OCIEPLACZ ALPHA US ARMY

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
maciosek
Posty: 55
Rejestracja: 08 sie 2013, 15:34
Lokalizacja: wawa
Płeć:
Kontakt:

OCIEPLACZ ALPHA US ARMY

Post autor: maciosek »

Czy miał ktoś stycznośc, ewentualnie co sądzicie o tym ocieplaczu?
Opis z aukcji:
Podpinka pod kurtkę LINER, AIRCREW COAT, z armii USA
Podpinka renomowanej firmy ALPHA INDUSTRIES
cena: 16zł
zdjęcie z netu
Obrazek
Link do aukcji: Ocieplacz Alpha US Army

Szukałem troche informacji na google, ale niewiele znalazłem. Podobno nie jest bardzo ciepła, ale za to powinna niewiele ważyc i mało miejsca zajmowac. Na polar i pod smocka możę by się sprawdziła?
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Za te pieniądze to chyba można kupić i się przekonać.
Ja mam podobny ocieplacz z BW i daje radę
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1088
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Odnośnie tej kurtki nic nie wiem, natomiast mogę polecić podpinkę flecktarna, bardzo ciepła i w dodatku ma kołnierz który pozwala na zasłonienie całej szyi i pół twarzy. Wykosztowałem się za nią 14zł nie licząc przesyłki, bo zamawiałem dużo rzeczy.
Awatar użytkownika
maciosek
Posty: 55
Rejestracja: 08 sie 2013, 15:34
Lokalizacja: wawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: maciosek »

Właśnie waham sie pomiędzy tą, a BW. Z tego co udało mi sie wyczytać to maja inne wypełnienie. BW ma watoline a w tym jest coś innego. Faktycznie za te pieniądze chyba zaryzykuje.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

O ile dobrze rozumiem to jest podpinka niepalna dla lotnictwa. Czy to będzie ciepłe w stosunku do wagi i objętości? Ale jakbyś się zdecydował to skrobnij coś.
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

birken1, w Twoim stylu - podważyć , a potem się wycofać na wszelki wypadek.

maciosek, odnośnie ocieplacza BW - szedłem w nim raz w górach jak było ok. -15 stopni. Pod tym miałem koszulkę termoaktywną, na tym koszulke bawełnianą (gr. ok 200) na to ten ocieplacz i na to pseudo goretex BW. Nie zmarzłem do czasu, aż nie naruszyłem struktury stroju tzn. nie otworzyłem goretexu. Wtedy wszysko sztywniało i czuło się dyskomfort. Po zamknięciu i ruchu wszytsko wracało do normy. Atutem ocieplacza BW jest tak jak napisał soohy, golf stójka na pół twarzy (dosłownie)
Po powrocie musiałem chwilę posuszyć ten ocieplacz - ale i tak uważam, że wart jest swojej ceny.
Nie wiem tylko jak z jakością podpinki BW do tej, którą Ty prezentujesz.

Jak napisał birken1, pochwal się potem odczuciami.
Awatar użytkownika
maciosek
Posty: 55
Rejestracja: 08 sie 2013, 15:34
Lokalizacja: wawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: maciosek »

No dobra zamówiłem ;) Jak dojdzie to opiszę wrażenia.
Podejrzewam, że będzie to podobny materiał jak poncho liner, czyli dosyć cienkie, ale o całkiem dobrych właściwościach termicznych w stosunku do wagi.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

GawroN pisze:birken1, w Twoim stylu - podważyć , a potem się wycofać na wszelki wypadek.
he?
O to Ci chodzi? -
GawroN pisze:Jak napisał birken1, pochwal się potem odczuciami.
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

miałem go w łapkach, wybrałem Holendra (bo wydawał się cieplejszy, miał sztucznego miśka) ten był za lekki w ręce i na tej podstawie oceniłem ciepło jakie powinien zatrzymywać (więc żadne to dane) ale jak ubierzesz termoaktyw, to i polar to do -5 powinieneś wytrzymać z palcem w nosie, jako ocieplacz pod kurtke na konkretny mróz się nie nada chyba że w zestawieniu z termo i polarem.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
maciosek
Posty: 55
Rejestracja: 08 sie 2013, 15:34
Lokalizacja: wawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: maciosek »

Dotarła dziś do mnie podpinka z tematu. Jest raczej cienka. Waga ~600g.
Czy będzie ciepła... trudno stwierdzic. Dopiero w najbliższy weekend przetestuję w terenie.
Jest dosyc obszerna i na szczupłą osobę, do których się zaliczam będzie trochę za szeroka.
Materiał wg etykiety 100% Aramid. Nie znam tego materiału.
Za wikipedią: "Aramid fibers are a class of heat-resistant and strong synthetic fibers. They are used in aerospace and military applications, for ballistic rated body armor fabric and ballistic composites, in bicycle tires, and as an asbestos substitute."
To tyle co na razie mogę napisac o podpince.

[ Dodano: 2014-01-22, 13:33 ]
W ostatni weekend testowałem podpinkę na Mazurach. Temperatura dochodziła do -13 stopni, do tego wiał silny wiatr. Ubrany byłem w koszulkę termoaktywną, średniej grubości polar, a na to podpinka oraz brytyjski smock. Było mi cieplutko. Jak za te pieniądze to nie ma co narzekać. Jestem zadowolony z zakupu. Teraz muszę pokombinować żeby go zwęzić, bo jest dla mnie trochę zbyt obszerny.
ODPOWIEDZ