Uliczny sprzęt przetrwania

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

steppenwolf pisze:Myślałem o kupnie z myślą o córce
Dla Niej też sugerowałbym gaz pieprzowy. Zdecydowanie bardziej skuteczny przeciw psom (mniejszy = poręczniejszy, ma większy zasięg, pałką można nie trafić gdy zwierz ma refleks a zapach gazu zawsze wyczuje).
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Awatar użytkownika
goofy
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2013, 16:23
Lokalizacja: okolice Rybnika
Płeć:

Post autor: goofy »

Gaz jest dobrą sprawą moje córki też takowy posiadają ( Prezent od dziadka ).
Ratownictwo, Straż, Psychologia, 4x4, CB Radio, UKF
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

goofy pisze:Gaz jest dobrą sprawą moje córki też takowy posiadają

jesst dobry bo go posiadają? i cieszą się że nie zajmuje dużo miejsca w torebce i czują się pewniej tam go mając, cz też jest dobry, bo się sprawdził ?
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Ciekawy materiał do obejrzenia (mimo dziadowskiego lokowania produktów):
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobota.SBT
Posty: 34
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:43
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Gadu Gadu: 252548770
Tytuł użytkownika: Punk
Płeć:

Post autor: Sobota.SBT »

W razie konieczności wszystko co jest pod rękom może być bronią, od klucza do mieszkania, przez roztarganą puszke, kosze na śmieci, butelki, kamienie albo inne z pozoru niewinne rzeczy i elementy ubioru, wszystko zależy od danej sytuacji, ale jak idzie na ciebie ekipa powiedzmy z 7 chłopa to i tak nikłe szanse, albo uciekać albo zrobić takiego palmusa żeby sie zawahali ...

Poza tym lepiej żyć w spokoju i samemu nie szukać zaczepki, ale gdy już nas znajdzie to najlepsze jest honorowe 1 na 1 bez żadnych sprzętów, niestety teraz to już rzadkość ...
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

http://www.tvn24.pl/pobity-i-okradziony ... 852,s.html
Tia, możemy dyskutować jak się bronić, a jak przyjdzie co do czego, to pewnie tak się skończy. I bądź tu mądry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

wyrwał by chwasta, to by się chwast nie skarżył...
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Prokuratura przyznała, że sprawa może zakończyć się uniewinnieniem rencisty. Pan Zbigniew zapowiedział, że będzie o to walczył. - To niesprawiedliwe, by człowiek napadnięty nie mógł się bronić - uważa.
Tego rodzaju sytuacja nie powinny w ogóle trafiać na wokandę. Prokurator winien mieć możliwość przy klarownych sytuacjach umorzyć postępowania już na etapie rozpoznania zdarzenia.
I dlaczego zarzuty ma p. Zbigniew a nie napastnik? To także sposob myślenia winien się zmienić. Bo przepis o obronie koniecznej jest wystarczający, tylko jego zastosowanie :566:
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Bo Zbigniew ludzki Pan jest, nie zabił a powinien :-/



Wysoki sądzie, jaki napad ? Gościu sie przezywał to go pochnełem, on upadł i wyciągnął portfel więc myślałem że mi go daje.

Śmieszne ?
W latach szkolnych byłem świadkiem powyższego zeznania składanego przez żula, który już miał za sobą parę wyroków za napady i pobicia.
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
Kapitan Apteka
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2013, 19:26
Lokalizacja: Tychy/Kielce
Tytuł użytkownika: kundelbury
Płeć:

Post autor: Kapitan Apteka »

Kiedyś byłem na stażu KM, który prowadził Eyal Yanilov. Poza treningiem opowiadał b. ciekawe rzeczy. Min. - jeśli uda wam się obronić skutecznie, to z dużym prawdopodobieństwem napastnik będzie leżał na chodniku tocząc juchę (a przynajmniej powinien), wtedy musicie jak najszybciej wezwać dla niego pomoc (Pogotowie, może Policja) - ale róbcie to w imieniu Jana Kowalskiego z budki telefonicznej co najmniej trzy przecznice od miejsca zdarzenia.

Parę lat temu musiałem interweniować w obronie pacjentki, Policja po pół godziny odebrała ode mnie typa, zawiozła na myjkę i ........ puściła, a ściślej dżentelmen wytrzeźwiał i nieniepokojony wyszedł z Izby. Na pytanie, co to za koleś, czy zwykły głupek, czy jakiś siemraniec policjant odpowiedział, że nie wie, ale jak chciałem być bohater, to teraz mam za swoje :)

Co do improwizacji polecam film Vasilieva na ten temat i stare rosyjskie szkoleniówki bojowego SAMBO.

pzd

KA
„Maszerować to prześcignąć własny cień. To móc wyprzedzić samego siebie, pozdrawiając się uprzejmie."

https://plus.google.com/photos/10564546 ... qIusitLKOQ
ODPOWIEDZ