Adapter na PETa?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Adapter na PETa?

Post autor: no_idea »

Witam Kolegów, poszukuję rozwiązania które pozwala korzystać z napojów pakowanych w zwykłe PETy bez konieczności wyciągania ich z plecaka. Zupełnie nie wiem jak to nazwać :566: wydaje mi się że gdzieś to widziałem coś jak zakrętka z systemem rurek, najlepiej z izolacją. Z góry dziękuje za pomoc a namierzeniu ustrojstwa :lol:
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Source Convertube
no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Post autor: no_idea »

i o to chodziło :-) znalazłem i zamówiłem , dzięki serdeczne
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

mam, używam, chwalę sobie ale... różnica w cenie wcale nie jest duża w porównaniu do normalnego system hydracyjnego a pewne wady jednak ma.
no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Post autor: no_idea »

ja mam izolowanego camelbaka nawet z chłodziarką a to ustrojstwo potrzebne dla synka :) niech się przyzwyczaja małolat :) a co do wad to z czym mogę mieć problem czy niedogodności ? pytam tak na wszelki wypadek
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Ja nie zauważyłem jeszcze wad, może nie jestem tak wymagający. Z chęcią przeczytam co przeszkadza birkenowi.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Swego czasu się przymierzałem do zakupu smartube, temat mi co jakiś czas wraca. Też chętnie usłyszę o jego wadach!

Prosi :lol:
Hirek
Posty: 26
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:48
Lokalizacja: Gryfino
Gadu Gadu: 9156194
Płeć:

Post autor: Hirek »

Ostatnio widziałem w DECATHLONIE szczecińskim. Mam zamiar kupić na dniach, też dla syna.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Smart Tube jest trochę innej jakości nić ConverTube, o ile dobrze pamiętam nigdzie nie widziałem oznaczeń "antibacterial". Co do ConverTube to występuje w kilku wersjach SNEP, SEP, SNP są to litery oznaczające różne rodzaje gwintów P to tradycyjny PET i występuje on w każdej wersji, zwrócić natomiast uwagę trzeba na literkę N która występuje tylko w dwóch wersjach a oznacza Nalgene, S to Sigg a E to Evian (co ciekawe pasuje do małych tymbarków butelkowanych bo te miały gwint ciut większy niż PET). Oznaczenie powinno być gdzieś z tyłu opakowania. Szkoda że tej nakrętki do Nalgene z zestawu Convertube nie da się kupić osobno... Przydały by się ze dwie bo fajnie się z nich pije.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Post autor: no_idea »

Podczas ostatniego tygodniowego wypadu na pojezierze Drawski udało mi się sprawdzić zakup - pokrowiec oraz adapter Source.
Obrazek
Na nie wymagające wypady w sumie rewelacja przede wszystkim ze względu na prostotę zastosowania - woda w pet prosto ze sklepu, zalać wnętrze pokrowca tą samą wodą, wkręcić adapter, wsadzić butelkę i gotowe. Nawet schładza zawartość peta co wyraźnie czuć szczególnie przy pierwszych łykach gdy ciepła woda robi się coraz chłodniejsza, jest odczuwalnie chłodniesz niż woda z butelek transportowanych inaczej ( szwagier nie miał pokrowca ). Nie miałem żadnych problemów z wyciekami przy transporcie poziomym, ponadto paski pozwalają na swobodny transport poza plecakiem. Odpowietrzanie i blokady działają sprawnie do tego topnia ze 3,5 latek sam sobie potrafi zestaw obsłużyć i zamknąć.
Obrazek
Mi zestaw przypasował i spokojnie mogę polecić jak uzupełnienie ekwipunku.

ups ...nie widzę wklejonych fotek!? co jest nie tak? korzystałem z przycisku pod ikonkami a adres z konta na fotosik.pl. fotek ani widu? co skopałem?
EDYTA by Mod: foto wklejki poprawione
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 sie 2013, 21:50 przez no_idea, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ