Przyroda oszalała

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
ArturZ
Posty: 151
Rejestracja: 21 sty 2012, 01:34
Lokalizacja: Kurpie
Tytuł użytkownika: Przechadzający się
Kontakt:

Przyroda oszalała

Post autor: ArturZ »

Dzisiaj byłem na wycieczce w lesie z dzieciakami. Ciepło było, 7 stC. Znalazłem młode pędy dzikiego szczypioru i pokrzyw. Oczywiście nazbierałem i miałem pyszną, zdrową kolację. Te pędy powinny pokazać się dopiero w połowie marca. Przyroda chyba trochę zgłupiała. Zauważyliście to?
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Scenariusz trochę się powtarza z ciepłym grudniem. Ze 3 lata temu wybrałem się na spacer 25 grudnia. 11 stopni na plusie. Spaceruje sobie po lesie aż tu nagle, żmijka. Mało jej nie nadepnąłem. Przyszedł styczeń i w pierwszych dniach narąbało już ~0,5m śniegu i padało tak do końca lutego.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
ArturZ
Posty: 151
Rejestracja: 21 sty 2012, 01:34
Lokalizacja: Kurpie
Tytuł użytkownika: Przechadzający się
Kontakt:

Post autor: ArturZ »

Ja zamierzam drugiego dna świąt sprawdzić, czy sok z brzozy czasem nie leci :)
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

A no zauważyliśmy. Często tak jest, jak tylko kilka dni cieplejszych jest, tylko raz przyroda szaleje bardziej intensywnie a raz mniej :) Możemy się cieszyć i korzystać z darów lasu robiąc np. placuszki z pokrzyw, skoro pędy są tak jak mówisz :)
Annael9
Posty: 91
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:25
Lokalizacja: spod lasu
Płeć:

Post autor: Annael9 »

Wczoraj widziałam kotki na wierzbie, wprawdzie maleńkie ale pomyślałam, że można zamiast choinki na Boże Narodzenie zrobię sobie bukiet bazi? Jak zdążę jeszcze raz się wybrać to tak zrobię :-)
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Annael9 pisze:można zamiast choinki na Boże Narodzenie zrobię sobie bukiet bazi
hehe no ja już w tym roku wielkanocnego bałwana w kształcie królika lepiłem z synem:).
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Moze to nie najlepszy dział, ale w okolicy Zgorzelca wciąż na polach są duże stada żurawii.
Awatar użytkownika
Danko
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2013, 22:51
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć:

Post autor: Danko »

Zirkau pisze:Moze to nie najlepszy dział, ale w okolicy Zgorzelca wciąż na polach są duże stada żurawii.
Wiosna panie sierżancie. ;-)
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Miałem tu nic nie pisać, bo tylko czekać aż ktoś napisze o globalnym ociepleniu... ale przed chwilą zauważyłem, że obok mnie na ścianie salonu czyści łapki komarzyca :mrgreen:
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

U mnie dziś tylko +4*C świeciło też słońce , po chwili pojawiły się chmury z których od czasu do czasu padał deszcz , przez chwilę też grad. A na koniec piękna tęcza :mrgreen: nie pamiętam abym w grudniu widział tęczę :-o
Awatar użytkownika
Wedrowiec
Posty: 83
Rejestracja: 01 sty 2011, 13:47
Lokalizacja: Z krainy wilka
Płeć:

Post autor: Wedrowiec »

Na Podkarpaciu +12, ciekawe czy niedźwiedzie już śpią :?:
Ciężki plecak zabija radość życia...
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Wedrowiec, nie śpią.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

W tamtym roku też grudzień zbytnio z zimnem i śniegiem nie zaszalał. Bardziej mnie martwi to że może być powtórka wiosny tego roku i ponownie pszczoły dostaną po rzyci :-(
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

boshmen pisze:A na koniec piękna tęcza :mrgreen: nie pamiętam abym w grudniu widział tęczę :-o
Centralka również odnotowała dziś taką pogodę i tęczę.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Kurna, zamiast zimowych spiworów powinienem kupować olejek do opalania ;-)
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
acia1065
Posty: 183
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:51
Lokalizacja: małopolska
Gadu Gadu: 3955209
Tytuł użytkownika: Acia
Płeć:
Kontakt:

Post autor: acia1065 »

soohy pisze:Takie sytuacje tylko w Polsce :!:
A mnie zasypało... w Egipcie!
"Człowiek jest tym, co je" Feuerbach
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Tanto pisze:W tamtym roku też grudzień zbytnio z zimnem i śniegiem nie zaszalał. Bardziej mnie martwi to że może być powtórka wiosny tego roku i ponownie pszczoły dostaną po rzyci :-(
I nie tylko. Tak jak zauważyła Annael9 i na wierzbie widać oznaki życia i pracę soków.
To źle, to bardzo źle. Takie ciepłe dni powodują, że i zwierzyna zaczyna reagować. Jeśli doszłoby do tego, że aż do wiosny utrzymają się podobne temperatury będziemy mięli "przypływ" u większości gatunków zwierząt czy ptaków. Słaba "młodzież" przekaże w następnym sezonie kolejne słabe geny. Takie przyrodnicze anomalia osłabiają niektóre z gatunków o które walczą przyrodnicy odbudowując zagrożone populacje. Kolejnym ewenementem jest to o czym mówi Kopek. Wielkanoc, to już czas kiedy ptaki "kończą" wysiadywanie jaj, kiedy dla skrzydlatej czy czworonożnej braci nadchodzi czas na łatwiejszy żer, a tu? zaczyna sypać śnieg, czy też spadają temperatury i to mocno poniżej zera. Zawsze kiedy widzę takie zjawiska mocno jestem zaniepokojony, zatem, cieszę się, że jak przystało na ludzi z "recona" widzicie ów problem. To znaczy, że dobro przyrody leży Wam mocno na sercach, to miłe...
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Hmm, byłem dziś na małym spacerku...Już paproć leśna rośnie :-/
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

U mnie magnolia ma spore pąki.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Niemir
Posty: 86
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:18
Lokalizacja: Tomaszów Lub/Lublin
Gadu Gadu: 13993064
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Niemir »

yaktra pisze: To źle, to bardzo źle. Takie ciepłe dni powodują, że i zwierzyna zaczyna reagować. Jeśli doszłoby do tego, że aż do wiosny utrzymają się podobne temperatury będziemy mięli "przypływ" u większości gatunków zwierząt czy ptaków. Słaba "młodzież" przekaże w następnym sezonie kolejne słabe geny. Takie przyrodnicze anomalia osłabiają niektóre z gatunków o które walczą przyrodnicy odbudowując zagrożone populacje
Miejmy nadzieję, że aż tak źle nie będzie. Na szczęście zwierzęta mają też inne sposoby regulacji, jak chociażby długość dnia. Kury dużo gorzej, albo i w ogóle się nie niosą. Miejmy nadzieję, że zdarzy się też odwrotna sytuacja. Że przetrwają te osobniki zwierząt i roślin które przetrwają mimo tego zachwiania (wiem, że mogę się mylić w tym co mówię i jestem gotów na krytykę).
Mr.Sloth
Posty: 144
Rejestracja: 02 sie 2010, 16:40
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: leń leśny
Płeć:

Post autor: Mr.Sloth »

I ryby biorą! Co prawda nie mogę tego osobiście udokumentować, ale na YT pojawia się sporo filmów z grudniowymi łowami. Ryba jeszcze chodzi ;)
Co do anomalii.. kto wie, może za kilka lat będziemy mieli mroźne i śnieżne grudnie :) Albo nam Bałtyk znów zamarznie w całości ;)
Awatar użytkownika
ArturZ
Posty: 151
Rejestracja: 21 sty 2012, 01:34
Lokalizacja: Kurpie
Tytuł użytkownika: Przechadzający się
Kontakt:

Post autor: ArturZ »

Kleszcze grasują i szleją jeszcze na całego. Wczoraj olbrzyma zdjąłem ze spodni.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Globalne ocieplenie nie istnieje! To tylko wymysł ekologów żeby kraść. Dla przykładu podam, że w październiku były 2 dni kiedy to panowały niższe temperatury niż jest to normalne i jest to najlepszy dowód.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

birken1 pisze:Dla przykładu podam, że w październiku były 2 dni kiedy to panowały niższe temperatury niż jest to normalne i jest to najlepszy dowód.
???
... ale to akurat nie jest dowodem. Poczytaj sobie jak ocieplenie klimatu wpływa na Golsztrom, i jak osłabienie tego prądu oceanicznego wpływa na klimat Europy...
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Bubel pisze:(chyba Birken powinien dodać taki odośnik z gwiazdką o nazwie : SARKAZM. )
A to co innego ;-)
F..k it, I'll Do It Myself!
ODPOWIEDZ