności.
W jednej wersji część górna była płytsza a w drugiej głębsza.
Awatar użytkownika
jaco
Posty: 53
Rejestracja: 01 mar 2009, 00:00
Lokalizacja: Ostrowiec Św
Płeć:

Post autor: jaco »

karol12221 pisze:Jakby były dwa rozmiary tej puszki to by można sobie zrobić taką podwójną menażkę
Jakiś czas temu kupowałem taką puszkę w Tesco i z tego co pamiętam to były bodajże trzy pojemności. Nie wiem jak obecnie z dostępnością . jedyny feler to pokrywka która ma " ramkę " po obwodzie metalową a środek plastikowy .Ja używam bez pokrywki ale być może ten plastik wytrzyma temperaturę [nie testowałem]. Pozdrawiam jaco
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/658 ... 62586.html

Już kiedyś wrzucałem w innym wątku.
Dwie puszki ze stali nierdzewnej. Miedzy nie mieści się puszka po brzoskwiniach. Zaadoptowana jako kuchenka. Obecnie w mniejszej puszce pokrywkę stanowi wieczko po cukierkach, które można kupić w Biedronce. Przy większej puszce też już jest inna pokrywka ale jeszcze czeka na kolejną przeróbkę. Podobne puszki widziałem w Kauflandzie i Leclercu. Dodatkowo można dorobić sobie zawieszkę oraz palnik na dyktę i pełen wypas.
Widziane na zdjęciu pokrywki mają taki jakiś "bulaj" szkło podobny. Odpadło to zaraz przy pierwszym gotowaniu i zostały same pierścienie.
Wodę zagotowuje w mniejszej puszce a składniki jedzenia (np. konserwa z ryżem) mieszam w większej nie osmala to większej puszki, a że się zamyka na wcisk z pokrywką bardzo mocno nie potrzebny jest pokrowiec.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Menażka o której wspominałem :-P .
http://www.abaddon.otwarte24.pl/1873,Po ... nazka-wz31

Mam nadzieję, że się nie pomyliłem. :567:
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

ZEN pisze:Menażka o której wspominałem :-P .
http://www.abaddon.otwarte24.pl/1873,Po ... nazka-wz31

Mam nadzieję, że się nie pomyliłem. :567:
Moja jest identyczna.
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

"Z tego co się orientuję, to menażka WP była w dwóch rodzajach pojemności.
W jednej wersji część górna była płytsza a w drugiej głębsza."
Tak jest w istocie, miałem dwa rodzaje tej menachy:) Inna sprawa, że ta z głębszą górą wydaje mi się nieco węższa, ale pewności nie mam. Nie sprawdzę tego, bo tej drugiej już nie mam.
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Trochę odgrzewam starego kotleta, ale nie o to bangla
Jak ktoś szuka szwedki w dobrej cenie to chyba znalazłem, sam zrobiłem już opcję Baj-Nał więc ostała sie tylko jedna, kto pierwszy ten lepszy :P

http://allegro.pl/show_item.php?item=1786000777
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Gilliand
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2012, 09:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Gilliand »

Odgrzewam kompletnie zimnego kotleta, ale na wypadek gdyby ktoś jeszcze szukał informacji o różnicach pomiędzy tymi menażkami...

WP (Dotyczy wersji alu. Ostatnio pojawiły się nierdzewki ale nie miałem z nimi do czynienia).
Obrazek Obrazek
Waga ok. 480g (zależy od egzemplarza)
Pojemność gara: ok. 1,3l
Pojemność pokrywki: ok. 0.75l
Dwuczęściowa. Popularniejsza wersja ma pałąk zamocowany mniej-więcej połowie wysokości, przez co pusta i przykryta strasznie się buja. Kiedy zdejmiesz pokrywkę i wypełnisz menażką, problem znika. Pokrywka na tyle głęboka, żeby pomieścić porządną porcją zupy lub zagotować wodę w oczekiwaniu na posiłek. Rączka krótsza, niż w niemieckich ale spore ucho pozwala wetknąć w nią solidną gałąź. Można ją połączyć w "hantel", wsuwając końcówkę rączki w poziome uszko po wklęśniętej stronie garnka - pozwala to na przenoszenie jedną ręką menażki, której obie części są wypełnione (na razie zdjęcie z netu).

BW (oliwkowa)
Obrazek Obrazek
Waga ok. 495g (sam gar+pokrywka ok. 400g)
Pojemność gara: ok. 1,5l
Pojemność pokrywki: ok. 0,4l
Trzyczęściowa - ma jeszcze aluminiowy kubek wkładany pomiędzy gar a pokrywkę. Pokrywka zdecydowanie płytsza od naszej, ale herbatę da się z niej wypić. Dobrze dopracowana. Też ma ucho do przedłużenia rączki, ale zdecydowanie mniejsze.

NVA (szara)
Obrazek Obrazek
Waga ok. 430g (sam gar+pokrywka ok. 330g)
Pojemność gara: ok. 1,4l
Pojemność pokrywki: ok. 0,4l
Trzyczęściowa, jak BW. Najbardziej niedopracowana, ale też najlższejsza z powyższych. Pokrywka jeszcze odrobinę płytsza niż w BW, do wykorzystania raczej jako mała patelnia. Zazwyczaj brak uszka na gałąź (podobno jest wersja z uszkiem, ale nigdy nie trafiła mi w ręce).

Szwedzka (wersja alu)
Obrazek Obrazek
Waga zestawu ok. 980g (sam gar+pokrywka ok. 530g)
Pojemność gara: ok. 1,4l
Pojemność pokrywki: ok. 0,5l
Dwuczęściowa, ale w zestawie jest również osłona palnika, palnik i butelka na paliwo. Przekrój owalny zamiast "nerki". Dwa pierścienie na gałąź, możliwość zaczepienia pałąka w pozycji poziomej jako uchwytu, przyzwoity choć ciężki palnik spirytusowy, osłona pasująca zarówno do gara, jak i pokrywki (od razu napiszę, że bez przeróbek nie pasuje do pozostałych menażek). Przemyślana i wygodna, ale zarazem najcięższa opcja.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2014, 09:42 przez Gilliand, łącznie zmieniany 3 razy.
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Jeszcze, o ile się nie mylę, niemiecka nie pozwala na połączenie 3 części razem np. wracając z kantyny, jak to ma miejsce w polskiej.
Przynajmniej ja takie mam. Jeśli mam rację, to może uzupełnij w tym fajnym opisie:)


No to nie "Wygasa!", żebyś nie opowiadał sam sobie:)
Ostatnio zmieniony 17 sty 2014, 12:00 przez tre33, łącznie zmieniany 1 raz.
Gilliand
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2012, 09:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Gilliand »

Dokładnie tak - uzupełniłem opis i fotki.

Bardzo się to przydaje jeśli masz żarcie z garkuchni lub stołówki. Przy ognisku mniej, chociaż pomaga kiedy pałąk od gara się nagrzeje. W niemieckiej BW można tylko podobnie połączyć pokrywkę z kubkiem. Z drugiej strony, w menażce BW pałąk daje się zablokować w pozycji pionowej, więc można zahaczyć o niego rączkę pokrywki i przenieść menażkę w ten sposób.
ODPOWIEDZ