Nóż na szyi

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

W noszeniu na pasku noża przeszkadza mi pas biodrowy plecaka i brzuszek :).
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Na marginesie (tak, wiem, że to o noszeniu na szyi), pochewka na pasek musi być naprawdę solidna. Nosiłem zwykłego wicka przy pasku na całkiem nieźle wykonanej pochwie parcianej i po może 3 miesiącach pochwa się rozwarstwiła, tak, że nożyk wylatywał! Także raczej polecał bym skórę.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Pamiętam jaki to temat i w tym co napisano widzę więcej wad niż zalet, stąd (lekko prowokacyjne) pytanie ;-)

Kopek, przeszkadzacze o których napisałeś rzeczywiście mogą ograniczyć funkcjonalność noża na pasku, ale nadal zestawu o którym wspomniałeś nie wieszał bym na szyi. Osełka nie jest artykułem pierwszej potrzeby który powinien być stale pod ręką, a waży i powiększa gabaryty tego co będzie wisiało na szyi. Owszem można ostrzyć nóż w czasie marszu, ale nie jest to zbyt wygodne. Krzesiwo trochę bardziej się przydaje, ale nadal nie zdecydował bym się na noszenie go na 'smyczy' - używane jest sporadycznie i w chwili kiedy plecak leży obok nas więc bez problemu można wyjąć je z dowolnej kieszonki.
Oczywiście nie zniechęcam do pomysłu ;-) To tylko moje teoretyczne przemyślenia na temat tego co mi by nie pasowało.

Kermitttt, to co napisałeś samo sobie przeczy - całkiem dobrze wykonana pochwa nie ma prawa rozpaść się po trzech miesiącach, możliwe że ona tylko całkiem dobrze wyglądała. Od kilku lat noszę pęk kluczy 'pochewce' na pasku (nóż jest zatknięty za pasek bez zbędnych dodatków). Żadne cuda, ot chińszczyzna kupiona za kilka zł, wytrzymała wyjmowanie i wkładanie kluczy kilka razy dziennie, wymieniłem ją jakiś rok temu bo boczne ścianki zaczęły się rozsypywać. Patent się sprawdzał więc uszyłem jej kopię z poliestru 600D i nadal ma się dobrze pomimo codziennego użytkowania. Ten pokrowiec który jest na zdjęciu ma teraz 5 lat, używany od czasu do czasu, ale nie widać żeby miał ochotę się rozsypać. Musiałeś trafić na felerny sprzęt :-/
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Prosty patent na noszenia noża na szyi i nie tylko wrzuciłem na swojego bloga. Zapraszam do lektury :)
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Czytam temat, ale dalej nie rozumiem :oops:
Pomijając fajny styl, szpan, może ułatwienie kolegom zabrania mi noża kiedy śpię, albo gotuję, co daje nóż nie na szyi?

I tak do spodni większość nosi pasy. A jeśli nie, to pozostaje pas biodrowy plecaka.

Nóż, zwłaszcza krótki, na pasie to dla mnie:
-po pierwsze wygoda, nic nie lata, nic nie widać, nic się nie smyra kiedy biegnę,
-po drugie swoboda wyjmowania go jedną ręką, bardzo szybko i dyskretnie (nie strasząc tym okolicznych ludzi),
-po trzecie, choć przy dobrej pochwie to pewnie nie ma znaczenia, kiedy się przewrócę, poturlam w przepaść, wpadnę do pralki, nic mi się nie wbije

No, ale może coś ze mną jest nie tak- pierwsze co robię z aparatem to usuwam pasek na szyję (albo wydłużam, aby wieszać na ramieniu na krzyż) , bo smyra ;-)
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

tre33, różnorodność jest skutkiem charakteru i kultury i napędza postęp :D
A na poważnie, to widzę wiele zastosowań i zalet necka. Na upartego znajdę również taką samą ilość wad.

- nie przeszkadzał Ci kiedyś nóż, kiedy targałeś wora (o plecak mi chodzi oczywiście :D), nie zaczepiał o pas biodrowy? Te w pochwach scandi z reguły lepiej się sprawdzają w takiej roli. Jednak noże w typowych pochwach, mogą zawadzać.

- mały, podręczny neck powieszony na szyi, schowany pod bluzą, nie wzbudza niepotrzebnej sensacji, chociaż nie jest zgodny z prawem.

- nóż przy pasie na łódce to przekleństwo. Tutaj tylko neck.

- dobrze zrobiona pochwa nie wbije Ci necka w szlachetne Twe serce i nie zbroczysz się błękitną krwią. Ale kiepska, miękka pochwa, u pasa może być tak samo niebezpieczna jak fatalna pochwa necka.

- i na koniec, argument absolutnie najważniejszy: dzięki neckowi, możesz przy sobie mieć więcej noży: neck, na piersi, 40cm bowie u pasa, 60cm maczeta troczona do wora (znowu to samo...) i szkocki dagger w skarpetce ;-). Coś przeoczyłem?

Nie ma więc sensu rozpoczynać akademickiej dyskusji. Jeden i drugi ma swoje zalety.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

puchalsw pisze:- mały, podręczny neck powieszony na szyi, schowany pod bluzą, nie wzbudza niepotrzebnej sensacji, chociaż nie jest zgodny z prawem.
Możesz podać podstawę prawną? To nie jest ostrze ukryte w innym przedmiocie - dla ułatwienia.

Zakazane są ostrza w lasce, parasolu etc, czyli w przedmiotach codziennego użytku o innym niż cięcie przeznaczeniu. Neck to normalny nóż w pochwie. Albo i bez niej.
Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

Post autor: zaCiety »

MlKl pisze:Zakazane są ostrza w lasce, parasolu etc, czyli w przedmiotach codziennego użytku o innym niż cięcie przeznaczeniu. Neck to normalny nóż w pochwie. Albo i bez niej.
Plus noże typu OTF
Jeden kraj, jeden język, a ja ich kurna nie rozumie!!
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

a niby czemu OTF są niekoszerne?
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

puchalsw pisze:tre33,
(...)
- mały, podręczny neck powieszony na szyi, schowany pod bluzą, nie wzbudza niepotrzebnej sensacji, chociaż nie jest zgodny z prawem.

- nóż przy pasie na łódce to przekleństwo. Tutaj tylko neck.
(...)
Dziękuję za odpowiedź. Oj tam, "akademickiej dyskusji" :-P , posty same się nie nabiją ;]
A przeoczyłeś jeszcze bardzo ważny nóż do walki na karku:) A nurkowie mają jeszcze więcej:)

Bardzo zaciekawiły mnie ww 2 punkty.
O ile pierwszy zainteresował także innych - sam myślałem tylko o niestosowności noży ogólnie pojętych w miejscach publicznych no i nielegalności noży udających inne narzędzia, to nigdy bym nie pomyślał że ich umiejscowienie na ciele może być nieodpowiednie prawnie:)

Ale i drugi ww punkt wydaje mi się ciekawy. Zawsze za wzór cnót jachtowych (och i ach :D) uważałem męską opaloną nagą klatę z krótkimi spodniami postrzępiony jeans i pasem z przyczepionym krótkim nożem.

Choć kiedy sam żegluję szuwarowo lub kajakowo noża nigdy tak nie noszę. Jeśli już to scyzoryk albo multitool- i zgodzę się w pełni że szyja to dobre miejsce do powieszenia takowych... byłoby gdyby nie moja obawa że zlecą jeśli zanurkuję ;-)
Inkwizytor666 pisze: Plus noże typu OTF
Mówisz o prawie obowiązującym w Polsce? Niby dlaczego?
Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

Post autor: zaCiety »

Takie prawo mamy w polsce. noze OTF to "ukryte ostrze". trzeba by bylo dokladniej na Knives.pl poszukac.
Jeden kraj, jeden język, a ja ich kurna nie rozumie!!
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

wlasnie nie mamy takiego prawa w polsce. to, ze na knives komus kilka lat temu cos zabrali to nie znaczy, ze mamy takir prawo w polsce. otf SA LEGALNE!
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

Post autor: zaCiety »

hejtyniety pisze: otf SA LEGALNE!
przepraszam ze wprowadzilem w błąd masz hajtyniety racje.
Jeden kraj, jeden język, a ja ich kurna nie rozumie!!
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

Post autor: zaCiety »

Jeden kraj, jeden język, a ja ich kurna nie rozumie!!
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

MlKl pisze:
Możesz podać podstawę prawną? To nie jest ostrze ukryte w innym przedmiocie - dla ułatwienia.

Zakazane są ostrza w lasce, parasolu etc, czyli w przedmiotach codziennego użytku o innym niż cięcie przeznaczeniu. Neck to normalny nóż w pochwie. Albo i bez niej.
MIKI. Mój post podszyty był pewną dozą ironi i żartu. Nie należy go brać dosłownie. ;-)
F..k it, I'll Do It Myself!
LuQas95
Posty: 25
Rejestracja: 07 wrz 2014, 01:10
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Płeć:

Post autor: LuQas95 »

a na czym nosicie ?
ja do vicka recruita zamontowałem sznurek bawełniany i tak go nosze na razie się sprawdza
oczywiście marzenie to solidny rzemien ale o to ciężko
Ostatnio zmieniony 11 lut 2015, 23:31 przez LuQas95, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ