Kubek stalowy z pokrywką

Informacje o wynalazkach z aukcji

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Hawkman
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2009, 08:47
Lokalizacja: Świdnica
Płeć:

Kubek stalowy z pokrywką

Post autor: Hawkman »

Witam! Zakupiłem u sprzedawcy ALTA 64 ,,Kubek stalowy z pokrywką " o wymiarach wys. 9 cm, średnica 10 cm.

Pojemność 700 ml. Cena 5 zł , wysyłka 9 zł.
Może ktoś potrzebuje.

link do aukcji

Obrazek

Obrazek
Każdy człowiek, którego poznajesz, wie coś, czego ty nie wiesz. Ucz się od ludzi.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Kubki za bezcen można kupić tu http://www.horstsc.pl/index.php?product ... od_id=8978
Te niestety bez pokrywek, ale jakiś czas temu kupowałem u nich identyczne jak te powyżej, za ok. 3 zł
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

W sklepach "Wszystko po 3 zł" były też takie - moi uczniowie kupowali na zajęcia z przetrwania.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Hawkman
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2009, 08:47
Lokalizacja: Świdnica
Płeć:

Post autor: Hawkman »

Macie racje. Można szukać w tych sklepach, bo kubek jest z pewnością made in China.
W mojej okolicy nie znalazłem. Były tylko bez pokrywki.
Każdy człowiek, którego poznajesz, wie coś, czego ty nie wiesz. Ucz się od ludzi.
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Trzeba uważać, bo są dwa rozmiary tych kubków z pokrywką - jeden właśnie ok.700 a drugi zdecydowanie mniejszy 250-300. W każdym razie warto poszperać po sklepach "one dolar", bo często je widuje.

A sam kubek? no jak to kubek - tani, więc go nie szkoda i jest lżejszy od swoich bardziej markowych odpowiedników (bardzo cieniutka blaszka pokrywki). Jedynie do wymiany jest uchyt pokrywki, bo lubi się przy ogniu wypalić.
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

i pasi do nalgenki :)
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
ra_dek
Posty: 171
Rejestracja: 17 lip 2012, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: ra_dek »

Aukcja się, ale można takie kubki trafić, a że mam plastikowe co mnie irytuje to mam pytanie: czy to nie jest jakiś bdziewiasty szybko rdzewiejący metal? Ktoś to ma używa dłużej? Rozumiem że cena niska, że lekki to nawet zaleta - z kubkiem się raczej nie mocuję mocuje :lol:

A tak przy okazji czy pokrywka jest waszym zdaniem niezbędna? Czy warto szukać kubków z pokrywką czy może kupić podobne lub trochę lepsze bez pokrywki? Rozumiem że pokrywka może się przydać... raz nawet miałem i zgubiłem, z czego wniosek był prosty: nie mieć :lol:
ForumWodne.pl - Fani przygód wodnych i wszystkiego czym da się pływać.
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

pokrywka jest ważna jak chcesz coś ugotować. Bez niej szybko odparuje Ci woda, której szkoda na ciągłe dolewki. Poza tym przy podgrzewaniu na ogniu zabezpiecza przed dostawaniem się syfów do jedzenia.

Jeżeli chodzi o materiał: nierdzewka jak nierdzewka, nic dodać nic ująć. Mój kubek używam już ze dwa lata, może dłużej i mimo, że w ogóle o niego nie dbam to nie stwierdziłem żadnych niepokojących objawów...
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Pokrywka- znacznie krótszy czas gotowania i oszczędność paliwa.

Do dużych (0,7-1l) kubków z nierdzewki pasują najmniejsze pokrywki metalowe z garnków.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

hejtyniety pisze:są dwa rozmiary tych kubków z pokrywką
był sprzedawca na allegro co miał bodaj 4 rozmiary. Ale teraz go nie widzę albo nie wiem jak szukać.
ra_dek pisze:A tak przy okazji czy pokrywka jest waszym zdaniem niezbędna?
TAK. Jak koledzy pisali powodów istotnych jest kilka. Ale nie koniecznie musi być taka. Da się to zastąpić.
Przez 7 lat mi kubek nie zardzewiał :-)
tre33 pisze:pasują najmniejsze pokrywki metalowe z garnków
Sam se dźwigaj :-P
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

:P

To polecam zabieranie puszki z brzoskwiniami na wypady. Otwieramy na pół, zjadamy wkład i mamy kubek do gotowania zamykany wieczkiem :)
Awatar użytkownika
ra_dek
Posty: 171
Rejestracja: 17 lip 2012, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: ra_dek »

Piękne dzięki za odpowiedź. Chodziło mi o ten konkretny kubek, wiadomo że nierdzewka to nierdzewka, tylko czy ten akurat kubek jest z nierdzewki? Dostałem "nierdzewny" nożyk i niestety dostał piegów :lol:
Co do przykrywki mam podobne zdanie, chciałem się tylko upewnić. Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :-)
ForumWodne.pl - Fani przygód wodnych i wszystkiego czym da się pływać.
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

nie lepiej zrobić pokrywkę samemu? kawałek blaszki nierdzewnej na wymiar, wypuścić wokół ze trzy wąsy z możliwością ich doginania przy użyciu i jakiś drucik (miedziany?) zamocować mądrze na środku. no i wtedy dopasowujemy sobie pokrywkę do kubka na własne życzenie ;)
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Bubel, ale te kubki z pokrywką można kupić za 3 zł, naprawdę szkoda pracy :-P
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

a ja tak sobie teraz drogi doktorze wygdybałem i spróbuje zrobić gadżet kubkowy na najbliższy weekend spędzony-wiadomo-gdzie ;)
plan: kuchenka polowa, kubek i pokrywka w jednym!
Hawkman
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2009, 08:47
Lokalizacja: Świdnica
Płeć:

Post autor: Hawkman »

Kubek jest z nierdzewki .Dzisiaj w górach nieźle wiało. Dzięki pokrywce udało mi się sprawnie uwarzyć herbatę świerkową i płatki owsiane. Gotowałem na składanej kuchence na drewno zakupionej u kolegów z sur.....techu. Zużycie paliwa: rozpałka + kawałek suchej gałęzi buka grubości baterii R20 i długości 2 takich. Gotuje się szybko, bo ścianki kubka są dość cienkie.

[ Dodano: 2014-01-06, 21:56 ]
ra_dek pisze: tylko czy ten akurat kubek jest z nierdzewki?
Tak. Jest naprawdę nierdzewny- blacha jest niezbyt gruba, ale dzięki temu i pokrywce woda zagotowuje się szybko. Kubek już wypróbowałem w terenie. Jeżeli jeszcze cena będzie mniejsza, niż ja zapłaciłem to nie ma się co zastanawiać .
Każdy człowiek, którego poznajesz, wie coś, czego ty nie wiesz. Ucz się od ludzi.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Dodam że do takiego kubasa wchodzi elegancko średni kartusz z gazem :)
ODPOWIEDZ